Artykuły do tagu: kultura

IV Piotrkowskie Biennale Sztuki - w piątek wernisaż
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy pokonkursowej IV Piotrkowskie Biennale Sztuki. Już 23 czerwca o godz. 19.00 w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 (kontynuacja wernisażu w galerii przy Sieradzkiej 8).
Zobacz najlepszy polski film 2016 roku. Za darmo
KINODA zaprasza na pokaz filmu „Ostatnia rodzina”. Projekcja odbędzie się 8 czerwca o godz. 19.00 w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5. Wstęp wolny.
W niedzielę odbył się ostatni koncert z cyklu Dni Muzyki Kameralnej
Podczas koncertu „W kręgu Chopina, Straussa i Rachmaniniowa" wykonane zostały utwory tych znamienitych kompozytorów. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła występ wiolonczelistki Marty Kordykiewicz i pianisty Rafała Mokrzyckiego. Kolejna, 48. edycja Dni Muzyki Kameralnej już za rok.
W Grabicy powstanie Gminne Centrum Kultury
5 mln złotych kosztować będzie Gminne Centrum Kultury jakie w ciągu 3 lat powstanie w Grabicy. W niedzielę odbyło się symboliczne wbicie łopaty, a w zasadzie czterech pod budowę obiektu.
Interakcje – festiwal sztuki  trudnej rozpoczęty
Jedni czekają na festiwal kapel podwórkowych, drudzy na Imieniny Piotrków, jeszcze inni najbardziej lubią jazz na Starówce. Są w mieście i tacy, którzy z utęsknieniem czekają na maj, bo wtedy w mieście odbywają się Interakcje. We wtorek wieczorem uroczyście otwarto dziewiętnastą już edycję tego międzynarodowego festiwalu.
W niedzielę 7 maja o godz. 18.00 w Galerii „Śnieżne Krużganki” odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marii Tymińskiej pod tytułem „Dałaś mi życie mamo! Kochaj mnie…”.
XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje 2017 coraz bliżej
W poniedziałek 8 maja rozpocznie się w naszym mieście Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje. Wydarzenie potrwa do 12 maja. Jak zwykle do Piotrkowa Trybunalskiego przyjadą performerzy z całego świata.
Grand Prix dla akrobatów z Jaskółczyna
W Hali Arena w Gdyni odbył się 22 kwietnia XII Międzynarodowy Festiwal Formacji Akrobatycznych GIM-SHOW o Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni. To największa w Polsce impreza amatorskich formacji gimnastycznych, co roku bierze w niej udział ponad 500 uczestników w wieku 6-19 lat.
Jazz powraca. W sobotę koncert
Koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu rozpocznie się w Piotrkowie VII sezon Old Town Jazz w Piotrkowie Trybunalskim.
Helios na Scenie - najlepsze spektakle na wielkim ekranie!
Sieć kin Helios zaprasza na nowy cykl: Helios na Scenie. Na ekranach kin w całej Polsce, także w Piotrkowie Trybunalskim, zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle National Theatre i Comédie-Française. Co dwa tygodnie w poniedziałkowe popołudnia na widzów czekać będą wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie w dwóch najbardziej cenionych teatrach Europy. Już dziś widzowie piotrkowskiego Heliosa będą mieli okazję obejrzeć spektakl „Amadeusz”.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc