Szkoła Odkrywców Talentów
14 godzin temu, 16:23
Szkoła Odkrywców Talentów
Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach uzyskała zaszczytny tytuł „ Szkoły Odkrywców Talentów” przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie prowadzony przez Ministra Edukacji Narodowej.
Rotmistrz Pilecki patronem ZSP nr 1
Uroczystą mszą świętą w kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie rozpoczęła się uroczystość nadania imienia rtm. Witolda Pileckiego Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Policja szuka złodziei biżuterii
Nieznani sprawcy (kobieta i mężczyzna), wykorzystując nieuwagę lokatorów, weszli do mieszkania w Piotrkowie pod pozorem zostawienia wiadomości dla nieobecnej sąsiadki. Ukradli złotą biżuterię i pieniądze. Do kradzieży doszło 14 września. Policja szuka sprawców.
Powiedział sąsiadowi, że go zabije
Libacja alkoholowa przerodziła się w ostrą sprzeczkę. 43-letni mężczyzna groził śmiercią kompanowi od kieliszka. Interweniujący policjanci znaleźli trzy jednostki broni. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Gorzkowice.
Prezydent Tomaszowa regularnie spotyka się z mieszkańcami
Prezydent Tomaszowa Marcin Witko co miesiąc organizuje spotkania z mieszkańcami. Każde w innej części miasta. Przyjść i opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach i problemach związanych z funkcjonowaniem miasta może każdy.
Uporządkują zapomniane mogiły
Uczniowie IV LO im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie, we współpracy z Jednostką Strzelecką 1031 Piotrków Trybunalski oraz Klubem Historycznym im. gen. S. Roweckiego „Grota”, zapraszają na cykliczną akcję „Pamiętamy o tych zapomnianych”.
Piotrków. ABC Biznesu rozpoczęte
Jak założyć własną firmę, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie, jak rozliczać się z urzędem skarbowym - to tylko niektóre tematy, które będą poruszane podczas trzydniowego seminarium "ABC Biznesu", które rozpoczęło się we wtorek w piotrkowskim Starostwie Powiatowym.
Zaczynał w garażu, dziś sprowadza przeciwników do parteru
Zaczynał z kolegami w garażu przerobionym na siłownię. Właśnie zdobył dwa mistrzowskie tytuły w MMA i grapplingu podczas Otwartych Mistrzostw Mazowsza MMA. – Zwykle sprowadzam przeciwników do parteru – mówi Bernard Chachulski, 22-latek z Oprzężowa (gm. Wola Krzysztoporska).
Odpocznij w Tarasce!
24 godziny temu, 06:23
Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce w gm. Aleksandrów zaprasza do udziału w Rodzinnym Festiwalu Piękna i Smaku.
Na piotrkowskich chodnikach można skręcić kark
Stan chodników w mieście pozostawia wiele do życzenia. Gdzie jest najgorzej? Trudno przejść, nie mówiąc o przejechaniu dziecięcym wózkiem, po chodniku przy ul. Narutowicza i Próchnika (przy basenie czy Metalplaście).

Przekonała się o tym pani Alicja. Piotrkowianka potknęła się w miejscu, gdzie brakowało kilku płyt w chodniku. Efekt to złamanie kości promieniowej prawej ręki, o stłuczeniach nie wspominając.
reklama

Społeczność