Nie ma biletów w kioskach i sklepach?
Słuchacze Strefy FM skarżą się na brak biletów ulgowych MZK w kioskach i sklepach na terenie Piotrkowa.
Policja podsumowała wakacje
16 godzin temu, 11:27
Policja podsumowała wakacje
Policjanci z piotrkowskiej drogówki podsumowali dwa miesiące wakacji na drogach. Wstępny bilans za lipiec i sierpień wskazuje, że na terenie podległym piotrkowskiej jednostce policji odnotowano 26 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, 28 zostało rannych.
Komunikacja miejska nieprzyjazna dla niepełnosprawnych?
Ulica Słowackiego w Piotrkowie, tuż przy sądzie, przystanek komunikacji miejskiej – jeden z wielu nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Malarstwo w komiksie. ODA zaprasza na wystawę
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy Daniela Bauma „Realizm w malarstwie. Malarstwo w komiksie”. Wernisaż 4 września o godz. 19.00 w Galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Wystawa odbędzie się w ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, będzie czynna do 27 września.
Dla kogo stypendium i zasiłek szkolny?
W roku szkolnym 2015/2016 po raz kolejny pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie ucznia niepełnoletniego, mieszkający na terenie miasta, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny.
Koniec tego dobrego, we wtorek uczniowie wracają do szkół. W Piotrkowie naukę rozpocznie aż 962 pierwszoklasistów.
A jednak naprawili murek
21 godzin temu, 06:17
A jednak naprawili murek
Kilka miesięcy temu na stan terenu za piotrkowską synagogą skarżyła się jedna z mieszkanek miasta. Murek okalający teren żydowskiego cmentarza był zrujnowany.
Królowa Bona byłaby zachwycona
Podobnie zresztą jak każdy, kto odwiedził w niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, w którym po raz trzeci już zorganizowano konkurs kulinarny pod hasłem Smaki Królowej Bony.
Grabiczanie podziękowali za plony
Tym razem gminne dożynki zorganizowano w Kamocinie. Najpierw rolnicy podziękowali za plony podczas uroczystej mszy świętej, a potem korowód dożynkowy przeniósł się na plac znajdujący się przed siedzibą OSP. Jednym z głównych punktów uroczystości było przekazanie nowych wozów pożarniczych druhom z trzech jednostek.
Wielka mysz i wielki kot w piotrkowskiej galerii
Tom to ten mniej rozgarnięty, który goni. Jerry to ten sprytniejszy, który ucieka. Obaj odwiedzili w niedzielę piotrkowską galerię, spotkali się z dziećmi, aby osłodzić im trudny powrót do szkoły. fot. as
reklama

Społeczność