Artykuły do tagu: ODA

Budżet obywatelski zakwestionowany
Służby prawne Wojewody Łódzkiego zakwestionowały uchwałę o piotrkowskim budżecie obywatelskim. Urząd Wojewódzki zgłosił zastrzeżenia co do uprawnienia udziału w konsultacjach osób, które ukończyły 16 lat.
Interakcje – festiwal sztuki  trudnej rozpoczęty
Jedni czekają na festiwal kapel podwórkowych, drudzy na Imieniny Piotrków, jeszcze inni najbardziej lubią jazz na Starówce. Są w mieście i tacy, którzy z utęsknieniem czekają na maj, bo wtedy w mieście odbywają się Interakcje. We wtorek wieczorem uroczyście otwarto dziewiętnastą już edycję tego międzynarodowego festiwalu.
Kryzys minął. Odwołali pogotowie przeciwpowodziowe
2 maja wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Łódzkiego.
XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje 2017 coraz bliżej
W poniedziałek 8 maja rozpocznie się w naszym mieście Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje. Wydarzenie potrwa do 12 maja. Jak zwykle do Piotrkowa Trybunalskiego przyjadą performerzy z całego świata.
Piłkarski turniej Krwiodawcy-Dzieciom rozstrzygnięty
V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego zorganizowanego pod hasłem „Krwiodawcy - Dzieciom” odbył się w miniony weekend w Sulejowie. W ten sposób organizatorzy chcieli uczcić Światowe Dni Krwiodawstwa, a także propagować samą ideę krwiodawstwa.
Jazz powraca. W sobotę koncert
Koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu rozpocznie się w Piotrkowie VII sezon Old Town Jazz w Piotrkowie Trybunalskim.
Adam Guziński nakręci film o Piotrkowie
Adam Guziński, jeden z najciekawszych reżyserów średniego pokolenia, był w czwartek, 20 kwietnia, gościem Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Laureat nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych w Cannes, Bilbao, Turynie czy Wenecji do Piotrkowa przyjechał nie przypadkowo. Młodość spędził w Piotrkowie, a już w czerwcu będzie kręcił film o naszym mieście.
Mówca motywacyjny na spotkaniu w Gorzkowicach
Łukasz Krasoń, pierwszy polski niepełnosprawny trener rozwoju osobistego przyjechał do Gorzkowic, swojej rodzinnej miejscowości. W sali GOK spotkał się z mieszkańcami gminy.
Rozlicz PIT i przekaż 1% na pomoc chorym
Ostatni dzień kwietnia zbliża się nieubłaganie, a zatem niewiele czasu zostało na złożenie deklaracji PIT do urzędu skarbowego. Warto pamiętać, że obecnie istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Do takich organizacji należy fundacja Alivia, która wspiera osoby chore na raka, w tym także pacjentów z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.
17.04.2017 13:40
Za wybryki grozi mandat
Świąteczny poniedziałek to nie tylko dzień wolny od pracy. Właśnie dzisiaj oblewamy się wodą w ramach ludowej tradycji znanej jako śmigus-dyngus.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc