Artykuły do tagu: drogi

Noga z gazu! Jesień na drodze
W piątek wieczorem nastąpiła astronomiczna, w sobotę oficjalnie rozpoczyna się kalendarzowa. Ta na drogach trwa już w najlepsze od dobrych kilku dni - mowa, oczywiście, o jesieni. Policja apeluje do kierowców: zmieńcie technikę jazdy, sprawdźcie ogumienie i oświetlenie pojazdu. Pieszym i rowerzystom przypomina zaś o odblaskach.
25.08.2017 10:00
Bezpiecznie do szkoły
Jak oznakowane są drogi w okolicach szkół w powiecie piotrkowskim i czy przejścia dla uczniów są widoczne dla kierowców - sprawdzili pracownicy Biura Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszem policji.
 Inwestycyjny półmetek na drogach powiatowych
Na powiatowej mapie drogowej należy odnotować kolejne odcinki, które zostały wyremontowane lub zmodernizowane. Wspólnie z samorządami gminnymi, powiat piotrkowski odnowił w I półroczu tego roku blisko 30 km dróg
Uwaga na drogach! Będą kosić
Na kolejnych odcinkach dróg zarządzanych przez łódzki Oddział GDDKiA rozpoczynają się prace związane z koszeniem traw. Od 31 lipca do połowy sierpnia ekipy robotników napotkamy na:
Modernizacje dróg w powiecie piotrkowskim
2,5 mln złotych ma kosztować modernizacja 4 kilometrowego odcinka drogi powiatowej Bazar – Cieszanowice. Inwestycja obecnie jest realizowana a jej planowe zakończenie przewidziano na sierpień tego roku.
Zabrakło pieniędzy na S74 i S12 z Piotrkowa
W rządowych planach budowy dróg do 2025 roku nie znalazły się dwie ważne dla nas arterie: S74 (z Piotrkowa do Stalowej Woli) i S12 (z Piotrkowa do Lublina). To także zła wiadomość dla mieszkańców m.in. gminy Sulejów. O planach Rady Ministrów pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Mniej wypadków i rannych. Raport łódzkiej policji za I półrocze 2017
Mniej wypadków i rannych niż w roku ubiegłym, za to więcej ofiar śmiertelnych i kolizji. Łódzka policja opublikowała wyniki analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego za pierwsze półrocze 2017 roku.
Trwa łatanie dróg w gm. Wola Krzysztoporska
400 ton mieszanki grysowo-emulsyjnej trafi do dziur w drogach gminnych. Prace remontowe wciąż trwają.
4 miliony na remont drogi
Prawie 4 mln złotych ma kosztować modernizacja 7- kilometrowego odcinka drogi Bukowiec - Dalków - Czarnocin - Biskupia Wola. Realizacja tej inwestycji powoduje, że Czarnocin wygląda dziś jak jeden wielki plac budowy - podkreśla wójt Roman Miksa.
Sprawdź, ile masz punktów karnych
Od 24 kwietnia możesz sprawdzić swoje punkty karne. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu obywatel.gov.pl.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc