Artykuły do tagu: Moszczenica

8 godzin temu, 09:51
24-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który dokonał rozboju na 81-letniej kobiecie, zostanie tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - tak zdecydował Sąd Rejonowy w Piotrkowie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
W Moszczenicy śpiewali Osiecką
W Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka odbył się koncert „Śpiewamy Osiecką”. Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy zaprezentowali swoje pomysły na wykonanie piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej. Serca widowni podbili najmłodsi uczniowie, z klasy Ia.
„Śpiew jest moją radością”
Ma 80 lat, ale pasji życia i energii mogą mu pozazdrościć młodsi. Kocha śpiewać. Obecnie jest solistą zespołu "Jacy Tacy Moszczeniacy". Wiesław Piestrzeniewicz świętuje w tym roku 65-lecie swojej pracy artystycznej.
W ciągu kilku najbliższych miesięcy ruszy budowa dwóch rond: w okolicy Tuszyna oraz Srocka (w pobliżu Gołygowa), dzięki którym kierowcy jadący od strony Tuszyna będą mogli wjechać na A1 bez wjeżdżania do Srocka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi planuje również budowę węzła łączącego trasę S8 z Autostradą A1 w miejscowości Bąkowiec.
Starania o rozbudowę sieci w gminie Moszczenica trwały od kilku lat. Według wstępnych rozmów z Polską Spółką Gazownictwa inwestycja będzie prowadzona dwuetapowo. Jako pierwszy odcinek budowany będzie gazociąg na odcinku Michałów - Kosów. Drugi etap przewiduje budowę gazociągu od Kosowa do centrum Moszczenicy. Zyskają nie tylko mieszkańcy, ale też lokalne firmy.
Tragedia w Moszczenicy. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA]
Dwie ofiary śmiertelne to tragiczny bilans pożaru, do którego doszło w środę rano w budynku wielorodzinnym przy ul. Piotrkowskiej w Moszczenicy.
Reforma oświatowa podzieliła radnych, nauczycieli i mieszkańców
Radni Moszczenicy przyjęli uchwałę zatwierdzającą obecną sieć szkół do 2019 roku. Twierdzą, że nie zamyka to drogi do innych rozwiązań, a pozwoli lepiej ocenić sytuację demograficzną oraz zweryfikować zapowiedzi rządzących o lepszym finansowaniu małych szkół. Pracownicy gimnazjum składają własną propozycję utworzenia szkoły podstawowej nr 2. To dzieli środowisko nauczycielskie. Nowa placówka może zabrać miejsca pracy w dwóch innych szkołach: w Moszczenicy i Gazomi. Odgórne zmiany wywołują konflikt na dole.
Tym razem skrzyżują rękawice w Moszczenicy
Zapraszamy na kolejną galę boksu, tym razem do Moszczenicy. Już w najbliższą sobotę będzie można obejrzeć tam co najmniej kilkanaście emocjonujących pojedynków.
OSP Moszczenica obroniła mistrzostwo
Dziewięć drużyn walczyło w V Mistrzostwach w halowej piłce nożnej strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Moszczenica.
Pokazują dzieciom kraj swoich przodków
Polonijny zespół "Styrczańskie Dzwoneczki" z partnerskiego Rejonu Glodeni Republiki Mołdawii, gościł w gminach powiatu piotrkowskiego. Dzieci odwiedziły m.in gminę Moszczenica, gdzie uczestniczyły we wspólnych warsztatach tanecznych. Styrcza to malutka wioska, założona pod koniec XIX przez Polaków z Chocimia i Kamieńca Podolskiego. Ich potomkowie nie zapomnieli o swoich korzeniach.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc