Smutne święta Polonii

Niedziela, 27 marca 20164
W Wielką Sobotę poloniści rozegrali drugi mecz w rundzie wiosennej, o ile w pierwszym strzelili trzy bramki, to w kolejnym trzy bramki stracili, ich pogromcą okazała się Andrespolia Wiśniowa Góra, która pokonała piotrkowski zespół 3:2 (1:0).

Początek meczu w Wiśniowej Górze należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 7. minucie spotkania, na listę strzelców wpisał się wówczas Piotr Michalski, później przewaga gospodarzy nie była już tak wyraźna, w pierwszej połowie poloniści nie zdołali jednak wyrównać, choć swoje szanse mieli Jakub Grzegorzewski oraz Adrian Malicki.

To co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w drugiej. W 57. minucie wyrównującą bramkę zdobył Eryk Sulikowski, a dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Jakub Grzegorzewski, wydawało się, że inicjatywę przejmą poloniści, tymczasem dwie minuty później gospodarze zdołali wyrównać, Mateusza Tworkowskiego pokonał Przemysław Wilk. Remis nie zadowalał żadnej ze stron, dlatego zarówno jeden, jak i drugi zespół próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bardziej skuteczni byli gospodarze, w 80. minucie spotkania wynik meczu ustalił Piotr Michalski. Już w doliczonym czasie sędzia pokazał dwie czerwone kartki, jedną został ukarany zawodnik zespołu z Wiśniowej Góry Łukasz Dynel, a drugą bramkarz gości Mateusz Tworkowski.

Polonia spadła z 8. na 9. miejsce w tabeli, kolejnym rywalem piotrkowskiego zespołu będą Zjednoczeni Stryków, ten mecz odbędzie się 2 kwietnia w Piotrkowie. Początek o godzinie 16.00.

Andrespolia Wiśniowa Góra 3:2 (1:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski

( Piotr Michalski 7, 80, Przemysław Wilk 70 – Eryk Sulikowski 68, Jakub Grzegorzewski 70)

Andrespolia Wiśniowa Góra: Kulpa – Pietras, Grzybowski, Leonow, Kurzawa, Ciszewski, Sobczak, Wilk (89' Kuchciak), Indraszczyk (56' Kopa), Sławiński (66' Gumel), Michalski (84' Dynel).

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Tworkowski - Grzegorzewski, Gul (75' Zaor), Jakubiak, Jarzembowski (68' Grzybowski), Kowalczyk, Malicki, Paprocki (85' Wrona), Polit, Santos, Sulikowski.