Artykuły do tagu: Grabica

Wkrótce finał  XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Uczestnicy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie przesłuchania mają już za sobą. Do konkursu zgłosiło się około 300 młodych artystów z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz z Piotrkowa.
XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Do przeglądu zgłosiło się w tym roku około 300 uczestników z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz Piotrkowa.
W ten sposób zmniejszą ruch na DK91?
Pojawiła się szansa na zmniejszenie ruchu na drodze krajowej 91. - Zaproponowałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że zamiast budować obwodnicę Srocka, lepiej połączyć szlaki S8 i A1. Rozwiąże to problem na większym odcinku trasy - mówi wójt Moszczenicy Marceli Piekarek. Chodzi o budowę skrzyżowania S8 z A1 w miejscowości Polesie-Bąkowiec.
Koniec protestów na DK 91. Jest porozumienie?
Miał trwać od godziny 11:00 do 15:00 – ostatecznie piątkowy protest mieszkańców gmin Grabica i Moszczenica w Srocku w ogóle się nie zaczął. Mało tego - organizator serii strajków, Andrzej Prochoń, potwierdził, że kolejne demonstracje w tym roku już się nie odbędą.
Budowa S12. Radni piszą do premier Szydło
Rada powiatu piotrkowskiego chce przyspieszyć budowę trasy S12 oraz obwodnic Srocka, Rozprzy i Sulejowa - dlatego postanowiła przesłać swoje stanowisko m.in. premier Beacie Szydło oraz ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Na temat wzmożonego ruchu tranzytowego debatowano na ostatniej sesji rady powiatu.
Protest, który trwał pół godziny
Miało być to pięć godzin, ostatecznie nie zajęło nawet trzech kwadransów - zakończył się kolejny protest rolników z gmin Grabica i Moszczenica. Protest, który przez kilka chwil spowodował paraliż i ogromny chaos przy wyjeździe z Piotrkowa w kierunku Łodzi.
Protest rolników na DK nr 91. Znowu...
Kolejny protest rolników z gmin Grabica i Moszczenica. W środę mają oni zablokować rondo przy wyjeździe z Piotrkowa.
Dzień Pieczonego Ziemniaka w Woli Kamockiej
Pod hasłem „Wesołe zabawy sportowe z ziemniakiem w tle” w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej w gminie Grabica zorganizowano Dzień Pieczonego Ziemniaka.
Odnowili park wiejski w Grabicy
Park w Grabicy jest jak nowy – to efekt modernizacji tego obiektu, na którą gmina pozyskała dofinansowanie. Koszt prac to prawie 127 tysięcy zł.
Wiemy, kiedy protest na DK nr 91
Niedawno informowaliśmy o proteście, który planują zorganizować mieszkańcy gmin Grabica i Moszczenica na Drodze Krajowej nr 91. Wiemy już, kiedy demonstracja się odbędzie.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc