Artykuły do tagu: Sport

9 godzin temu, 11:48
Mateusz Bernatek w team100
Zapaśnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego Mateusz Bernatek znalazł się w gronie 100 sportowców, których przygotowania będą finansowane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) team100 , który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Wsparcie otrzymają młodzi (18-23 lata) i perspektywiczni sportowcy.
 Czołowa polska lekkoatletka dołączyła do KS Polanik
Marcelina Witek, lekkoatletka specjalizującą się w rzucie oszczepem, reprezentuje od 2017 roku Klub Sportowy Polanik Piotrków Trybunalski. 22-latka ma na swoim koncie m.in. tytuły mistrzyni Polski juniorek i seniorek.
Piotrkowskie delfinki brylowały w Ostrowcu Świętokrzyskim
Tym razem pływacy UKS Delfin Piotrków Trybunalski rywalizowali podczas II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (13 lat). Zawody odbyły się jednocześnie w trzech miastach: Bochni, Gorzowie Wielkopolskim i Ostrowcu Świętokrzyskim i wystartowało w nich w sumie 361 kobiet i 389 mężczyzn ze 101 klubów. Najlepiej spośród piotrkowian spisały się Wiktoria Guść i Maja Gudź.
Młode szczypiornistki się rozkręcają
Dzięki zaangażowaniu rodziców, trenerek i sponsorów młode zawodniczki Piotrcovii wzięły udział w międzynarodowym turnieju XVII Summer Handball Cup Košice, który odbył się na Słowacji. Podczas zagranicznego debiutu piotrkowianki wywalczyły złoto i srebro.
przedwczoraj, 12:14
Karty pływaka rozdane
Blisko 480 dzieci z piotrkowskich szkół podstawowych otrzymało kartę pływaka. To zwieńczenie kursu prowadzonego w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania.
Wychowankowie Concordii zagrają o mistrzostwo Polski
Juniorzy młodsi Ruchu Chorzów dwukrotnie pokonali Motor Lublin (3:0 i 1:0) i zagrają w finale mistrzostw Polski. W składzie śląskiego zespołu występują dwaj wychowankowie UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski Kacper Świątczak i Krystian Krawczyk.
To był jeden z najtrudniejszych sezonów w historii piotrkowskiej Polonii, piłkarze zakończyli go w sobotę w Kwiatkowicach, przegrywając z tamtejszym Ludowym Zespołem Sportowym 2:4 (0:4).
Odzyskali tytuł po czterech latach
Do ostatniej kolejki trwała walka o mistrzostwo piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Szanse na tytuł miały dwie drużyny Barwil-Omega oraz Bieniek-Prym, przed decydującym pojedynkiem tych drużyn ten drugi zespół miał dwa punkty przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem, co oznaczało, że, aby obronić mistrzowski tytuł Barwil-Omega musiał ten mecz wygrać. Tak się jednak nie stało, to spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bieńka-Prym 2:1 (1:0), który odzyskał mistrzowski tytuł po czterech latach. Trzecie miejsce zajęła Starówka.
Ostatni mecz na własnym boisku
W ostatnim meczu przed własną publicznością piłkarze Polonii wywalczyli jeden punkt. W środę piotrkowianie zmierzyli się z Ceramiką Opoczno. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:1), mimo, iż od 20. minuty poloniści musieli grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Patryk Grzesiuk.
Weź udział w Dąbrowa Cup i wygraj nagrody
Turniej piłki nożnej dla drużyn sześcioosobowych pod hasłem Dąbrowa Cup odbędzie się 24 czerwca na Orliku w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc