Władze Piotrkowa zapomniały o śmieciowych zmianach? Radni opozycji wnioskują o kontrolę RIO
Czy władze Piotrkowa Trybunalskiego zapomniały o zmianie Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie i konieczności dostosowania do niej lokalnego prawa? Przed skutkami takiego „zapomnienia” ostrzegają opozycyjni radni Grzegorz Lorek i Ludomir Pencina. A że ostrzeżenia kierowane podczas sesji Rady Miasta okazały się nieskuteczne, postanowili złożyć wniosek do Regionalnej Izby Obrachunkowej o przeprowadzenie kontroli doraźnej uchwał obowiązujących na terenie miasta.
Piotrkowianin został biskupem
4 godziny temu, 12:40
Piotrkowianin został biskupem
Urodzony w Piotrkowie ks. Marek Marczak, rektor seminarium duchownego archidiecezji łódzkiej, został dziś (28 lutego) mianowany przez Ojca Świętego Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji łódzkiej.
Kierowcy trzeźwi o poranku
6 godzin temu, 10:41
Kierowcy trzeźwi o poranku
Skontrolowali kilkuset kierowców. Wszyscy byli trzeźwi!
Będzie jaśniej na Zawodziu i Sosnowej
- Kiedy dzieci wracają z „drugiej zmiany” w szkole, jest naprawdę ciemno i niebezpiecznie. Jest duże zagrożenie, tym bardziej, że chodników nie ma (kiedyś po zachodniej stronie był, ale ktoś „pożyczył” sobie płyty) – mówią mieszkańcy ul. Zawodzie w Piotrkowie, którzy od dawna domagają się oświetlenia swojej ulicy. Wszystko wskazuje na to, że się wreszcie doczekają.
Woda zalewa nasze posesje!
7 godzin temu, 09:23
Woda zalewa nasze posesje!
Mieszkańcy ul. Rolniczej w Przygłowie od lat borykają się z problemem zalanych posesji i wody „stojącej” na całej drodze. Jak twierdzą, mimo wielu zgłoszeń, nadal nie otrzymali konkretnej pomocy.
Wyklętych uczczą biegiem i marszem
Już jutro (1 marca) po raz piąty obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku bohaterów niepodległościowego podziemia z lat 1944 - 1956 upamiętniać będziemy także w Piotrkowie. Rano będzie msza i bieg, po południu marsz. W poniedziałek o Żołnierzach Wyklętych przypomni młodzież z ZSP nr 1.
Dwa samochody najechały na ciągnik
Najpierw jeden samochód najechał na przyczepę ciągnika i wpadł do rowu. Za chwilę kolejny uderzył w ten sam ciągnik. Do wypadku doszło w piątek na drodze krajowej 91 pomiędzy Niechcicami a Kamieńskiem.
Antoni Ptak na liście najbogatszych Polaków
Piotrkowianin Antoni Ptak znalazł się na 11. miejscu rankingu „100 Najbogatszych Polaków” magazynu „Forbes”.
Dyrekcja, grono pedagogiczne i Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Piotrkowie (ul. Broniewskiego 5) zaprasza szóstoklasistów i ich rodziców do udziału w Dniu Otwartym (5 marca od godz. 18.00).
Dlaczego wieczorem w Piotrkowie zawyły syreny?
W czwartek wieczorem kilka minut po godz. 20 we wschodniej części Piotrkowa słychać było syreny alarmowe.

fot. Jarek Krak
kontakt

Społeczność