Artykuły do tagu: edukacja

Przyjdź do ŻAKA i rozwijaj swoje pasje!
Chcesz mieć dobrze płatną pracę zgodną z własnymi zainteresowaniami? Masz niepowtarzalną okazję, by taką znaleźć. Trwa zimowa rekrutacja do ŻAKA – to bezpłatna, zaoczna szkoła dla dorosłych, w której kształcą się fachowcy dziewięćdziesięciu różnych specjalności. Możesz szybko zdobyć kwalifikacje w wymarzonym zawodzie, zrealizować swoje pasje i znaleźć zatrudnienie, które będzie przyjemnością.
Prezydent Piotrkowa o likwidacji gimnazjów
Gimnazja zostaną zlikwidowane – to już fakt. W Piotrkowie mamy 5 takich placówek. O tym, jak będzie przebiegał proces ich wygaszania rozmawiamy z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem.
15 lat Przedszkola Bojanowskiego
Przedszkole Niepubliczne im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie świętowało swoje 15-lecie.
22.11.2016 08:09
„Deforma” oświaty?
Sześć autokarów z nauczycielami i działaczami Związku Nauczycielstwa Polskiego z Piotrkowa pojechało do Warszawy na protest przeciwko likwidacji gimnazjów. Wśród nich był były poseł SLD Artur Ostrowski.
Międzynarodowa matura w Piotrkowie. Is it possible?
Ma Kalisz, Leszno, Tarnów, ma też Płock. My nie mamy. Dlaczego? - pyta radny Piotrkowa Grzegorz Lorek. Chodzi o międzynarodową maturę.
Czytali w pobliżu magistratu
Akcja "Jak nie czytam jak czytam" w Piotrkowie. 10 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji masowego czytania uczniowie i nauczyciele 4 piotrkowskich szkół czytali w pobliżu Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10.
Piknik EXPLORER w ZSP nr 2
Łazik księżycowy, poduszkowiec, wszędołaz, roboty - takie rzeczy można było zobaczyć w środę w ZSP nr 2 w Piotrkowie.
Szkoła w rękach stowarzyszenia – czy to się sprawdza?
Dzieci coraz mniej, szkół też, wiele placówek w Polsce zostało zlikwidowanych. Nie ominęło to również naszego regionu. Często jedyną szansą na przetrwanie placówki jest przekazanie jej stowarzyszeniu. Z taką sytuacją mamy do czynienia w Proszeniu. W gminie Wolbórz o likwidacji podstawówki mówi się od lat, likwidacji szkoły chciała już poprzednia burmistrz, jednak opór (nauczycieli, rodziców, radnych) był zbyt silny. Teraz szkołę ma przejąć stowarzyszenie. Czy w ten sposób uda się uratować placówkę? Przykład Rękoraja pokazuje, że nie jest niemożliwe.
Dzień otwartych drzwi w
Wybór szkoły średniej to dla każdego ucznia jedna z najważniejszych decyzji. W jej podjęciu pomagało dziś I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, w którym odbywał się dzień otwartych drzwi.
Młodzi matematycy zmierzyli się z królową nauk
W Szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie przeprowadzono konkurs matematyczny "Tęga głowa".

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc