Delegacja z Esslingen w ZSP 2

Strefa FM Piątek, 17 listopada 20177 6555
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.

Ładuję galerię...

Jak tłumaczy Lidia Łopusiewicz, dyrektor placówki, taka współpraca niesie wiele korzyści dla uczniów. - To przede wszystkim możliwość wymiany międzykulturowej, możliwość podszlifowania języka niemieckiego i zwiedzenia niemieckiego Esslingen oraz poznanie kultury i obyczajów naszych zachodnich sąsiadów.


ZSP nr 2 w latach 1996 - 2005 prowadziła już współpracę ze szkołą w Esslingen. - W ciągu roku szkolnego obywały się dwie wizyty. Jesienią grupa uczniów z naszej szkoły wyjeżdżała pod opieką nauczycieli do Esslingen. Tam realizowaliśmy wspólnie wcześniej ustalony projekt albo program. Wiosną odbywała się rewizyta i przyjeżdżali do Piotrkowa uczniowie z Niemiec, i tutaj kontynuowaliśmy realizację projektu -tłumaczy Dorota Pstrokońska, nauczyciel języka niemieckiego.


Umowa o współpracy szkół będzie podpisana w przyszłym roku.

 

fot: M. Zielonka/P.Kwiatkowski


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Helga ~Helga (Gość)17.11.2017 18:54

Sie arbeiten nicht nur trinken und schlafen-Trinken ist Leben

10


Nie ma ~Nie ma (Gość)17.11.2017 14:25

Nie bali się do faszystów, rasistów, nazistów, neofaszystów, homofobów i ksenofobów przyjeżdżać?

112


Wyzwoleńczylk ~Wyzwoleńczylk (Gość)17.11.2017 17:54

A że Ekonomik odwiedzili to nie łaska wspomnieć.

10


gość ~gość (Gość)17.11.2017 14:33

Polskie dziewczyny już nie mogą doczekać się wyjazdu.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat