Artykuły do tagu: historia

Warsztaty projektowania form odzieży historycznej
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Słowackiego 13) zaprasza w ramach projektu pt. "Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy" na kolejne spotkanie dotyczące projektowania form odzieży historycznej.
Moda przez wieki – zorganizują pokaz
W ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy”, od 9 sierpnia do 29 września w OEA MOK zostaną przeprowadzone warsztaty z historii ubioru.
Piknik historyczny w Rynku Trybunalskim
"Marcepany króla Zygmunta" to piknik historyczny, który w sobotę (5 sierpnia) zorganizowano na płycie Rynku Trybunalskiego. Atrakcje rodem z epoki średniowiecza czekać będą na mieszkańców Piotrkowa do godziny 20.00.
Wernisaż wystawy
3 sierpnia w piotrkowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy pt.:”Widoki starego Piotrkowa”, na którym zaprezentowane zostały pocztówki ze zbiorów muzealnych oraz powiększenia kart pocztowych ukazujących piotrkowskie place, ulice i zabytki.
Odsłonili tablicę upamiętniająca doktora Tenenbauma
Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego 3 sierpnia odsłonięta została tablica upamiętniająca piotrkowskiego laryngologa społecznika i kolekcjonera – doktora Zygmunta Tenenbauma.
Marcepany powracają. W sobotę piknik historyczny
Pokazy kuchni średniowiecznej, warsztaty rzemiosł dawnych, pokazy walk rycerskich czy koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Tryzna - w najbliższą sobotę odbędzie się w Piotrkowie piknik historyczny „Marcepany Króla Zygmunta”.
Piotrkowianie w Powstaniu Warszawskim
Do końca sierpnia można oglądać wystawę „Piotrkowianie w powstaniu warszawskim”. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową ekspozycją prezentowaną na parkanie muzealnym.
Zobacz widoki starego Piotrkowa
"Widoki starego Piotrkowa" to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 3 sierpnia o godz. 14 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
W piątek 28 lipca odbędzie się kolejna edycja akcji porządkowania mogił powstańców warszawskich na piotrkowskich cmentarzach. Zinwentaryzowano ich jak dotąd około 20. Uczestnicy akcji spotkają się o godz. 17.30 przed bramą Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Cmentarnej.
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej laryngologowi dr Zygmuntowi Tenenbaumowi odbędzie się 3 sierpnia o godz. 13.00 przy budynku w al. 3 Maja 23 w Piotrkowie Trybunalskim.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc