SLD z propozycją referendum w sprawie aborcji
Spór na temat aborcji trwa – i nic nie zapowiada, by miał się zakończyć. Obie strony konfliktu dalekie są od kompromisu. Projekt komitetu "Ratujmy kobiety", łagodzący przepisy dotyczące przerywania ciąży, został odrzucony przez posłów już po pierwszym czytaniu. W Sejmie została natomiast wspierana przez partię rządzącą propozycja "Stop aborcji", zakazująca usuwania ciąży, wykluczając wyłącznie przypadki zagrożenia życia matek.
Nie żyje pies Rumcajs
9 godzin temu, 13:37
Nie żyje pies Rumcajs
Wczoraj na piotrkowskim lotnisku zakończył na zawsze swą wierną służbę pies Rumcajs.
Pijany motorowerzysta na Sikorskiego
Wczoraj zatrzymany, dziś- z zarzutami. Piotrkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. 53-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Grożą mu dwa lata więzienia.
Galeria sztuki ODA ogłasza nabór do Otwartej Pracowni
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza osoby, które chcą odkrywać i rozwijać swoje pasje twórcze na polu sztuk plastycznych. W każdą środę w godzinach 14.00 – 18.00 ODA umożliwia korzystanie z pracowni i zasobów galerii przy ul. Dąbrowskiego 5.
Remont na Cmentarnej. Kiedy koniec?
Nadal trwa remont ul. Cmentarnej w Piotrkowie. Przypomnijmy, pierwszy etap inwestycji obejmuje odcinek od ul. Wojska Polskiego do mostu na rzece Strawie.
Ilu ukraińskich pracowników na terenie Piotrkowa i powiatu?
Polacy szukający pracy, mający konkretne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, coraz częściej dyktują potencjalnym pracodawcom warunki. Taka sytuacja sprzyja napływowi pracowników z zagranicy – w większości Ukraińców, którym wystarcza stawka minimalna.
Opozycja przeciwko podwyżkom. Te jednak zostaną wprowadzone
Potwierdziły się nasze informacje. Rada Miasta w Piotrkowie podniosła stawki za wywóz śmieci. Z 9 złotych na 11 za segregowane i z 18 na 20 za niesegregowane. Przeciwko temu protestowali radni opozycyjni z Razem dla Ziemi Piotrkowskiej, którzy tuż przed sesją zorganizowali konferencję prasową.
Strażacy z Bujen świętowali 90-lecie istnienia jednostki
Od 90 lat chronią, pomagają, biorą czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym. 25 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujnach świętowali jubileusz istnienia jednostki.
Sklep z dopalaczami jak twierdza
Bełchatowscy policjanci zlikwidowali w centrum miasta zakamuflowany sklep z dopalaczami. Punkt był jak twierdza, zabezpieczony w zbrojoną śluzę oraz monitoring. Sprzedaż odbywała się za pomocą specjalnej szuflady i lustra fenickiego.
Pierwszy prezydent z Wieżą Trybunalską
Pierwszy po 1989 r. prezydent Piotrkowa Trybunalskiego odebrał we wtorkowy wieczór Złotą Wieżę Trybunalską. Tę wyjątkową statuetkę, zwaną przez niektórych piotrkowskim Noblem, przyznano po raz 41.
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc