Dwa pożary w powiecie
4 godziny temu, 15:26
Dwa pożary w powiecie
Dwa groźne pożary na terenie powiatu piotrkowskiego. Strażacy interweniują w miejscowościach Kozierogi i Tychów. W obu przypadkach doszło do pożaru rżyska.
Skutery i motorówki na Zalewie Sulejowskim
Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z 17 czerwca unieważniono zakaz używania łodzi motorowych na otwartych zbiornikach na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie zbiornika pojawiły się już skutery i motorówki.
Zamknięty przejazd na Roosevelta
Uwaga kierowcy! Przez kilka najbliższych dni przejazd kolejowy na ulicy Roosevelta w Piotrkowie będzie zamknięty.
Ulica / Kolej / PKP / Drogi 
Rekord świata z Polanikiem
8 godzin temu, 11:35
Rekord świata z Polanikiem
Anita Włodarczyk, która w sobotę pobiła fenomenalny rekord świata w rzucie młotem (81,08) uzyskała go sprzętem piotrkowskiej firmy Polanik. Młot nosi nazwę PM-4/95- S.
PSAG: Trzy firmy zainteresowane inwestycjami
Odbyła się jawna część przetargu na 10-letnią dzierżawę nieruchomości wchodzących w skład Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Inwestycjami zainteresowane są trzy firmy.
Jak na Dzikim Zachodzie. Znów napad na bank
Wystarczy zasłonić twarz, zabrać ze sobą przedmiot przypominający broń i powiedzieć np. „Pieniądze albo życie!”, no i przydałoby się jeszcze trochę zimnej krwi. Tylko tyle potrzeba, aby zgarnąć niezłą sumkę. Tego, że nas złapią, specjalnie nie musimy się obawiać. Choć trudno w to uwierzyć, ale jednak... w ostatni piątek doszło w Piotrkowie do napadu na bank. Trzeciego w naszym regionie w ciągu zaledwie kilku tygodni. Co na to policja?
Rywalizowali o Puchar Zalewu Sulejowskiego
W niedzielę 2 sierpnia na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Barkowice – Mokre odbyły się Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Zalewu Sulejowskiego.
Dość nudnych wystaw! Pokażmy, co mamy najlepsze!
Izba senacka, pokoje królewskie, lepienie garnków czy pisanie gęsim piórem. Tak ma być w Muzeum Edukacji Początków Polskiej Demokracji, które być może powstanie w Piotrkowie. To pomysł pracowników naszego Muzeum na 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego.
Czy remont Zamku to rzeczywiście fuszerka?
Rewitalizację Zamku Królewskiego w Piotrkowie zakończono kilka miesięcy temu. Z efektu zadowolony jest konserwator zabytków, który nadzorował prace. Mniej zadowolony jest piotrkowski radny, a jednocześnie pracownik Muzeum, który twierdzi, że na obiekcie dokonano zbrodni. Mało tego, chce wyciągnąć konsekwencje.
Letnie studio Strefy FM w Moszczenicy
Letnie studio Strefy FM gościło w Moszczenicy. Wójt zachwalał swoją gminę, lokalny historyk-amator opowiadał o jej historii, a o tym, dlaczego królewska dyscyplina sportu jest szczególnie popularna w Moszczenicy, opowiadał szachista Piotr Kaukiel.
reklama

Społeczność