Zakończenie roku maturzystów
5 godzin temu, 11:15
Zakończenie roku maturzystów
Dla uczniów klas maturalnych piątek to ostatni szkolny dzień. W większości placówek odbyło się dziś uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzecioklasistów z liceów i czwartoklasistów z techników. Nie inaczej było w piotrkowskich placówkach - w tym w II Liceum Ogólnokształcącym.
Abda partnerem Moszczenicy
5 godzin temu, 10:39
Abda partnerem Moszczenicy
Władze gminy Moszczenica nawiązały partnerską współpracę z węgierską gminą Abda. Samorządy mają wymieniać się swoimi doświadczeniami i umożliwiać swoim mieszkańcom wzajemne kontakty. Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się podczas oficjalnej wizyty na Węgrzech. Sygnatariuszami umowy byli wójtowie gmin: Marceli Piekarek i Zsolt Szabó.
Zwłoki przy Piastowskiej. Ustalono przyczynę śmierci
Znana jest już przyczyna śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 11 kwietnia w kamienicy przy ul. Piastowskiej 3 w Piotrkowie.
Radni dostali tablety
7 godzin temu, 08:40
Radni dostali tablety
Radni z Wolborza dostali tablety – chodzi o szybsze komunikowanie się z mieszkańcami, ale również o ochronę środowiska.
18-latek pobił mężczyznę, który zwrócił mu uwagę
Policjanci zatrzymali 18-latka, który najpierw idąc ulicą złośliwe wydzwaniał do lokatorów domofonem, a kiedy jeden z mieszkańców zwrócił mu uwagę, chłopak zaatakował go.
Na krajowej
Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, w którym zginął 56-letni obywatel Niemiec. Do wypadku doszło w czwartek na DK 12 w Korytnicy ok. godz. 15.45.
W Lubieniu woda niezdatna do picia!
Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie, woda z wodociągu publicznego w Lubieniu (gm. Rozprza) jest niezdatna do picia.
Kleszcze - co warto o nich wiedzieć?
Wiosenna pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Jeżdżąc do lasu, spacerując po łąkach czy polach, a nawet parkach w centrum miasta warto pamiętać aby chronić się przed kleszczami, które w polskich warunkach mogą przenosić boreliozę albo kleszczowe zapalenie mózgu.
Wkrótce ruszy rekrutacja do miejskiego żłobka
47 miejsc czeka na najmłodszych piotrkowian w żłobku miejskim w roku szkolnym 2016/2017. W maju przeprowadzona zostanie rekrutacja, która obejmuje dzieci urodzone w latach 2014 - 2016.
Nowy komendant w
Gośćmi "Porannej strefy pytań" na antenie Strefy FM byli w czwartek komendant miejski Policji w Piotrkowie mł. insp. Piotr Nowicki oraz oficer prasowy KMP mł. asp. Ilona Sidorko.
reklama

Społeczność