Artykuły do tagu: region

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zachęca do wspólnego spędzenia tegorocznych ferii zimowych.
Zlikwidowano bimbrownię na terenie gminy Rozprza
Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji bimbru, 150 litrów nielegalnego alkoholu oraz 360 litrów tzw. zacieru. Zatrzymano 70-letniego organizatora procederu.
Żłobek w Sulejowie otwarty
W piątek (6.01) w Sulejowie został otwarty Żłobek Samorządowy "Kraina Troskliwości". Jest to pierwsza tego typu placówka samorządowa w powiecie piotrkowskim.
Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Srocku wśród najlepszych w województwie
Uczniowie II klasy gimnazjum ZS w Srocku, pod kierunkiem nauczycielki biologii Anny Makowskiej, zdobyli trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Segregujesz zyskujesz”.
Radni Moszczenicy uchwalili przyszłoroczny budżet
Władze gminy dalej chcą inwestować w infrastrukturę i oświatę. Ostatnia sesja w tym roku odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. - Jest to kolejny budżet prorozwojowy i cieszę się, że został przyjęty jednogłośnie - mówił po głosowaniu wójt Marceli Piekarek.
Strażacy dzielili się opłatkiem
Dzielili się opłatkiem, składali życzenia i planowali pracę na przyszły rok. Tym razem w Oprzężowie odbyło się wigilijne spotkanie przedstawicieli OSP z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Ukraińscy samorządowcy odwiedzili Moszczenicę
Przedstawiciele samorządów obwodu winnickiego na Ukrainie odwiedzili powiat piotrkowski. O tym czym jest sołectwo, jakie zadania ma gmina opowiadał wójt Marceli Piekarek. Goście pytali m.in. o sposób i źródła finansowania budowy i utrzymania dróg, organizację służby zdrowia czy o system oświaty.
Akcja charytatywna dla dzieci z Domów Dziecka
W Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy zorganizowano akcję charytatywną pod hasłem „Dzieci pomagają dzieciom”. Inicjatorem było Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Sprzedawane były domowe ciasta i ciasteczka pieczone przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
„Jacy Tacy Moszczeniacy” i Korytkowski nagrodzeni
Kolejny sukces reprezentantów Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy na XXII Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów.
Moszczenica: wystawa rasowych gołębi
Kilkudziesięciu wystawców i kilkaset okazów gołębi można zobaczyć na wystawie gołębi rasowych w Moszczenicy. Na dwudniowy pokaz rasowego ptactwa przyjechało blisko 60 wystawców. Pierwszy dzień wystawy już za nami.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc