Artykuły do tagu: Moszczenica

Ruszyły prace na ulicy Kosowskiej
To będzie jeden z największych remontów dróg, zaplanowanych w tym roku w Moszczenicy. Teren prac przekazano już wykonawcy - piotrkowskiej firmie PEUK.
Trzecie Strażackie 9,98 km na pomoc Maćkowi z Kosowa
Strażackie 9,98 km coraz bliżej. Trzecia edycja biegu i wycieczki rowerowej rusza 29 kwietnia o godz. 12.00. Do pokonania będzie dystans 9,98 km. Zamiast wpisowego organizatorzy będą zbierać pieniądze dla chorego Maćka z Kosowa.
Przekazują pamięć następnym pokoleniom
Potomkowie zamordowanego w Katyniu ppor. WP Leszka Heinzla odsłonili tablicę upamiętniająca polską drogę do niepodległości. W Moszczenicy odbyły się powiatowo-gminne obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej.
04.04.2018 13:18
Uczniowie z klasy Va ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki wygrali konkurs na scenariusz filmu promującego gminę i projekt unijny*, który właśnie realizuje. W konkursie wystartowało 10 scenariuszy wymyślonych przez dzieci ze wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy. Takie zabawy mają budować społeczeństwo obywatelskie - zapewniają pomysłodawcy akcji.
Moszczenica: Gminny przegląd palm wielkanocnych
Tegoroczny przegląd wielkanocnych palm odbył się w Domu Ludowym w Rakowie. Wystartowały w nim reprezentacje wszystkich 21 Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie gminy.
Mundurowi grali w Moszczenicy. Strażacy z Piotrkowa najlepsi!
Żadnego meczu nie przegrali, żadnego nawet nie zremisowali – drużyna Komendy Miejskiej PSP wygrała Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych, który w sobotę odbył się w hali sportowej w Moszczenicy. Imprezę zorganizowano, by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Szef moszczenickiej Scholi nagrodzony przez Archidiecezję Łódzką
Robert Bykowski, opiekun i kierownik moszczenickiej Scholi Dziecięco-Młodzieżowej został nagrodzony Srebrnym Krzyżem Zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. Odznaczenie na uroczystej mszy w łódzkiej katedrze wręczył metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.
Gmina Moszczenica: Parkingi i nowa droga
Ulica Kosowska w Moszczenicy będzie modernizowana. To jeden z największych remontów dróg, które zostaną wykonane w tym roku. W Urzędzie Gminy w Moszczenicy już podpisano umowę z wykonawcą. Przetarg wygrała piotrkowska firma PEUK.
Nagrodzili małżeństwo karateków
Żona, matka, żołnierz, lekarz, sportowiec, medalistka Mistrzostw Polski i Europy – Angela Szulc została Kobietą Roku Moszczenickiego GOK-u 2018. Podczas koncertu zorganizowanego w GOKiS z okazji Dnia Kobiet wyróżniono również męża Angeli – Dariusza Szulca, trenera karate i prezesa klubu OYAMA Karate WASHI.
Moszczenica: Dzień Kobiet z GOKiS
W ten wyjątkowy dzień Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza wszystkie panie na koncert. W programie usłyszymy jedne z największych polskich przebojów m.in.: „Małgośka”, „Kolorowe jarmarki” czy taneczną „Bałkanicę”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat