Artykuły do tagu: Radomsko

Odcinek Autostrady A1 od Piotrkowa do Częstochowy będzie budowany w śladzie obecnej Drogi Krajowej numer 1. To rodzi obawy mieszkańców gmin położonych przy Drodze Krajowej 91 - na przykład gminy Kamieńsk. Gdy rozpoczną się prace, tranzyt z krajowej jedynki przeniesie się na tzw. starą trasę. - Boimy się, że budynki i droga mogą nie wytrzymać, a tiry rozjadą centrum Kamieńska - zaznacza burmistrz, Bogdan Pawłowski.
Kibole napadli na policjantów
Radomszczańska prokuratura postawiła zarzuty pseudokibicom, którzy brali udział w konfrontacji z policją. Do zdarzenia doszło w weekend w gminie Gidle.
Prowadził samochód, mając 1,6 promila
Funkcjonariusz z radomszczańskiej komendy, w czasie wolnym od służby, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 31-latek, prowadzący vw polo, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Zlot Miłośników
29 września w Piotrkowie i Radomsku odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Miłośników serialu „07 zgłoś się”. Na imprezę przyjadą m.in. Bronisław Cieślak (por. Borewicz) i Jerzy Rogalski (por. Jaszczuk). Nie zabraknie też samochodów produkowanych w Polsce w latach 70. i 80.
06.09.2017 06:36
A gdyby nie zdążył?
Policjanci ruchu drogowego zostali skierowani w rejon przejazdu kolejowego przy ulicy Piłsudskiego w Radomsku, gdzie według zgłoszenia została uszkodzona zapora kolejowy. Okazało się, że 30-letni radomszczanin, kierujący fiatem stilo, wjechał na przejazd kolejowy podczas opuszczania zapór.
Pili na cmentarzu, on zniszczył nagrobek
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kobielach Wielkich ustalili sprawcę uszkodzenia nagrobka oraz kradzieży kamery znajdującej się na cmentarzu w miejscowości Kodrąb.
01.09.2017 15:21
Wypadek na DK 91
Na wysokości skrzyżowania starej trasy na Radomsko z drogami prowadzącymi na Siomki i Milejów doszło do zderzenia osobowego citroena z półciężarówką iveco. Ranna została jedna osoba, są spore utrudnienia.
 Nowe województwo? Prezydent Częstochowy ponagla
- (...) Podczas wizyty w naszym mieście w roku 2014 stwierdził Pan, że przy tworzeniu obecnego podziału województw popełniono błędy, a Częstochowa została pozbawiona swojej pozycji i powinna ją odzyskać – czytamy w liście prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Matyjaszczyk w piśmie domaga się rozpoczęcia prac nad zmianami i utworzeniem siedemnastego województwa – rzecz jasna częstochowskiego.
Tomaszów i Radomsko z problemami. A Piotrków?
Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opracowali listę miejscowości o największym nasileniu problemów społeczno-gospodarczych. Pierwsze miejsce w niechlubnym zestawieniu zajął Prudnik w woj. opolskim. Są też w tym rankingu miasta naszego regionu.
Jaruzelski zwalczał podziemie w regionie piotrkowskim
Wojciech Jaruzelski, generał armii i były prezydent PRL i RP zwalczał tuż po wojnie w rejonie Piotrkowa i Radomska żołnierzy podziemia niepodległościowego. Taką informację podał na swoim profilu facebookowym dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc