W Sulejowie "świętowali" z okazji pierwszych urodzin fotoradaru

Strefa FMRegion Piątek, 12 lipca 201944 9742
Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam, a kto? Fotoradar. Tak mogli w piątek wieczorem zaśpiewać mieszkańcy Sulejowa, którzy zorganizowali na ul. Opoczyńskiej urodziny fotoradaru. Urządzenie postawiono tam już rok temu, jednak cały czas nie jest podłączone. Jak to zwykle na urodzinach, nie mogło zabraknąć tortu, szampana no i oczywiście prezentu.

Ładuję galerię...

Droga krajowa nr 12 to jedna z najniebezpieczniejszych tras w naszym regionie. Właściwie nie ma tygodnia, by nie doszło tam do wypadku. Fotoradary są ustawione na trasie, jednak ja się okazuje... nie wszystkie działają. - Spotkaliśmy się tutaj, bo chcemy pokazać, jakie niedorzeczności można spotkać na DK 12. W piątek świętowaliśmy z okazji pierwszej rocznicy ustawienia fotoradaru na ul. Opoczyńskiej, jednak ten sprzęt do tej pory nie jest podłączony. Inspekcja Transportu Drogowego mówi, że Zakład Energetyczny ma problemy związane z przyłączeniami. Z tego co wiem, ten fotoradar doczekał się również interpelacji poselskiej posła Grzegorza Lorka - powiedział Sebastian Domaradzki, inicjator akcji "S12 Natychmiast". - Mieszkam praktycznie obok tego fotoradaru i wielokrotnie jestem świadkiem sytuacji, w których mniejsza prędkość mogłaby zapobiec wielu niebezpiecznym wypadkom - dodaje.

 

Na urodzinach nie zabrakło również gości. Mieszkańcy Sulejowa przyszli, by wesprzeć akcję i wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. - Droga S12 to tylko jeden element układanki, nam przede wszystkim chodzi o zmniejszenie zagrożeń w ruchu drogowym. Kierowcy jadący od strony Opoczna jadą z górki, a tutaj nie ma fotoradaru, nie ma patroli policji, jest tylko duża prędkość i dużo niebezpieczeństwa. To objawia się w dalszej części trasy. W piątek przed godziną 7.00 zderzyły się dwa samochody osobowe, może gdyby kierowcy jechali wolniej, to do niczego by nie doszło. Inspekcja Transportu Drogowego informowała, że mają do rozstawienia około 100 fotoradarów, jak widać Sulejów nie miał tego szczęścia i nie znalazł się na ich mapie - mówi mieszkaniec Sulejowa.

 

Podczas urodzin nie mogło zabraknąć prezentu. Fotoradar doczekał się swojego aparatu fotograficznego.

 

 


Zainteresował temat?

12

5


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tony ~Tony (Gość)13.07.2019 12:31

Panie Bartoszku, super, że jest Pan z Nami!!! Więcej takich ludzi jak Pan i będzie się nam lepiej mieszkało w naszej małej ojczyźnie!!! Brawo za obecność!!! Burmistrz na pewno to doceni!!!

69


Brad ~Brad (Gość)15.07.2019 22:30

Sulejów to ile jeszcze tych pokoleń do ciepłych stołków macie ?

131


Targowisko ~Targowisko (Gość)15.07.2019 13:42

A kiedy w SULEJOWIE będzie targowisko w normalnym stanie? Takie bez błota i piachu wszędzie?

122


Żarnów ~Żarnów (Gość)22.07.2019 09:24

Przy wjeździe do żarnowa też stoi RADEK i nic, nawet oko ma zasłonięte! Czy też będziecie organizować mu urodziny?

60


swojak ~swojak (Gość)21.07.2019 11:41

Ci co piszą głupstwa na temat s 12 niech wiedzą o tym,że w krótkim czasie czeka nas znów remont krajowej 12,bo tiry robią swoją robotę,a ja dobrze pamiętam ten poprzedni remont.S 12 jak najszybciej.....

40


gość ~gość (Gość)16.07.2019 06:36

No ale po co wam s12 skoro i tak nie będziecie nią jeździć. Przecież mieszkańca Sulejowa będzie za daleko do Piotrkowa przez s12.

38


Radzio ~Radzio (Gość)17.07.2019 21:04

No i klapa...

42


afdfgfjhgjkljk ~afdfgfjhgjkljk (Gość)17.07.2019 14:44

A ja tak trochę z innej beczki. Swego czasu miałem okazję usłyszeć, tu cytat: ,,Teraz ekolodzy będą nas blokować bo s12 ma przebiegać niby przez terytoria lęgowe jakiś tam żabek." Krew mnie ku*wa zalewa! Wszystkiego się pozbądźcie, zabijcie, wytnijcie, wypryskajcie! Po *uj wam zwierzęta, rośliny. Kolejna droga potrzebna, jakby ich mało było. I co rok coraz to nowe opryski. Bo jak się wybiło tysiąc gatunków z łańcucha pokarmowego to teraz trzeba pryskać na ogromną skalę od robactwa bo już nie ma naturalnych wrogów, truć chemią siebie i przy okazji wszystkich wokół. Uśmiercać koty bo ptaki wyglądały lepiej na ścianie niż w powietrzu więc teraz trzeba gryzonie truć trutką przy okazji pozbawiając sąsiada kota albo trzech. Drzewa przy drogach trzeba wyciąć bo przecież w razie wypadku zwiększą się szanse na wstrzelenie się w puste pole. Opamiętajcie ludzie! Jeszcze trochę będziemy chodzić w skafandrach i oddychać z pomocą butli z tlenem! Zacznijcie ostrożniej jeździć zamiast szukać winy w drodze. Braku mózgu nie zmieni nowy kawałek asfaltu.

62


gość ~gość (Gość)16.07.2019 12:19

I znów wypadek na moście.Wszystko stoi.

50


ja ~ja (Gość)16.07.2019 10:07

a dziś (16.07.2019) kolejny wypadek - tym razem z drugiej strony mostu - na skrzyżowaniu DK12 i DK74...

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat