Artykuły do tagu: Grabica

Gmina Grabica usuwa azbest
Azbest niegdyś uznawany był za doskonały materiał budowlany – jest odporny zarówno na mróz, jak i upały, ciężko go zgnieść, a jeszcze trudniej rozciągnąć. Nie poddaje się też substancjom żrącym ani ogniowi, ale jest niestety bardzo szkodliwy, powodując szereg problemów zdrowotnych, dlatego jego usunięcie jest koniecznością. Polska zobowiązała się do całkowitego usunięcia azbestu ze swojego terenu do 2032 r.
Najpierw prędkość, potem trzeźwość
Podczas niedzielnej akcji „Prędkość” policjanci z piotrkowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. 22-latek zlekceważył przepisy ruchu drogowego, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
Gospodynie z gm. Grabica aktywne jak nigdy
Na terenie gminy Grabica działają aż 24 koła gospodyń wiejskich. Właśnie powstało kolejne – w miejscowości Żychlin. Czym na co dzień zajmują się gospodynie?
W noworocznym turnieju walczyli o puchar wójta
Najlepszym sposobem na nadmiar świąteczno-noworocznych kalorii jest sport. Gmina Grabica wkroczyła w nowy rok właśnie pod hasłem propagowania kultury fizycznej. W sobotę 4 lutego Społeczne Gimnazjum w Brzozie gościło uczestników II Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Grabica. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn: reprezentanci Rady Gminy Grabica, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzoza i Okolice oraz drużyny złożone z rodziców, uczniów i absolwentów Społecznego Gimnazjum w Brzozie.
Pałacyk w Szydłowie po remoncie
Zakończyły się prace remontowo-budowlane w budynku dworskim w Szydłowie. Obiekt o ponad stuletniej historii odzyskał swój dawny blask. Teraz wraz przyległym zabytkowym parkiem jest jedną z głównych atrakcji turystycznych gminy Grabica.
Wkrótce finał  XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Uczestnicy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie przesłuchania mają już za sobą. Do konkursu zgłosiło się około 300 młodych artystów z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz z Piotrkowa.
XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Do przeglądu zgłosiło się w tym roku około 300 uczestników z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz Piotrkowa.
W ten sposób zmniejszą ruch na DK91?
Pojawiła się szansa na zmniejszenie ruchu na drodze krajowej 91. - Zaproponowałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że zamiast budować obwodnicę Srocka, lepiej połączyć szlaki S8 i A1. Rozwiąże to problem na większym odcinku trasy - mówi wójt Moszczenicy Marceli Piekarek. Chodzi o budowę skrzyżowania S8 z A1 w miejscowości Polesie-Bąkowiec.
Koniec protestów na DK 91. Jest porozumienie?
Miał trwać od godziny 11:00 do 15:00 – ostatecznie piątkowy protest mieszkańców gmin Grabica i Moszczenica w Srocku w ogóle się nie zaczął. Mało tego - organizator serii strajków, Andrzej Prochoń, potwierdził, że kolejne demonstracje w tym roku już się nie odbędą.
Budowa S12. Radni piszą do premier Szydło
Rada powiatu piotrkowskiego chce przyspieszyć budowę trasy S12 oraz obwodnic Srocka, Rozprzy i Sulejowa - dlatego postanowiła przesłać swoje stanowisko m.in. premier Beacie Szydło oraz ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Na temat wzmożonego ruchu tranzytowego debatowano na ostatniej sesji rady powiatu.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc