Artykuły do tagu: drogi

Uwaga na drogach! Będą kosić
Na kolejnych odcinkach dróg zarządzanych przez łódzki Oddział GDDKiA rozpoczynają się prace związane z koszeniem traw. Od 31 lipca do połowy sierpnia ekipy robotników napotkamy na:
Modernizacje dróg w powiecie piotrkowskim
2,5 mln złotych ma kosztować modernizacja 4 kilometrowego odcinka drogi powiatowej Bazar – Cieszanowice. Inwestycja obecnie jest realizowana a jej planowe zakończenie przewidziano na sierpień tego roku.
Zabrakło pieniędzy na S74 i S12 z Piotrkowa
W rządowych planach budowy dróg do 2025 roku nie znalazły się dwie ważne dla nas arterie: S74 (z Piotrkowa do Stalowej Woli) i S12 (z Piotrkowa do Lublina). To także zła wiadomość dla mieszkańców m.in. gminy Sulejów. O planach Rady Ministrów pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Mniej wypadków i rannych. Raport łódzkiej policji za I półrocze 2017
Mniej wypadków i rannych niż w roku ubiegłym, za to więcej ofiar śmiertelnych i kolizji. Łódzka policja opublikowała wyniki analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego za pierwsze półrocze 2017 roku.
Trwa łatanie dróg w gm. Wola Krzysztoporska
400 ton mieszanki grysowo-emulsyjnej trafi do dziur w drogach gminnych. Prace remontowe wciąż trwają.
4 miliony na remont drogi
Prawie 4 mln złotych ma kosztować modernizacja 7- kilometrowego odcinka drogi Bukowiec - Dalków - Czarnocin - Biskupia Wola. Realizacja tej inwestycji powoduje, że Czarnocin wygląda dziś jak jeden wielki plac budowy - podkreśla wójt Roman Miksa.
Sprawdź, ile masz punktów karnych
Od 24 kwietnia możesz sprawdzić swoje punkty karne. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu obywatel.gov.pl.
Drogi z gumy w naszym regionie?
Rafał Ryszczuk, burmistrz Kisielic, małej gminy na Warmii i Mazurach w związku z brakiem środków w kasie drogę zrobił z gumy! Zaoszczędził dzięki temu grube pieniądze. Kilometr drogi asfaltowej kosztuje bowiem 250 tys. a z gumy tylko 45 tys. Czy w naszym regionie samorządowcy powinni zastosować podobny pomysł racjonalizatorski?
Fatalne warunki jazdy – utrudnienia na DK1 i S8
Padający gęsty śnieg nie ułatwia życia kierowcom. Drogi są mokre i śliskie. Do trzech wypadków doszło we wtorek na „ósemce” i krajowej „jedynce”.
Kolejny odcinek „gierkówki” do remontu
Do września ma być ogłoszony przetarg na modernizację odcinka „gierkówki” z Piotrkowa do Częstochowy. Zapowiedział to wczoraj wieczorem w telewizji publicznej Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury i Budownictwa.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc