Artykuły do tagu: Monitoring

12.10.2017 10:09
Tomaszowski Big Brother
W Tomaszowie Mazowieckim ma być bezpieczniej, a to dzięki uruchomionemu najnowocześniejszemu monitoringowi wizyjnemu. 11 kamer przez całą dobę śledzi i nagrywa centrum miasta. Operator takiej kamery jest w stanie przeczytać nawet tytuł artykułu w gazecie, czytanej przez stojącego kilkadziesiąt metrów dalej przechodnia. To dodatkowe oczy dla służb, takich jak straż miejska, policja, a nawet pogotowie.
Monitoring na nic się nie zdaje. Musimy reagować!
Park linowy przy ul. Belzackiej ciągle i wciąż jest dewastowany. Ulubionym zajęciem wandali okazuje się wykręcanie metalowych nakrętek, umieszczanie napisów na poszczególnych elementach obiektu, a także wrzucanie kamieni na boisko do plażówki. Niewiele pomagają w tej sytuacji kamery monitorujące teren.
Rozpoznajesz wandali, którzy zniszczyli pomnik?
Policjanci z Piotrkowa poszukują świadków zdarzenia z 1 marca, kiedy to nieznani sprawcy pomalowali sprayem pomnik w centrum miasta.
Czy kamery widzą wszystko?
Monitoring w Piotrkowie ma już długą historię. Pierwsze kamery pojawiły w 2002 roku. Obecnie piotrkowianie żyją pod czujnym okiem 24 kamer. Jak sami uważają, monitoring ma istotny wpływ na bezpieczeństwo. Kamery, jak każde urządzenia, czasem zawodzą, ale nierzadko rejestrują istotne dowody w różnych sprawach.
Okradał tuż pod kamerą monitoringu
Nastoletni chłopak próbował okraść pijanego mężczyznę siedzącego na schodach kamienicy. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.
Widziałeś tego człowieka? Zadzwoń na policję!
Policjanci z Komendy w Piotrkowie prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży, do których doszło w okresie od 21 grudnia 2015 r. do 2 stycznia 2016 w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym w Al. Sikorskiego w Piotrkowie.
Jak sprawdza się monitoring w autobusach MZK?
Od 2015 roku autobusy miejskie w Piotrkowie wyposażone są w system monitoringu. Czy kamery w emzetkach sprawdzają się?
W parku zamontowali kamery
We wrześniu mają zakończyć się prace w parku im. ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie. Co wykonano do tej pory?
Czujne oko kamery obejmie Starowarszawską i ryneczek
Czujne oko monitoringu miejskiego będzie jeszcze bardziej czujne. W Piotrkowie przybędzie kamer.
Będzie więcej kamer... w autobusach
Póki co w kamery wyposażonych jest 7 z 34 miejskich autobusów. Kamer będzie więcej. Po co? Nagranie z monitoringu może się przydać, kiedy w autobusie dojdzie do kradzieży lub kiedy kierowca przyciśnie nas (niechcący) drzwiami.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc