Artykuły do tagu: Moszczenica

Rozpoczął się Motofestyn 2019
Ponad setka miłośników motoryzacji zaprezentowała swoje maszyny podczas pierwszego dnia Motofestynu. Tradycyjnie już do Moszczenicy zjechali fani motocykli, tuningowanych samochodów, zabytkowych pojazdów i szybkich aut. Wystawę zwiedzały tłumy mieszkańców gminy i przyjezdni goście z całego regionu.
Zalało bibliotekę w Moszczenicy
Intensywne opady deszczu dają się we znaki nie tylko na Podkarpaciu, ale i w naszym regionie. We wtorek około godziny 17 zalana została biblioteka publiczna przy ul. Dworcowej w Moszczenicy.
Zapraszamy na Motofestyn do Moszczenicy
25 i 26 maja zapraszamy na Motofestyn do Moszczenicy.
Pożar busa w gminie Moszczenica
W poniedziałek ok. 14:00 na drodze między Piotrkowem a Moszczenicą zapalił się bus. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Trwa modernizacja drogi wojewódzkiej 716
Rozpoczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej 716 na odcinku Koluszki – Piotrków Trybunalski. Sejmik województwa łódzkiego przeznaczył na ten cel 10 mln 300 tys. zł. Lokalnie występują utrudnienia w ruchu. - Prosimy o szczególną ostrożność w okolicach kościoła parafialnego w Moszczenicy i cmentarza - apeluje wójt Marceli Piekarek.
Strażackie 9,98 coraz bliżej
Strażackie 9,98 km Bieg&Rower odbędzie się 2 czerwca na terenie urokliwych lasów Leśnictwa Meszcze. To już czwarta edycja tej imprezy.
Wypadek w Babach. Dwie osoby w szpitalu, auto na dachu (VIDEO)
2 osoby zostały przewiezione do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło we wtorek w Babach. Około godziny 10.30 zderzyły się dwa samochody osobowe.
08.05.2019 17:11
Sołtysi wybrani!
W urzędzie gminy w Moszczenicy odbyło się pierwsze spotkanie z nowo wybranymi sołtysami. Przez najbliższe pięć lat funkcję tę sprawować będzie 16 kobiet i 7 mężczyzn. Druga pod względem liczebności mieszkańców gmina w powiecie składa się z 23 sołectw.
Obchody święta 3 Maja w Moszczenicy
Mszą świętą, złożeniem kwiatów i koncertem uczczono w Moszczenicy 228. rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja. Nabożeństwo w parafii moszczenickiej pw. Podwyższenia Świętego Krzyża koncelebrował ksiądz biskup Adam Lepa, który tuż przed mszą poświęcił również wozy strażackie.
Kwiecień miesiącem pamięci narodowej
Dla pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Przedstawiciele tej instytucji dbają o to, aby mieszkańcy pamiętali zarówno o polskim narodzie, jak i innych nacjach, które pomogły zapisać naszą historię. Dzięki działaniom takim powstała m.in ścieżka dydaktyczna majora Hubala.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat