Artykuły do tagu: drogi

Nowe drogi w gm. Wola Krzysztoporska
Ponad 5 km nowych, asfaltowych dróg oddano do użytku mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska pod koniec 2016 r. Gmina wydała na ten cel prawie 1 mln zł.
Kto odśnieży drogi powiatowe?
Gminy Aleksandrów, Gorzkowice, Łęki Szlacheckie, Rozprza i Moszczenica przejęły na siebie odśnieżanie dróg powiatowych w sezonie zimowym. W zamian za to powiat piotrkowski uzupełni ubytki w nawierzchni dróg gminnych.
Remont drogi Piotrków - Janówka
W czwartek na drodze krajowej 91 rozpoczęły się prace związane z naprawą nawierzchni. Objęty będzie nimi odcinek między Piotrkowem a miejscowością Janówka w gm. Rozprza.
Jazda na suwak zmniejszy korki?
Na razie tylko zalecana, ale... Prawdopodobnie od ostatniego kwartału 2018 roku już obowiązkowa – chodzi o tak zwaną jazdę na suwak.
Jak można budować drogi i ich nie łączyć?
Takie pytanie zadała pani Monika pisząc do nas maila i przesyłając zdjęcie. Jej zdaniem komuś brakuje wyobraźni podczas realizacji inwestycji.
6 milionów na drogi w naszym powiecie
Mieszkańcy województwa, szczególnie wsi i małych miast, mają odczuć radykalną zmianę jakości dróg. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs unijny na budowę lub przebudowę dróg lokalnych. Na liście z dofinansowaniem są również drogi z naszego powiatu. Które?
Sekundniki powrócą na nasze skrzyżowania?
Zniknęły - mimo oburzenia większości kierowców - kilka miesięcy temu. Teraz mogą wrócić. Mowa o czasomierzach na skrzyżowaniach.
Remontują schody – wreszcie
Schody tuż obok bloku przy ulicy Mieszka I 8 w Piotrkowie wreszcie doczekały się remontu. Magistrat po wielu petycjach mieszkańców i Rady Osiedla Piastowskie, rozpoczął prace naprawcze.
W Moszczenicy ruszają remonty dróg
Kolejne drogi w gminie Moszczenica będą miały nową nawierzchnię.
Sąsiednie miasto inwestuje w drogi
Podczas kampanii wyborczych samorządowcy deklarują olbrzymie inwestycje drogowe. Zazwyczaj kończy się to na deklaracjach, z realizacją jest już o wiele gorzej. Tymczasem władze Tomaszowa potwierdzają: wydamy więcej pieniędzy na infrastrukturę drogową, niż przez ostatnie 25 lat.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc