Polonia nie może się odblokować

Niedziela, 10 kwietnia 20169
W trzecim meczu z rzędu polonistom nie nie udało się wywalczyć kompletu punktów, w sobotę przegrali w spotkaniu 23. kolejki IV ligi z Borutą Zgierz 2:3 (1:1), tracąc aż dwie bramki w doliczonym czasie gry.

W tej rundzie Polonia wygrała tylko raz, podczas inaugurującego drugą cześć sezonu spotkania z Mazovią Rawa Mazowiecka 3:0 (0:0), później poloniści przegrali z Andrespolią Wiśniowa Góra 2:3 (0:1), następnie bezbramkowo zremisowali ze Zjednoczonymi Stryków, a w ostatnim meczu przegrali w Zgierzu z tamtejszym Borutą 2:3 (1:1). To był bardzo emocjonujący pojedynek, pełen zwrotów akcji. Wynik spotkania otworzył już w 4. minucie zawodnik gospodarzy Patryk Retkowski, w 40. minucie wyrównującą bramkę zdobył napastnik Polonii Jakub Grzegorzewski.

Po przerwie było jeszcze ciekawiej, w 57. minucie meczu Mateusz Jakubiak wyprowadził swój zespół na prowadzenie, Polonia wygrywała 2:1 aż do 91. minuty, gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i do końca meczu zdołali strzelić aż dwie bramki, wydzierając Polonii zwycięstwo. Najpierw piotrkowskiego bramkarza pokonał Igor Olesiński, a zwycięską bramkę strzelił Paweł Plewka.

Polonia zakończyła rundę jesienną na 8. miejscu w tabeli, w tej chwili znajduje się już trzy oczka niżej. Za tydzień do Piotrkowa przyjedzie Mechanik Radomsko, który w ostatniej kolejce niespodziewanie pokonał lidera rozgrywek – KS Paradyż – 1:0 (1:0). Dla Polonii to może być idealny moment na przełamanie, jeśli jednak przegra ten mecz, szanse na utrzymanie znacznie zmaleją. Mecz PKS Polonia Piotrków Trybunalski – RKS Mechanik Radomsko zaplanowano na sobotę, 16 kwietnia, początek o godzinie 16.00.

MKP Boruta Zgierz 3:2 (1:1) PKS Polonia Piotrków Trybunalski

(4' Patryk Retkowski, 91' Igor Olesiński, 94' Paweł Plewka – 40' Jakub Grzegorzewski, 57' Mateusz Jakubiak)