Artykuły do tagu: inwestycje

Powstaną Moszczenickie Tereny Inwestycyjne
Gmina Moszczenica jako jedyna w województwie łódzkim otrzymała dofinansowanie 4,5 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych z unijnego programu "Innowacja i konkurencyjna gospodarka". MTI powstaną w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego.
Czy warto inwestować we franki szwajcarskie?
Międzynarodowe transakcje oraz częste wyjazdy za granicę, zarówno w celach biznesowych, jak i czysto turystycznych, wymagają korzystania z waluty obowiązującej w danym kraju. Można udać się w tym celu do stacjonarnego kantoru, jednak rozwój bankowości mobilnej znacznie ułatwia proces wymiany walut. Takie transakcje mają zdecydowanie więcej zalet. Dlaczego więc już teraz powinieneś zacząć korzystać z kantoru internetowego?
Nie ma większości, nie ma zmian w budżecie
W porządku obrad niemal każdej sesji Rady Miasta Piotrkowa znajduje się punkt o zmianach w budżecie. Tym razem projektu nie udało się przegłosować, bo koalicja prezydenta Krzysztofa Chojniaka straciła większość.
Co wynika z budżetu gminy Wola Krzysztoporska?
Na inwestycje wydadzą w tym roku około 7,5 mln zł. Ponad 2 mln trafi na drogi (i to nie tylko te gminne, ale i powiatowe). Będą termomodernizować budynki komunalne i budynki użyteczności publicznej, budować kolejne kompleksy sportowe i dwa nowe domy ludowe. Ale to dopiero wstępny plan, który na bieżąco uzupełniany będzie o te projekty, które będą miały szansę na dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Kadencja na półmetku. Prezydent podsumowuje
W środowy poranek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w miejskiej bibliotece prezydent Piotrkowa podsumował pierwsze dwa lata trwającej kadencji samorządu.
Wolbórz: Jakie inwestycje w 2017 r.?
Radni Wolborza przyjęli budżet na 2017 rok. Budżet rekordowy, bo 7,6 mln zł przeznaczono na inwestycję.
Gorzkowice: Ostatni rok bez kredytów i pożyczek?
Sytuacja finansowa gminy Gorzkowice jest niezła, jednak jak mówią władze tej gminy, może to być ostatni rok, kiedy uda się nie zaciągać żadnych zobowiązań finansowych.
Jaki był rok 2016 dla Piotrkowa Trybunalskiego?
Wg prezydenta Piotrkowa, który we wtorek był gościem Strefy FM, rok 2016 był dla miasta korzystny. Dlaczego?
Boiska przy SP 16 już gotowe
Dwa nowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie są już gotowe i oddane do użytku - zakończył się odbiór techniczny ostatniego projektu, realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.
19.10.2016 20:19
Demolka trwa
Wyburzanie budynku po kinie Hawana trwa już ponad tydzień.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc