Legioniści znów w Rozprzy
11 godzin temu, 20:37
Legioniści znów w Rozprzy
W centrum Rozprzy można było spotkać w piątek legionistów Józefa Piłsudskiego. Z okazji setnej rocznicy utworzenia IV i VI Pułku Piechoty Legionów Polskich w Rozprzy, włodarze tej miejscowości zorganizowali event kulturalny pod hasłem „100 minut o Legionach Józefa Piłsudskiego”.
Ekipa TV z Wielkiej Brytanii kręciła w piotrkowskim Areszcie
Ekipa filmowa brytyjskiej telewizji realizowała w piotrkowskim Areszcie Śledczym film dokumentalny.
W Gimnazjum nr 4 czytają... zakazane książki
W Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się obchody Tygodnia Zakazanych Książek. Młodzież czytała fragmenty wybranych książek i informowała słuchaczy, dlaczego właśnie te książki były zakazane.
Kącik rekreacyjny bez oświetlenia i ogrodzenia
Pojawiły się problemy z realizacją jednego z projektów budżetu obywatelskiego 2015. Kącik rekreacyjno-zabawowy przy ul. Ceramicznej w Piotrkowie to projekt, który zwyciężył w rejonie drugim. Jak się okazuje, został on niedoszacowany, a ceny przedstawione w ramach przetargu przekraczają zaplanowane na ten cel 300 tys zł.

fot. pk
Zderzenie na skrzyżowaniu w Bełchatowie
Na skrzyżowaniu ulic Czaplinieckiej i Włókniarzy w Bełchatowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba została ranna. Przez kilka godzin zablokowany był pas ruchu w kierunku Piotrkowa. Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 21.
TBS w Piotrkowie: Wkrótce przekażą klucze do nowych mieszkań
60 nowych mieszkań w nowych blokach przy Wojska Polskiego 133 w Piotrkowie czeka na swoich lokatorów. Inwestycja przebiegła zgodnie z planem. Wszystkie prace zostały zakończone i niebawem mieszkańcy odbiorą klucze.
Lepiej dbaj o serce...
24 godziny temu, 07:26
Lepiej dbaj o serce...
W najbliższą niedzielę w parku Jana Pawła II odbędą się obchody Dnia Serca. Każdy, kto chce zadbać o swoje serce, będzie miał okazję poradzić się specjalisty.
Długi alimentacyjne łódzkiego rosną jak szalone
Jak wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor największa liczba osób z zaległymi alimentami mieszka w województwie łódzkim – aż 23,6 tys. Statystycznie rzecz ujmując, w woj. łódzkim jest też najwięcej dłużników alimentacyjnych na 1000 mieszkańców. Wartość zadłużenia z tytułu niezapłaconych alimentów w naszym województwie wynosi prawie 857 mln zł, co stanowi ponad 15% całkowitej wartości długów alimentacyjnych w Polsce.
Kolski kończy zdjęcia w Tomaszowie
Dziś w Tomaszowie Mazowieckim Jan Jakub Kolski kończy tomaszowski okres zdjęć do swego najnowszego filmu „Las 4 rano”. Na planie filmowym, podobnie jak wczoraj i dzień wcześniej, można było spotkać odtwórców głównych ról, Krzysztofa Majchrzaka i Olgę Bołądź. Praca ekipy filmowej skupiła się na terenie noclegowni dla bezdomnych przy ul. Luboszewskiej i w położonym w pobliżu lesie, przy drodze krajowej nr 48.
Renata Przemyk, Artur Andrus, Kabaret Hrabi... Zbliża się Festiwal Uśmiechu
Kiedyś Trybunały Kabaretowe, dziś Festiwal Uśmiechu. Od trzynastu lat Piotrków kabaretami stoi, nie inaczej będzie i w tym roku.
reklama

Społeczność