Artykuły do tagu: Moszczenica

Z Moszczenicy do... Mazowsza
Najpierw kapela ludowa Tkacze w Moszczenicy, a teraz Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. 19-letnia Weronika Nowak, uczennica II LO w Piotrkowie Trybunalskim i tegoroczna maturzystka, będzie występować w jednym z największych polskich zespołów odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego.
Ważne informacje dotyczące instytucji samorządowych na terenie gminy Moszczenica
Ważne informacje, zasady i ograniczenia dotyczące działalności instytucji samorządowych i profilaktyki antywirusowej w Gminie Moszczenica.
Sześć nowych wiatraków w gminie Moszczenica
Sześć elektrowni wiatrowych wybudowanych zostanie w 2020 roku w gminie Moszczenica. W sumie będzie ich na terenie tej gminy już kilkanaście. - Taka inwestycja to nie problem, to ekologia – mówi wójt Marceli Piekarek.
06.03.2020 09:09
Zbierali krew dla Karola
Klub HDK-PCK działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Babach zorganizował zbiórkę krwi dla Karola Niedziałkowskiego.
Oddali ponad 20 litrów krwi dla poszkodowanej w wypadku
Krwiodawcy tym razem pomagali pani Magdalenie. Informowaliśmy niedawno, że kobieta trafiła do szpitala, po tym jak w jej samochód wjechał 41-letni Gruzin, który uciekał przed policjantami kradzionym samochodem. Do wypadku doszło na DK91 w Longinówce. Mężczyzna zginął, natomiast pani Magdalena w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala i potrzebuje krwi. Mieszkańcy Moszczenicy postanowili jej pomóc i ostatecznie zebrali ponad 20 litrów tego najcenniejszego lekarstwa.
Znaleziono ciało poszukiwanego 63-latka
Policjanci wraz ze strażakami OSP odnaleźli ciało poszukiwanego 63-latka. Mieszkaniec gm. Moszczenica wyszedł z domu 25 stycznia, a 13 lutego wpłynęło zgłoszenie o jego zaginięciu.
Wypadek podczas czyszczenia broni? Nie żyje myśliwy z gminy Moszczenica
61-letni mieszkaniec gminy Moszczenica postrzelił się z broni typu sztucer. Do zdarzenia doszło w środę we wsi Podolin.
Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W ciężkim stanie trafił do szpitala
58-latek, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę na drodze wojewódzkiej 716 pomiędzy Rakowem a Moszczenicą.
Wyremontują ul. Gazomską w Woli Moszczenickiej
Rozstrzygnięto przetarg na roboty budowlane. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Prace potrwają do końca sierpnia przyszłego roku i do tego czasu mieszkańcy muszą się liczyć z lokalnymi utrudnieniami w ruchu.
Grabica/Moszczenica: Zawarli porozumienie w sprawie modernizacji drogi
Odkąd ruszyła budowa autostrady A1, samorządowcy z gminy Grabica szukają sposobów, by ułatwić kierowcom poruszanie się po lokalnych drogach. W Urzędzie Gminy odbyło się robocze spotkanie władz samorządowych gminy Grabica z reprezentantami gminy Moszczenica poświęcone wspólnemu remontowi drogi łączącej Wolę Bykowską z miejscowościami Daszówka i Bąkowiec.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat