Artykuły do tagu: Niemcy

Niemieccy studenci zdobywali wiedzę w piotrkowskim Areszcie
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano zajęcia dydaktyczne dla niemieckich studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Ostfalii. Głównym celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat organizacji systemu resocjalizacyjnego i jego uwarunkowań instytucjonalnych oraz codziennej pracy ze skazanymi.
Promedica24 w Piotrkowie już otwarta!
W piątek otwarto w Piotrkowie oddział firmy Promedica24. To 47. placówka w kraju. Nowa siedziba instytucji mieści się przy ul. Narutowicza 94/96, lok. 5. Podczas spotkania każdy mógł dowiedzieć się, czym zajmują się osoby związane z marką, ale również jak stać się częścią tego projektu.
Delegacja z Esslingen w ZSP 2
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.
Uczniowie z ZSP nr 1 na stażu w Niemczech
,,Praktyka, technika, DOŚWIADCZENIE” to nazwa zagranicznego projektu realizowanego w programie Erasmus+ przez 50 uczniów z piotrkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (ul. Roosevelta 1), kształcących się w kierunkach technik elektronik, technik mechatronik, technik elektryk i technik informatyk.
Niemcy - czy warto wyjechać do pracy?
Warunki gospodarcze panujące obecnie w Polsce są powodem, dla którego wiele osób zastanawia się nad emigracją. Z jednej strony wiąże się to z opuszczeniem ojczyzny i znanych nam miejsc, z drugiej jednak daje wiele nowych możliwości – rozwoju, poznania innej kultury i ludzi, a także pracowania na znacznie lepszych, głównie ze strony finansowej, warunkach.
Chemia z Niemiec lepsza od naszej. Prawda czy mit?
Mniej aromatyczna kawa, gorszej jakości czekolada, nieefektywne proszki do prania - takie towary mają trafiać do nas z Zachodu. To teoria spiskowa czy prawda?
Policjant z Bełchatowa uratował niedoszłego samobójcę
Policjant z bełchatowskiej Komendy uratował życie 45-latkowi, który próbował popełnić samobójstwo. Niedoszły samobójca przebywał na terenie Niemiec. Kiedy zadzwonił do swojego ojca, by się pożegnać, miał już rozcięty nadgarstek.
Niemcy na piotrkowskiej Starówce
Grupa 25 Niemców odwiedziła w środę nasze miasto. Ich wizytę zorganizowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów, a gości witali wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik, radny Jan Dziemdziora oraz przedstawiciele naszej Komendy Policji.
Jaki wynik z Niemcami? Ludzie z regionu typują
Na tych mistrzostwach nie będzie meczu otwarcia, meczu o wszystko i meczu o honor. Piłka cały czas jest w grze, a za sprawą wygranej z Irlandią Północną (i po efektownej, mogącej się podobać grze) możemy uznać, że wreszcie mamy reprezentację, która może coś osiągnąć. Przed nami mecz z Niemcami. To trudna, ale prawdziwa i wymierna weryfikacja siły naszej reprezentacji. Jakie wyniki typują ludzie z regionu?
Uczniowie z ZSP nr 5 wrócili z Esslingen
Dwunastu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie wyjechało do Esslingen (Niemcy). Uczniowie „Ekonomika” brali udział w wymianie młodzieży ze szkołą im. J. F. Kennedy'ego. Była to już siódma wyprawa do partnerskiej szkoły. Wymiana między szkołami trwa od 2004 r.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat