Artykuły do tagu: edukacja

Jak na co dzień chronić się przed smogiem?
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
Ostatni dzwonek dla technika farmaceutycznego
Apteka to dla nas miejsce, gdzie nie tylko kupujemy przepisane na receptę leki, lecz także bardzo często zasięgamy porady i informacji, z zaufaniem kierujemy pytania do pracujących tam osób. Bez wątpienia apteki i ich pracownicy byli, są i będą nam potrzebni, warto więc pomyśleć o swojej przyszłości w tym zawodzie i już dziś zapisać się do szkoły policealnej - to ostatnia szansa na to, by zdobyć tytuł technika farmaceutycznego zaledwie w dwa lata!
Dlaczego smog tak bardzo szkodzi dzieciom, osobom starszym i kobietom w ciąży?
Seniorzy, dzieci i kobiety w ciąży są wyjątkowo narażeni na szkodliwe działanie smogu. Wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wystąpienie niedokrwiennego udaru mózgu, zawał mięśnia sercowego, obturacyjne zapalenie oskrzeli, astma czy uszkodzenie płodu to tylko niektóre ze szkód zdrowotnych, jakie w organizmie człowieka wywołują substancje toksyczne, które zawiera zanieczyszczone powietrze. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest przyrównywane do wypalenia od 5 do 6 papierosów dziennie.
Znamy ranking szkół średnich. Jak wypadły placówki z regionu?
Wyniki ogólnopolskich rankingów liceów ogólnokształcących i techników udostępniła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Tym razem piotrkowskie szkoły znalazły się na lepszych pozycjach niż w roku 2016.
Smog: To wpływa na nasze zdrowie
W Polsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. W związku z tym częściej chorujemy i wcześniej umieramy. Uważa się, że w województwie łódzkim przez zatrute powietrze żyjemy przeciętnie około 10 miesięcy krócej.
Smog. Ta wiedza może uratować Ci życie
Jakie są skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem? Jak smog wpływa na nasze zdrowie i jakie czyni szkody w naszym organizmie? Zanieczyszczenie powietrza jest drugim po paleniu tytoniu czynnikiem warunkującym występowanie chorób układu oddechowego, takich jak astma, rak płuc, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).
Kontrola jakości powietrza w Piotrkowie
Nawet 5 tysięcy złotych grzywny może zapłacić osoba, która zostanie złapana na spalaniu w domowym piecu śmieci. Kontrolę czym palimy w naszych piecach czy kotłach grzewczych ma prawo przeprowadzić Straż Miejska. Na co dzień stan jakości powietrza w naszym mieście jest sprowadzany przez piotrkowską delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 obchodzi diamentowy jubileusz. To okazja do spotkań i podziękowań. W uroczystej gali udział wzięli obecni i dawni nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych. O szkole pamiętali także absolwenci.
Jak walczyć ze smogiem w Piotrkowie?
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 48 tysięcy Polaków przedwcześnie zmarło z powodu zanieczyszczeń powietrza. Kolejne samorządy, w tym Piotrków Trybunalski, podejmują konkretne i nakierowane na zniwelowanie problemu smogu działania.
Kursy spawania, obsługi wózków widłowych i praktyki zawodowe odbyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Piotrkowie. W szkole realizowany był projekt "Dobra praktyka twoją inwestycją w przyszłość - profesjonalni w Budowlance".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat