Artykuły do tagu: edukacja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 obchodzi diamentowy jubileusz. To okazja do spotkań i podziękowań. W uroczystej gali udział wzięli obecni i dawni nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych. O szkole pamiętali także absolwenci.
Jak walczyć ze smogiem w Piotrkowie?
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 48 tysięcy Polaków przedwcześnie zmarło z powodu zanieczyszczeń powietrza. Kolejne samorządy, w tym Piotrków Trybunalski, podejmują konkretne i nakierowane na zniwelowanie problemu smogu działania.
Kursy spawania, obsługi wózków widłowych i praktyki zawodowe odbyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Piotrkowie. W szkole realizowany był projekt "Dobra praktyka twoją inwestycją w przyszłość - profesjonalni w Budowlance".
Program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”
Od października bieżącego roku Miasto Piotrków Trybunalski realizuje program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt ten jest dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Uczniowie stali się prawnikami podczas...symulacji rozprawy
Symulacja rozprawy z udziałem uczniów z piotrkowskich szkół średnich odbyła się w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie. To element ogólnopolskiego "Programu Edukacji Prawnej" dla młodzieży, który realizuje Fundacja Court Watch Polska.
Powrót kształcenia zawodowego. System dualny w Piotrkowie
W PRL-u przy większych zakładach pracy funkcjonowały szkoły zawodowe, które kształciły przyszłych pracowników. Uczniowie oprócz teorii zdobywali też wiedzę praktyczną i zarabiali pierwsze pieniądze. Po zmianie ustroju, likwidacji zakładów państwowych i zmianie nastawienia rządzących, zawodówki znikały z mapy oświatowej kraju. Konsekwencją tego był fakt, że w firmach zaczynało brakować fachowców. Znaleziono antidotum: system dualny taki jaki od lat funkcjonuje za naszą zachodnią granicą. Kształcenie zawodowe tak, ale „zawodówek” jednak nie będzie, zastąpią je szkoły branżowe.
Delegacja z Esslingen w ZSP 2
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.
"Zachowaj Trzeźwy Umysł" to ogólnopolska kampania profilaktyczna, w którą włączył się także Piotrków. Jej celem jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach wynikających z uzależnień oraz promowanie zdrowego trybu życia i kreatywnych sposobów spędzania czasu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji odbyło się w piotrkowskim MOK-u.
Piotrkowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła nowy oddział. "Promyk", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z problemami i dysfunkcjami. Oferuje miejsce do nauki, ale też zabawy i integracji z rówieśnikami.
Jaką zabawkę edukacyjną kupić dziecku na święta?
Święta to czas, kiedy każdy rodzic chce obdarować swoje dziecko jakimś niesamowitym prezentem. Wybór jest tak duży, że niejednokrotnie powoduje ból głowy u rodziców. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na zabawki, które uczą, pobudzają kreatywność i sprawiają, że uśmiech dziecka nie schodzi z twarzy. Z poniższymi zabawkami to możliwe.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc