Artykuły do tagu: ODA

12 godzin temu, 06:42
Kwiecień miesiącem fotografii
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery zapraszają na IV Piotrkowski Miesiąc Fotografii.
Rozliczenie elektroniczne szybsze i korzystniejsze
Na terenie podległym piotrkowskiemu urzędowi skarbowemu rozliczyła się już ponad połowa podatników. - Większość z nich rozliczyła się elektronicznie, co jest zdecydowanie korzystniejsze, szczególnie, jeśli ktoś liczy na zwrot podatku z tytułu ulgi na dzieci - mówił na antenie radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiej "skarbówki".
Nowe taryfy za wodę i ścieki. Będzie drożej?
Nie, ma być taniej. Cena za wodę nie zmieni się czwarty rok z rzędu, z kolei za odbiór ścieków zapłacimy minimalnie mniej - z taką propozycją wyszły Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
Jeden procent dla kotów
W piotrkowskiej społeczności świadomość na temat opieki nad kotami bezdomnymi i wolno żyjącymi oraz potrzeby ich kastracji jest ciągle bardzo niska, choć stopniowo widać zmiany. Działacze piotrkowskiej pro kociej Fundacji „Miasto Kotów” upatrują w tym swój skromny udział.
Wiosenny przewodnik zakupowy
Nadchodzi wiosna. Wraz z nią w naszych szafach zagoszczą nowe trendy. To czas, kiedy możemy bawić się modą i dokonywać małych rewolucji naszych garderobach. W sezonie wiosna - lato 2017 przybędzie nam trochę nowości, ale pozostaną też z nami trendy, które dobrze znamy i lubimy. W piotrkowskim Focus Mall już teraz możesz poczuć powiew nowych kolekcji. Z tej okazji centrum handlowe przygotowało praktyczny poradnik zakupowy.
Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe już dostępne
Od dziś podatnicy mogą skorzystać z usługi tzw. wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) za rok 2016. Ma ona znacznie uprościć i przyspieszyć proces składania zeznań podatkowych.
Artyści z partnerskiego Mosonmagyarovar przedstawiają
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie zaprasza na wystawę "Fragmenty znad brzegów rzeki Lajta" prezentującą twórczość artystów z partnerskiego miasta Mosonmagyarovar (Węgry). Wystawa towarzyszy obchodom Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Coraz więcej obcokrajowców ubezpieczonych w ZUS
Systematycznie wzrasta liczba pracowników z zagranicy w województwie łódzkim. Wśród cudzoziemców zarejestrowanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zdecydowana większość to oczywiście obywatele Ukrainy.
Urzędy celne i kontroli skarbowej zlikwidowane
1 marca weszły w życie istotne zmiany dotyczące funkcjonowania administracji skarbowej. Urzędy i izby celne oraz urzędy kontroli skarbowej przestały istnieć. Powstała ponadto Krajowa Administracja Skarbowa, która ma mieć znacznie większe kompetencje w ściganiu przestępców podatkowych. W Piotrkowie zadania zlikwidowanych placówek przejmie urząd skarbowy przy ulicy Wroniej.
Środa Popielcowa. Rozpoczął się Wielki Post
1 marca, w Środę Popielcową, rozpoczął się Wielki Post. Katolicy posypują dziś głowy popiołem na znak pokuty.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc