Artykuły do tagu: Moszczenica

Włókniarz Moszczenica najlepszy wśród najstarszych
W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Okręgu Piotrkowskiego w Halowej Piłce Nożnej, w sobotę rywalizowali chłopcy z rocznika 2006, a w niedzielę ich starsi koledzy z rocznika 2005. Pierwszy turniej wygrali piłkarze GKS Bełchatów, a drugi zawodnicy Włókniarza Moszczenica.
Gmina Moszczenica chce pomóc mieszkańcom w zdobyciu dofinansowania [AKTULIZACJA]
Jesteś mieszkańcem gminy Moszczenica i chcesz wymienić stary piec na nowy lub interesujesz się odnawialnymi źródłami ciepła?
W Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbył się IV Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. W szranki stanęło 39 uczniów, reprezentujących wszystkie gminne szkoły podstawowe oraz zaprzyjaźnioną szkołę w Brzozie z gminy Grabica.
Koncert z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza w niedzielę, 12 listopada o godz. 17.00 na koncert z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
W Moszczenicy po raz szósty kwestowano na rzecz odnowy cmentarza
Kwesta stała się już tradycją. Pierwszą zorganizowano w 2012 r. i od tej pory w Dniu Wszystkich Świętych przy trzech bramach moszczenickiego cmentarza pojawiają się wolontariusze z puszkami.
Będą zbierać datki na renowację cmentarza w Moszczenicy
Kwesta organizowana jest od wielu lat. W tym roku będzie to jednodniowa zbiórka. 1 listopada na terenie cmentarza w Moszczenicy kwestować będą wolontariusze. Każdy z nich będzie miał puszkę oznaczoną logo organizatora oraz specjalny identyfikator.
Święto Pieroga w Gajkowicach
Małe i duże, gotowane i pieczone. Przyrządzone tradycyjnie z grzybami i kapustą lub nietypowo z wątróbką. W Domu Ludowym w Gajkowicach odbyło się „Święto Pieroga”.
Sekretarz noblistki spotkał się z młodzieżą
Gimnazjum im. St. Małachowskiego w Moszczenicy gościło Michała Rusinka - literaturoznawcę, pisarza, sekretarza Wisławy Szymborskiej.
Rowy melioracyjne – problem nie do rozwiązania?
Intensywne – szczególnie wrześniowe - opady deszczu spowodowały, że w wielu miejscach naszego regionu jest bardzo mokro. Poszkodowani są rolnicy, którzy narzekają m.in. na fatalny stan rowów melioracyjnych. Michał Podlecki z Gajkowic w gm. Moszczenica pokazał nam, jak wyglądają one w tej miejscowości. Ale - jak się okazuje - problem ten dotyczy też Piotrkowa.
Dzień Edukacji Narodowej w SP Moszczenica
Tegoroczne święto Edukacji Narodowej przypada w sobotę, dlatego w wielu placówkach obchodzono je dzisiaj. Podobnie było w Szkole Podstawowej Św. Stanisława Kostki w Moszczenicy.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc