Artykuły do tagu: sport

Nowe pomysły dla branży transportowej
Większość krajów Unii Europejskiej boryka się z problemem braku kierowców zawodowych. Kandydatów na to stanowisko nie brakuje, największą trudnością natomiast są pieniądze potrzebne na to, aby uzyskać odpowiednie uprawnienia. Polski Instytut Transportu Drogowego wychodzi temu naprzeciw, tworząc tzw. umowy trójstronne. We wtorek w miejscowości Zawady (przy obwodnicy Bełchatowa) odbyła się konferencja prasowa,na której posłanka Małgorzata Janowska wraz z Marcinem Wolakiem, prezesem PITD omawiali rozwiązania sprzyjające przyszłym kierowcom.
Chyba trzeba poćwiczyć rzuty karne...
To nie była udana sobota dla piotrkowskich piłkarek i piłkarzy ręcznych, zarówno Piotrcovia, jak i Piotrkowianin przegrały swoje mecze. Piotrkowianki uległy w Hali Relax Metraco Zagłębiu Lubin 20:29 (9:13), natomiast Piotrkowianin przegrał na wyjeździe z KS Meble Wójcik Elbląg 20:27 (8:15). Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku wynik mógłby być inny, gdyby rzuty karne były wykonywane skuteczniej.
Kolejna Nagonka już 19 maja
Zainaugurowany w ubiegłym roku cykl biegów leśnych pod hasłem Nagonka w tym roku odbędzie się 19 maja. Można się już zapisywać.
W tym sezonie jeszcze tylu bramek nie straciły
41 bramek straciły piłkarki Piotrcovi podczas środowego spotkania z Pogonią Szczecin, choć pierwsza połowa nie zwiastowała deklasacji. Ostatecznie piotrkowski zespół przegrał to spotkanie 28:41 (14:21).
Sportowcy zachęcali przedszkolaków do aktywności fizycznej
W środę w hali Relax przedszkolaki z Piotrkowa i powiatu uczestniczyły w zajęciach wspólnie z naszymi sportowcami. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach pod okiem zawodowców.
Tym razem Zagłębie było lepsze
W meczu 21. kolejki sezonu zasadniczego PGNiG Superligi Piotrkowianin przegrał w Lubinie z miejscowym Zagłębiem 23:28 (11:14). W meczu pierwszej rundy to piotrkowianie byli lepsi, o rewanżu powinni jednak jak najszybciej zapomnieć.
Trzymajcie kciuki za Karolinę
W sobotę, 10 lutego panczenistka Karolina Bosiek z Klubu Sportowego Pilica Tomaszów Mazowiecki, jedyna reprezentantka naszego regionu, która uczestniczy w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu, rozpoczęła swój pierwszy start. Rozmawialiśmy z nią przed wylotem do Korei Południowej. Co chciałaby tam osiągnąć?
Medalowy łup reprezentantów Fido Fight Gold Team BJJ
15 medali: 5 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych przywieźli zawodnicy piotrkowskiego klubu Fido Fight Gold Team BJJ z turnieju brazylijskiego jiu-jitsu pod hasłem "Charakterne dzieciaki", który odbył się w Stalowej Woli.
Prezydent przyznał stypendia. Kogo doceniono najbardziej? [Aktualizacja]
48 sportowców, reprezentujących piotrkowskie kluby, będzie w tym roku otrzymywać comiesięczne stypendia, większość przez rok. Największe stypendia przyznano piłkarzom ręcznym Piotrkowianina, mniej od większości zawodników tej drużyny dostaną natomiast piłkarki Piotrcovii oraz zapaśnik Atletycznego Klubu Sportowego Mateusz Bernatek, wicemistrz świata, który nie kryje rozczarowania.
Łukasz Konera najlepszy w Raciborzu
W miniony weekend piotrkowscy zapaśnicy rywalizowali w Raciborzu podczas Pucharu Polski Seniorów. Reprezentanci Atletycznego Klubu Sportowego stanęli na każdym miejscu podium - na tym najwyższym Łukasz Konera.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat