Artykuły do tagu: fotoradar

GITD: w lutym fotoradary prawie 100 tys. więcej naruszeń niż rok wcześniej
W lutym system fotoradarowy CANARD Inspekcji Transportu Drogowego zarejestrował ponad 190 tysięcy naruszeń, z czego ponad 188 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości - powiedziała PAP rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Dodała, że w porównaniu z lutym 2020 r. to wzrost o prawie 100 tys. naruszeń.
Piraci drogowi w rękach policji. Rekordzista przekroczył prędkość niemal trzykrotnie.
Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokimi mandatami zakończyła się jazda trzech kierujących po drogach powiatu tomaszowskiego. Rekordzista w terenie zabudowanym pędził oplem przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 98 km/h.
Liczba mandatów z fotoradarów wzrosła o 66%
W 2019 r. wystawiono 717 tys. mandatów w wyniku zarejestrowania przez fotoradary naruszeń przepisów ruchu drogowego, To o 285 tys. więcej niż w 2018 r. W ubiegłym roku rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 149 km/h.
Radek wreszcie zacznie działać
Mowa o fotoradarze, który od ponad roku ustawiony jest w Sulejowie na ul. Opoczyńskiej, jednak do tej pory nie został podłączony. Wkrótce jednak ma się to zmienić. PGE Dystrybucja Oddział w Łodzi informuje, że potrzebuje kilku dni, aby uruchomić urządzenie.
W Sulejowie
Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam, a kto? Fotoradar. Tak mogli w piątek wieczorem zaśpiewać mieszkańcy Sulejowa, którzy zorganizowali na ul. Opoczyńskiej urodziny fotoradaru. Urządzenie postawiono tam już rok temu, jednak cały czas nie jest podłączone. Jak to zwykle na urodzinach, nie mogło zabraknąć tortu, szampana no i oczywiście prezentu.
Straż Miejska straci uprawnienia. Co z fotoradarem?
Od 1 stycznia straże miejskie nie będą mogły nam wlepić mandatu za szybką jazdę. Stracą bowiem uprawnienia do używania fotoradarów i urządzeń rejestrujących wykroczenia na drodze. Co ciekawe, ustawa nakłada również obowiązek przekazania nieodpłatnie sprzętu policji. Samorządy protestują, bo przecież za fotoradary zapłaciły spore pieniądze. Piotrków może być jednak wyjątkiem, bowiem sprzęt uległ... awarii.
02.09.2015 08:47
Muszą oddać fotoradar
Piotrkowscy strażnicy miejscy do końca roku mogą korzystać z fotoradaru. Na skutek nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, straże gminne i miejskie tracą uprawnienia do korzystania z takiego sprzętu. Co się stanie na początku przyszłego roku z fotoradarem, który jest na wyposażeniu piotrkowskiej Straży Miejskiej?
Mandaty z fotoradarów niezgodne z Konstytucją
Mandaty z fotoradarów są niezgodne z Konstytucją, jak bowiem orzekł Trybunał Konstytucyjny, Ustawa Zasadnicza wymaga, by przetwarzanie danych osobowych, zwłaszcza w przypadku używania ich przy karaniu obywatela, było regulowane w ustawie, a nie w rozporządzeniu. Wejście w życie wyroku odroczono na 9 miesięcy i właśnie tyle czasu mają rządzący na zmianę prawa.
Piotrkowskie ulice bez fotoradaru Straży Miejskiej?
Zgodnie z zapowiedziami rządu, wkrótce mogą się zmienić niektóre przepisy ruchu drogowego. Z ulic znikną fotoradary straży miejskich, a parlamentarzyści, jeśli zostaną przyłapani na zbyt szybkiej jeździe, mandat otrzymają od razu.
Strażnicy miejscy interweniowali 17 tysięcy razy
Aż 17 tysięcy interwencji przeprowadzili w 2014 roku piotrkowscy strażnicy miejscy. 1/3 z nich związana była z bezpieczeństwem i ruchem na drogach, 2/3 z utrzymaniem czystości i porządku oraz z funkcjonowaniem infrastruktury miasta (awarie sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego, zimowe utrzymanie chodników).

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat