Artykuły do tagu: drogi

Sprawdź, ile masz punktów karnych
Od 24 kwietnia możesz sprawdzić swoje punkty karne. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu obywatel.gov.pl.
Drogi z gumy w naszym regionie?
Rafał Ryszczuk, burmistrz Kisielic, małej gminy na Warmii i Mazurach w związku z brakiem środków w kasie drogę zrobił z gumy! Zaoszczędził dzięki temu grube pieniądze. Kilometr drogi asfaltowej kosztuje bowiem 250 tys. a z gumy tylko 45 tys. Czy w naszym regionie samorządowcy powinni zastosować podobny pomysł racjonalizatorski?
Fatalne warunki jazdy – utrudnienia na DK1 i S8
Padający gęsty śnieg nie ułatwia życia kierowcom. Drogi są mokre i śliskie. Do trzech wypadków doszło we wtorek na „ósemce” i krajowej „jedynce”.
Kolejny odcinek „gierkówki” do remontu
Do września ma być ogłoszony przetarg na modernizację odcinka „gierkówki” z Piotrkowa do Częstochowy. Zapowiedział to wczoraj wieczorem w telewizji publicznej Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury i Budownictwa.
Znamy plan remontów dróg w Piotrkowie
Urzędnicy przedstawili plan remontów dróg na rok 2017. Środki, które zostały zabezpieczone na ten cel w budżecie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta to 4 mln 400 tys. zł.
Nowe drogi w gm. Wola Krzysztoporska
Ponad 5 km nowych, asfaltowych dróg oddano do użytku mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska pod koniec 2016 r. Gmina wydała na ten cel prawie 1 mln zł.
Kto odśnieży drogi powiatowe?
Gminy Aleksandrów, Gorzkowice, Łęki Szlacheckie, Rozprza i Moszczenica przejęły na siebie odśnieżanie dróg powiatowych w sezonie zimowym. W zamian za to powiat piotrkowski uzupełni ubytki w nawierzchni dróg gminnych.
Remont drogi Piotrków - Janówka
W czwartek na drodze krajowej 91 rozpoczęły się prace związane z naprawą nawierzchni. Objęty będzie nimi odcinek między Piotrkowem a miejscowością Janówka w gm. Rozprza.
Jazda na suwak zmniejszy korki?
Na razie tylko zalecana, ale... Prawdopodobnie od ostatniego kwartału 2018 roku już obowiązkowa – chodzi o tak zwaną jazdę na suwak.
Jak można budować drogi i ich nie łączyć?
Takie pytanie zadała pani Monika pisząc do nas maila i przesyłając zdjęcie. Jej zdaniem komuś brakuje wyobraźni podczas realizacji inwestycji.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc