Artykuły do tagu: historia

Dopełnienie sprawiedliwości, czy polityczna zemsta?
Tzw. ustawa degradacyjna zakłada odebranie stopni wojskowych tym, którzy "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu". Chodzi głównie o członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Ale nie tylko.
„Drogi Niepodległości...” również w Sulejowie
Koncert "Drogi Niepodległości - Żołnierze Wyklęci" to kolejne wydarzenie w Sulejowie związane z upamiętnieniem bohaterów podziemnego państwa antykomunistycznego i niepodległościowego.
Znów pobiegną Wilczym Tropem
Po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście – podobnie jak w całej Polsce – impreza upamiętniająca żołnierzy wyklętych odbędzie się 4 marca.
„Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych”. Promocja książki
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na promocję książki Tomasza Matuszaka „Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych”. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.
Pamięć o bohaterach w IV LO
W IV LO w Piotrkowie zorganizowano uroczystą akademię z okazji święta Armii Krajowej. Społeczność szkoły uhonorowała kombatantów, którzy na zawsze pozostaną przykładem bohaterstwa. Uczniowie na ręce pani pułkownik dr nauk medycznych Haliny Kępińskiej-Bazylewicz złożyli podziękowania za wzorową postawę w czasach zagrożenia.
Piotrków gospodarzem ogólnopolskich obchodów 550-lecia parlamentaryzmu RP
Gospodarzem ogólnopolskich obchodów 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej będzie Piotrków Trybunalski! Organizatorem obchodów jest Kancelaria Sejmu.
Jak walczyć z „polskimi obozami śmierci”?
Jeśli ktoś do ubiegłego tygodnia nie słyszał o sformułowaniu „polskie obozy śmierci”, to w ostatnich dniach usłyszał na pewno. Głównie za sprawą nowelizacji ustawy o IPN. Ewentualnie w radiowym Maglu.
Zabytkowe malowidła u piotrkowskich Bernardynów
Polichromie z przełomu XVII i XVIII wieku odkryto podczas prac konserwatorskich w klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie.
O piotrkowskich socjalistach
W ramach „Akademii Niepodległości” wykład na temat piotrkowskich socjalistów w okresie walk o niepodległość i granice wygłosi dr Maciej Hubka. Już 30 stycznia o godz. 17.00 w piotrkowskiej Filii UJK.
Promocja „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego”. Biblioteka zaprasza na spotkanie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na promocję książki „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Michała Rawity-Witanowskiego - 30 stycznia o godz. 17.00, czytelnia dla dorosłych przy ul. Jerozolimska 29.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat