Artykuły do tagu: Esslingen

Wakacyjny wolontariat w Esslingen
Szukasz pomysłu na wakacje? Chcesz udoskonalić swój angielski i niemiecki? Weź udział w międzynarodowym workcampie KARAMEMPEL, który odbędzie się w wakacje.
Wspominali bieg z Esslingen do Piotrkowa
W 2017 pobiegli z Esslingen do Piotrkowa, w 2018 z Vienne do Esslingen, a w tym roku planują pobiec z włoskiego Udine do Esslingen. Wszystko to w ramach projektu Go Connect Europe. Obecnie niemiecki biegacz Andreas Weiner z klubu Lima Prima tworzy materiał wideo o biegu z 2017 i w tym celu przyjechał do Piotrkowa.
Piotrków i Esslingen. 25 lat współpracy
Gala zorganizowana z okazji 25-lecia nawiązania współpracy pomiędzy miastami Piotrków Trybunalski i Esslingen am Neckar odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele zarówno niemieckiej delegacji, jak i Urzędu Miasta – z nadburmistrzem Jürgenem Ziegerem i prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na czele.
Delegacja z Esslingen w ZSP 2
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.
Przebiegną 1000 kilometrów
W najbliższy piątek (25 sierpnia) o godzinie 9.00 w Rynku Trybunalskim pożegnamy członków sztafety, która dla uczczenia 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i 25-letniej współpracy między Piotrkowem a niemieckim Esslingen, pokona 1000 kilometrową drogę dzielącą te miasta.
Okularnicy z Piotrkowa na festiwalu w Esslingen
Piotrkowska rockowa formacja Glasses wystąpiła na Festiwalu Euromusic w niemieckim Esslingen. Niewykluczone, że następna edycja tej imprezy odbędzie się w naszym mieście.
Piotrków
Jazz, muzykę poważną, musicalową i eksperymentalną można usłyszeć podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu „Partnerskie Muzykowanie”, który trwa w Piotrkowie. W sobotę muzycy kilku państw zaprezentowali swoje wysokie umiejętności na dziedzińcu Kościoła Panien Dominikanek.
Dwa kraje, dwie szkoły jedna muzyka
To nazwa projektu artystycznego realizowanego już drugi rok przez szkoły muzyczne miast partnerskich Piotrkowa Trybunalskiego i niemieckiego Esslingen.
Przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz szkół, a także nauczyciele, absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia biorą udział w obchodach jubileuszu XX-lecia partnerstwa Piotrkowa Trybunalskiego i Esslingen.
W dniach 14-16 czerwca z wizytą w Piotrkowie przebywać będzie Burmistrz Esslingen a. N. - Jürgen Zieger z żoną Angelą oraz Wiceprzewodniczący Landtagu Badenii-Wirtembergii - Wolfgangiem Drexler'em (z żoną Elżbietą – Honorowym Obywatelem Piotrkowa Trybunalskiego).

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat