Mistrzowie miotły
3 godziny temu, 11:50
Mistrzowie miotły
Profesja ta nie należała ani do wdzięcznych ani dobrze opłacanych. Nie cieszyła się również specjalnym uznaniem piotrkowian. O jej przedstawicielach, choć dbali oni o porządek na miejskich placach i ulicach, wokół posesji i w zaułkach, z drwiną mawiano „mistrzowie miotły” i pogardliwie nazywano ich struplami. Na co dzień nosili niebieskie bluzy i specjalnie oznakowane blaszkami czapki…
Piotrkowianie rozpoczęli Wielki Tydzień
Mieszkańcy Piotrkowa rozpoczęli Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła ojców Bernardynów, którą piotrkowianie uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jezusowi towarzyszyli apostołowie, osiołek oraz wierni. Po modlitwie i poświęceniu palm, wierni w procesji przeszli do kościoła.
Piotrkowski Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ma nową stronę internetową. Odświeżona witryna MOPR-u jest przejrzysta i funkcjonalna.
Być może jeszcze w tym roku w Lubanowie i Woli Kamockiej w gminie Grabica pojawi się kanalizacja sanitarna.
Radni do tabletów?!
6 godzin temu, 08:41
Radni do tabletów?!
Czy piotrkowscy radni, zamiast przeglądać papierowe dokumenty, będą je wkrótce czytać w tabletach, a zamiast podnosić rękę podczas głosowania “klikać” będą w dotykowe ekrany?
Tegoroczne Dni Piotrkowa urozmaici I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur. Ci, którzy wezmą udział w imprezie będą musieli przebiec ponad 21 kilometrów.
Chłopak z Sulejowa gwiazdą w Małych Gigantach
Kiedy zatańczył, wszystkim opadły szczęki. Z miejsca stał się gwiazdeczką najnowszej produkcji TVN-u Mali Giganci. Został wybrany do drużyny Tytanów, której trenerem jest Natalia Lesz. Gracjan Woch ma 10 lat i chodzi do Szkoły Podstawowej w Sulejowie, gdzie wszyscy trzymają kciuki za jego sukces.
Kupisz tam pisanki, kraszanki, ozdoby świąteczne i wiele innych
Trwa piotrkowski Jarmark Wielkanocny. Tradycyjnie na płycie Rynku Trybunalskiego można nabyć pisanki, kraszanki, baranki, zajączki, karty i ozdoby świąteczne, palmy wielkanocne, a także swojskie wyroby. Jarmark trwać będzie w sobotę i w niedzielę od godz. 10.00.
Jarmark i wielkanocne inspiracje w galerii Focus Mall
Trwa Jarmark Wielkanocny w Focus Mall, na którym można znaleźć wszystko to, co potrzebne na święta.
Nie żyje 49-latek potrącony na jezdni
W piątek (27 marca) o godzinie 22.50 na 411 kilometrze DK12 między Przygłowem a Sulejowem doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny.
kontakt

Społeczność