Artykuły do tagu: Moszczenica

Dzień Matki w Moszczenicy
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza 26 maja na imprezę z okazji Dnia Matki. Impreza odbędzie się w amfiteatrze.
Kolejny Motofestyn w Moszczenicy
27 i 28 maja na terenie przy amfiteatrze w Moszczenicy odbędzie się Motofestyn. W programie znalazły się m.in. koncerty, pokazy, turnieje, wystawa zabytkowych aut i motocykli.
Jubileusz Czesława Matery
Gra od 14 roku życia. Zaczynał od nauki gry na skrzypcach u boku Jana Justyny. Pokochał jednak bęben. W moszczenickiej kapeli Tkacze gra na nim już ponad 45 lat. – Początki były trudne. Grałem na pożyczonym bębnie ze stalką, bo własnego nie miałem - wspomina pan Czesław. – Potem instrument zrobiłem sobie sam i gram na nim do dziś – dodaje z uśmiechem.
Strażackie 9.98 km. Jechali i biegli w szczytnym celu
Blisko 300 osób stawiło się w moszczenickim lesie, by pobiec lub przejechać ” Strażackie 9.98 km”. Impreza rekreacyjna pod tym hasłem była zorganizowana przez piotrkowskich strażaków po raz drugi. W tym roku miała wyjątkowy charakter.
Jest E-Leader, będzie E-Urząd
Gmina Moszczenica - jako druga w województwie po Piotrkowie - zamierza wdrożyć elektroniczny system zarządzania dokumentacją. Mieszkańcy będą mogli załatwiać większość spraw przez Internet, bez wizyty w urzędzie.
Święto Konstytucji 3 Maja w Moszczenicy
Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowano także w Moszczenicy. Pierwszym elementem będzie msza święta a drugim występy artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.
Nie żyje Jan Kaźmierczak
W wieku 75 lat zmarł Jan Kaźmierczak, znany społecznik, krwiodawca i kronikarz gminy Moszczenica.
Obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej w Moszczenicy
Uroczystości powiatowe związane z obchodami 77. rocznicy zbrodni katyńskiej odbyły się w poniedziałek w Szkole Podstawowej w Moszczenicy. Odbył się m.in. apel upamiętniający męczeńską śmierć dwóch oficerów WP i policjanta.
Powstaną Moszczenickie Tereny Inwestycyjne
Gmina Moszczenica jako jedyna w województwie łódzkim otrzymała dofinansowanie 4,5 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych z unijnego programu "Innowacja i konkurencyjna gospodarka". MTI powstaną w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego.
28.03.2017 09:51
24-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który dokonał rozboju na 81-letniej kobiecie, zostanie tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - tak zdecydował Sąd Rejonowy w Piotrkowie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc