Symbol Piotrkowa do góry nogami...
Jak wygląda jeden z symboli miejskich Piotrkowa Trybunalskiego?
„Gdyby coś, to machnie się poprawkę”, czyli matura rozpoczęta
Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się dziś (4 maja) pisemny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przystąpiło do niego około 310 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników w całym kraju. Egzamin potrwa 170 minut.
Dwa wypadki, trzy osoby w szpitalu
Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadków, do których doszło w sobotę w naszym regionie.
Na wiosenny marsz zapraszają harcerze i PTTK
Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Piotrkowie oraz Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Rawity Witanowskiego zapraszają do udziału w „Wiosennym marszu na orientację”.
Trzy promile i dziecko w wózku
Szła środkiem jezdni, pchając wózek, w którym był 2-miesięczny chłopiec. Była kompletnie pijana. Za narażenie życia dziecka 27-letnia bełchatowianka odpowie przed sądem.
Śpiewali pieśni patriotyczne w Rynku Trybunalskim
Po uroczystościach związanych z obchodami 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, które odbyły się przy kościele oo. Bernardynów, piotrkowianie przenieśli się w Rynek Trybunalski.
Schronisko wykupiło konia od bezdusznego właściciela
Kilka dni temu klacz o imieniu Henryka trafiła do piotrkowskiego schroniska. Wszystko dzięki obrońcom praw zwierząt, którzy wykupili ją od bezdusznych właścicieli.
Uczcili 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
Dziś (3 maja, niedziela) obchodzimy 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W związku z tym w Piotrkowie odbyły się uroczystości.
TBS chce ocieplać, mieszkańcy chcą likwidacji wilgoci
O problemach mieszkańców budynków z ulicy Przemysłowej w Piotrkowie pisaliśmy przed 4 laty. Wtedy domagali się wyrównania podwórka, remontu budynków, utworzenia toalet we wszystkich mieszkaniach. Apelowali do władz miasta, że tam „też mieszkają ludzie” i twierdzili, że urząd o nich zapomniał.
Czy będziemy sprzedawać prąd?
Odnawialne źródła energii coraz mocniej wchodzą w nasze życie. Wiatraki, solary, wkrótce pojawią się panele fotowoltaiczne, dzięki którym będziemy mieć możliwość zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych będących na wyposażeniu domu lub firmy łącznie z oświetleniem, podgrzewaniem wody i ogrzewaniem budynku. Polska została niedawno objęta programem Prosument, co oznacza możliwość uzyskania 40% dotacji na instalację zestawów fotowoltaicznych.
reklama

Społeczność