Artykuły do tagu: Wizyta

06.01.2018 08:31
Uwaga, ksiądz idzie!
Wyczekiwanie, stres i niepewność, żeby tylko nie… palnąć czegoś głupiego. O czym rozmawiać? Czy zaproponować coś do jedzenia albo picia? Do tego odwieczny dylemat – ile włożyć do koperty. Sezon na kolędę duszpasterską w pełni.
Delegacja z Esslingen w ZSP 2
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.
18.10.2017 09:33
Chasydzi w Wolborzu
Grupa 50 osób narodowości Żydowskiej odwiedziła Wolbórz. Chasydzi z Izraela, Stanów Zjednoczonych i innych miejsc ze świata podróżują po Polsce odwiedzając miejsca gdzie żyli ich przodkowie.
Były burmistrz Esslingen odwiedził Piotrków
W poniedziałek (8 czerwca) nasze miasto odwiedził Udo Goldman, wieloletni burmistrz Esslingen. Udo Goldman wraz z Andrzejem Polem zwiedzali Piotrków, wspominając początki współpracy z Esslingen.
Wizyta u wicemarszałek Radziszewskiej
Pomogli rodzinie z Moszczenicy. W ramach podziękowania za ich dar serca zwiedzili gmach Sejmu i spotkali się z wicemarszałek Elżbietą Radziszewską.
O czym (nie) rozmawiać z księdzem?
Tradycyjnie w styczniu domy katolików odwiedzają księża. Wielu mieszkańców zastanawia się, o czym z duchownym w czasie takiej wizyty rozmawiać, a czego za wszelką cenę unikać.
Radomsko: Współpraca z Izraelem
Około 200 młodych ludzi z partnerskiego izraelskiego miasta Kiryat Bialik odwiedziło Radomsko. Towarzyszyli im opiekunowie, władze miasta. Goście odwiedzali radomszczańskie szkoły, byli w hali sportowej, w Miejskim Domu Kultury. Szczególny wymiar miało jednak spotkanie, które odbyło się przy macewie. Znajduje w miejscu, gdzie kiedyś stała synagoga. Pomnik przypomina o tragicznej historii radomszczańskich Żydów.
Miss z Piotrkowa wspomogła lokalną instytucję
Piotrkowianka, Ada Sztajerowska - Miss Polski 2013, odwiedziła w środę prezydenta miasta - Krzysztofa Chojniaka.
Donald Tusk w Strzałkowie koło Radomska
To było duże zaskoczenie dla mieszkańców Strzałkowa. Tę małą podradomszczańską wieś w sobotnie przedpołudnie odwiedził premier Donald Tusk. Przyjechał na zaproszenie dzieci wychowujących się w rodzinie zastępczej, które przed Świętami Bożego Narodzenia napisały do niego list.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat