Nocny wypadek w Piotrkowie
3 godziny temu, 13:31
Nocny wypadek w Piotrkowie
W nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Piłsudskiego doszło do wypadku drogowego. Jedna osoba trafiła do szpitala.
II miejsce w rejonowej Licealiadzie  dla Bujen
Dla chłopców z ZSR CKP w Bujnach wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego okazał się pomyślny. Stanęli tam bowiem na drugim stopniu podium rywalizując w Rejonowej Licealiadzie w piłce ręcznej.
W Tomaszowie wkrótce MZK za darmo, a kiedy w Piotrkowie?
Jak już informowaliśmy, komunikacja miejska w Tomaszowie będzie darmowa. Wprowadzenie takiego rozwiązania będzie jednak przesunięte w czasie. Jak informuje Marcin Witko, prezydent miasta, powodem takiej decyzji jest stan taboru miejskich autobusów.
Kto odbierze liście?
8 godzin temu, 08:33
Kto odbierze liście?
Zgodnie z odwiecznym prawem natury, jesienią z drzew spadają liście. Do momentu wejścia w życie nowej ustawy śmieciowej, ludzie z odwiecznym prawem natury świetnie sobie radzili. Dziś nie jest już tak łatwo. Na wielu posesjach osiedla Mickiewicza w Piotrkowie przy posesjach stoją worki wypełnione liśćmi, z którymi mieszkańcy nie wiedzą, co zrobić.
Światowa Noc Zakupów w Focus Mall za nami
Trzy miasta mody zawitały do piotrkowskiej galerii w piątkowy wieczór, 27 listopada. W czasie wydarzenia Światowa Noc Zakupów (w godzinach od 18.00 do 23.00) klienci Focusa poznawali uroki: Barcelony, Londynu i Nowego Jorku. Dla wielbicieli zakupów sklepy przygotowały promocje i rabaty na aktualne kolekcje.
W piątek, w wolborskim MOK-u odbyła się uroczystość 15-lecia twórczości Krystyny Wieczorek. Uznana pisarka, poetka i pieśniarka nazywana „Reymontem w spódnicy” swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1977 roku – po śmierci syna. Piętnastolecie upłynęło od momentu ukazania się drukiem jej pierwszego tomu.
Piotrków. Lodowisko Miejskie otwarte
Od godziny 9:00 w sobotę można już korzystać z lodowiska miejskiego w Piotrkowie. Na razie jednak chętnych może odstraszać wczesna pora. Ale pracownicy OSIR liczą, że popołudniu zjawią się pierwsi chętni.
Kto poniesie koszty likwidacji gimnazjów?
Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce, by polska szkoła była taka jak przed 16 laty - 8 lat podstawówki i 4 lata szkoły średniej. Czy powrót do tego, co było to dobra decyzja? Koszty zmian z pewnością poniosą samorządy, które przed laty zadłużały się, by wybudować gimnazja.
Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych
Po godzinie 12:00 w piątek na skrzyżowaniu Śląskiej i Kopernika w pobliżu ronda Sulejowskiego kobieta dochodząc do przejścia dla pieszych potknęła się i upadła na jezdnię. Niestety w tym samym czasie jechał tamtędy samochód i potrącił ofiarę. Kobieta nie przeżyła.
Z nożem na kolegę. Tragiczny skutek libacji przy ul. Wojska Polskiego
70-letni mężczyzna zadał swojemu znajomemu cios w klatkę piersiową. Użył noża kuchennego. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej w mieszkaniu przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie.
reklama

Społeczność