Światowa Noc Zakupów w Focus Mall za nami
Trzy miasta mody zawitały do piotrkowskiej galerii w piątkowy wieczór, 27 listopada. W czasie wydarzenia Światowa Noc Zakupów (w godzinach od 18.00 do 23.00) klienci Focusa poznawali uroki: Barcelony, Londynu i Nowego Jorku. Dla wielbicieli zakupów sklepy przygotowały promocje i rabaty na aktualne kolekcje.
W piątek, w wolborskim MOK-u odbyła się uroczystość 15-lecia twórczości Krystyny Wieczorek. Uznana pisarka, poetka i pieśniarka nazywana „Reymontem w spódnicy” swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1977 roku – po śmierci syna. Piętnastolecie upłynęło od momentu ukazania się drukiem jej pierwszego tomu.
Piotrków. Lodowisko Miejskie otwarte
Od godziny 9:00 w sobotę można już korzystać z lodowiska miejskiego w Piotrkowie. Na razie jednak chętnych może odstraszać wczesna pora. Ale pracownicy OSIR liczą, że popołudniu zjawią się pierwsi chętni.
Kto poniesie koszty likwidacji gimnazjów?
Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce, by polska szkoła była taka jak przed 16 laty - 8 lat podstawówki i 4 lata szkoły średniej. Czy powrót do tego, co było to dobra decyzja? Koszty zmian z pewnością poniosą samorządy, które przed laty zadłużały się, by wybudować gimnazja.
Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych
Po godzinie 12:00 w piątek na skrzyżowaniu Śląskiej i Kopernika w pobliżu ronda Sulejowskiego kobieta dochodząc do przejścia dla pieszych potknęła się i upadła na jezdnię. Niestety w tym samym czasie jechał tamtędy samochód i potrącił ofiarę. Kobieta nie przeżyła.
Z nożem na kolegę. Tragiczny skutek libacji przy ul. Wojska Polskiego
70-letni mężczyzna zadał swojemu znajomemu cios w klatkę piersiową. Użył noża kuchennego. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej w mieszkaniu przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie.
Mammobus w Piotrkowie, ostatni raz w tym roku
Przy Domu Handlowym Merkury przy ul. Słowackiego 142 w Piotrkowie Trybunalskim 10 i 11 grudnia stanie mammobus. Zachęcamy do wykonania badania szczególnie panie z rocznika 1946, bowiem to ostatnia szansa na mammografię bez skierowania.
Przywiózł wnuczkę do szkoły, był pod wpływem alkoholu
Strażnicy miejscy zatrzymali przed jedną z piotrkowskich szkół 65-latka, który przywiózł swoją wnuczkę do szkoły, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.
Krajowa
Na drodze krajowej nr 12 w Korytnicy doszło w piątek po godz. 8 do wypadku.
Zaginął mieszkaniec Sulejowa
Policja poszukuje 63-letniego Władysława Bartosika, mieszkańca Sulejowa, który najprawdopodobniej 24 listopada opuścił miejsce zamieszkania i do tej pory nie dał znaku życia. Odjechał volkswagenem polo koloru szarego. Samochód został odnaleziony na terenie Opoczna.
reklama

Społeczność