Artykuły do tagu: Moszczenica

Starania o rozbudowę sieci w gminie Moszczenica trwały od kilku lat. Według wstępnych rozmów z Polską Spółką Gazownictwa inwestycja będzie prowadzona dwuetapowo. Jako pierwszy odcinek budowany będzie gazociąg na odcinku Michałów - Kosów. Drugi etap przewiduje budowę gazociągu od Kosowa do centrum Moszczenicy. Zyskają nie tylko mieszkańcy, ale też lokalne firmy.
Tragedia w Moszczenicy. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA]
Dwie ofiary śmiertelne to tragiczny bilans pożaru, do którego doszło w środę rano w budynku wielorodzinnym przy ul. Piotrkowskiej w Moszczenicy.
Reforma oświatowa podzieliła radnych, nauczycieli i mieszkańców
Radni Moszczenicy przyjęli uchwałę zatwierdzającą obecną sieć szkół do 2019 roku. Twierdzą, że nie zamyka to drogi do innych rozwiązań, a pozwoli lepiej ocenić sytuację demograficzną oraz zweryfikować zapowiedzi rządzących o lepszym finansowaniu małych szkół. Pracownicy gimnazjum składają własną propozycję utworzenia szkoły podstawowej nr 2. To dzieli środowisko nauczycielskie. Nowa placówka może zabrać miejsca pracy w dwóch innych szkołach: w Moszczenicy i Gazomi. Odgórne zmiany wywołują konflikt na dole.
Tym razem skrzyżują rękawice w Moszczenicy
Zapraszamy na kolejną galę boksu, tym razem do Moszczenicy. Już w najbliższą sobotę będzie można obejrzeć tam co najmniej kilkanaście emocjonujących pojedynków.
OSP Moszczenica obroniła mistrzostwo
Dziewięć drużyn walczyło w V Mistrzostwach w halowej piłce nożnej strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Moszczenica.
Pokazują dzieciom kraj swoich przodków
Polonijny zespół "Styrczańskie Dzwoneczki" z partnerskiego Rejonu Glodeni Republiki Mołdawii, gościł w gminach powiatu piotrkowskiego. Dzieci odwiedziły m.in gminę Moszczenica, gdzie uczestniczyły we wspólnych warsztatach tanecznych. Styrcza to malutka wioska, założona pod koniec XIX przez Polaków z Chocimia i Kamieńca Podolskiego. Ich potomkowie nie zapomnieli o swoich korzeniach.
Mistrzostwa bronić będą strażacy z OSP Moszczenica.
V memoriał Romana Kaźmierczaka
Młodzi piłkarze GKS Bełchatów zwyciężyli w V Memoriale Romana Kaźmierczaka, który zorganizowano w miniony weekend w Moszczenicy. W turnieju rywalizowali zawodnicy z rocznika 2005. Organizatorami turnieju były: Włókniarz Moszczenica, Urząd Gminy w Moszczenicy oraz Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie.
Po raz kolejny oddadzą hołd legendarnemu wychowawcy młodzieży
V Memoriał Romana Kaźmierczaka w halowej piłce nożnej odbędzie się w sobotę, 28 stycznia w Moszczenicy. Zagrają w nim zespoły rocznika 2005.
Moszczenicka schola zaprasza na koncert
Laureaci Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie zapraszają do wspólnego kolędowania.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc