Artykuły do tagu: Radomsko

 Nowe województwo? Prezydent Częstochowy ponagla
- (...) Podczas wizyty w naszym mieście w roku 2014 stwierdził Pan, że przy tworzeniu obecnego podziału województw popełniono błędy, a Częstochowa została pozbawiona swojej pozycji i powinna ją odzyskać – czytamy w liście prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Matyjaszczyk w piśmie domaga się rozpoczęcia prac nad zmianami i utworzeniem siedemnastego województwa – rzecz jasna częstochowskiego.
Tomaszów i Radomsko z problemami. A Piotrków?
Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opracowali listę miejscowości o największym nasileniu problemów społeczno-gospodarczych. Pierwsze miejsce w niechlubnym zestawieniu zajął Prudnik w woj. opolskim. Są też w tym rankingu miasta naszego regionu.
Jaruzelski zwalczał podziemie w regionie piotrkowskim
Wojciech Jaruzelski, generał armii i były prezydent PRL i RP zwalczał tuż po wojnie w rejonie Piotrkowa i Radomska żołnierzy podziemia niepodległościowego. Taką informację podał na swoim profilu facebookowym dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.
25-latek odpowie za jazdę na podwójnym gazie
Trzy kolizje, w tym jedna z radiowozem, ucieczka przed policją i ponad 2 promile w wydychanym powietrzu - takim wynikiem może pochwalić się 25-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego, który w nocy z 3 na 4 sierpnia poruszał się drogą krajową nr 1 w okolicach Radomska.
Letnie problemy z owadami
Latem pojawiają się problemy z niebezpiecznymi owadami. Szerszenie i osy dają się we znaki właścicielom posesji, a z kolei to przekłada się na większą liczbę interwencji straży pożarnej.
Więcej pożarów. Wszystko przez upał?
Upalne dni wiążą się ze wzmożoną pracą strażaków. Wiele interwencji dotyczyło pożarów nieużytków rolnych. Niestety do rozprzestrzeniania ognia przyczyniała się ludzka bezmyślność.
Puszczyk wypadł z gniazda, pomogli policjanci
Szybka reakcja policjantów uratowała życie młodego puszczyka, który wypadł z gniazda.
Przewoził 4 tys. paczek papierosów bez akcyzy
Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Radomsko, który w peugeocie przewoził wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli blisko 4 tysiące paczek papierosów.
Rozbój w sklepie spożywczym
W jednym ze sklepów spożywczych w Radomsku doszło do rozboju na pracownicy sklepu. Do 31-letniej kobiety stojącej przy drzwiach wejściowych podszedł młody mężczyzna. Na głowie miał… torebkę foliową z wyciętymi na oczy otworami, w ręce trzymał przedmiot przypominający nóż.
18-latek rozpijał nieletnich
Zaczęło się od uszkodzenia lustra drogowego przy ulicy Wyszyńskiego, a skończyło na… rozpijaniu nieletnich. Za obydwa czyny odpowie 18-letni mieszkaniec Radomska.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc