Tragedia w Opocznie. Nie żyje trzymiesięczne dziecko

Policja Środa, 24 maja 201721 14869
Tragedia w Opocznie. Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny śmierci dziecka. Początkowo brano pod uwagę morderstwo. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w jednym z domów przy ul. 3 Maja w Opocznie.

Jak informuje st. asp. Barbara Stępień z Komendy Policji w Opocznie, funkcjonariusze o zgonie dziecka zostali powiadomieni we wtorek po godzinie 20.00. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz zespół pogotowia ratunkowego. Niestety ratownicy stwierdzili zgon dziewczynki.

 

Policjanci na miejscu zastali nietrzeźwą 33-letnią matkę dziecka oraz jej 8-letniego syna. Z uzyskanych informacji wynikało, że z domu przed przybyciem policji oddalił się ojciec zmarłej dziewczynki. Policjanci po kilkunastu minutach od podjęcia interwencji, w pobliżu domu zatrzymali 37-letniego ojca dzieci. Mężczyzna także był nietrzeźwy.


Ponieważ do rodziny przydzielony był asystent rodziny, o zaistniałej sytuacji został powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie. Policjanci, wspólnie z pracownikami socjalnymi w trybie interwencyjnym, 8-letniego chłopca umieścili w Rodzinnym Pogotowiu Opiekuńczym.

 

Na miejscu tragedii do późnych godzin nocnych pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przesłuchiwali sąsiadów.

 

W wyniku zebranych wstępnych informacji do wyjaśnienia spawy zostały zatrzymane 3 osoby.


33-letnia matka, ojciec dziecka oraz 27-letni zgłaszający interwencję - krewny rodziny. Wszyscy byli nietrzeźwi. Rodzice dzieci mieli po ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast 27-latek ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok dziecka. Pozwoli ona poznać przyczynę śmierci dziewczynki.

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ropucha Ropucharanga24.05.2017 14:43

Po pierwsze, nie jest to dramat rodziny, tylko Spoleczenstwa i Opieki Spolecznej. Winne sa wladze, ktore w swoim majestacie prawa zamiast wysylac na terapie przymusowe, szastaja pieniedzmi podatnikow na prawo i lewo. System jest zly, jedno wielkie smiechu warte prawo. Chlopca byc moze uratowano, On w innym srodowisku ma jeszcze wielka szanse stac sie wartosciowym czlowiekiem. Wyrok Sadu dla matki i ojca to tylko papier. Prawdziwa kara dosiegnie ich w wiezieniu.

131


chemik ~chemik (Gość)25.05.2017 09:26

Rozumiem pomoc rodzinom wielodzietnym, ale nie patologicznym. Tam te dodatkowe pieniądze i tak idą "na przelew". Zwyczajnie - piją więcej. Biorą zasiłki, zapomogi, 500+ i co jeszcze się tylko da, śmieją się z drugiego sortu, który na nich pracuje i mają się dobrze. Pracą się nie hańbią. I tak patologia płodzi patologię, a nowe pokolenie pierwszego sortu uważa, że wszytko im się należy, a frajerzy niech pracują.
Powinno odebrać się zasiłki dla nierobów (oprócz skrajnych wypadków, gdy człowiekowi zdrowie nie pozwala na podjęcie pracy), a 500+ płacić dla tych rodzin, gdzie rodzice (przynajmniej jedno) pracuje.
Wiem, wiem. Zaraz będzie wrzask, że nie ma pracy. G... prawda - praca jest, ale jeżeli ktoś po wieczorowej podstawówce chce posadę dyrektora banku - ma problem.....

60


He he ~He he (Gość)25.05.2017 05:24

500 plus robi swoie...

84


Marian Janusz ~Marian Janusz (Gość)24.05.2017 20:54

Patologia i tyle.Nikt normalny mając dziecko w takim wieku nie chla by mieć 2.5%.Wykastrować oboje by w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła.Pozatym pozabierać wszelkie pieniądze z gopsów mopsów opieki 500+ itd.Z takimi trzeba krótko.

70


Al Bundy Al Bundyranga24.05.2017 17:50

Cytuję:
Ponieważ do rodziny przydzielony był asystent rodziny


Ciekawy zawód - asystent rodziny. Dawniej hrabiowie mieli służących, ale świat poszedł z postępem, i dziś patologiczne rodziny mają asystentów! A przy czym on asystuje właściwie? Przy robieniu nowych beneficjentów opieki społecznej może? A może przy libacjach asystuje chociaż? Flaszki donosi, zagrychę przyrządza, szkło sprząta? Nie dosyć że marnuje się publiczne pieniądze na wspieranie patologii, to jeszcze tworzy się stanowiska do obsługi tejże patologii. Więc jak ma nie być patologii, skoro jest ona tak szeroko wspierana? Czy zagoi się rana, w której ciągle ktoś będzie dłubał patykiem? Bez wsparcia ze strony państwa patogeny szybko by wyzdychały.
W urzędach krzyże porozwieszane, a słowa św. Pawła - "kto nie pracuje, niech też i nie je" - olewają...

140


Gabi ~Gabi (Gość)24.05.2017 15:01

Kula w łeb tak draniom co ta biedna kruszynka winna

110


WeedMan ~WeedMan (Gość)24.05.2017 17:17

gdyby zamiast alkoholu palili marihuanę, nigdy by do tego nie doszło.

69


pitero ~pitero (Gość)24.05.2017 14:23

skąd mieli pieniądze na alkohol, jeśli nikt z rodziców nie pracował?

110


artchor@onet.poczta.pl ~artchor@onet.poczta.pl (Gość)24.05.2017 16:35

odpowiedz do Ropucha
na leczenie przeciwalkoholowe idą bardzo duże pieniądze. Ludzie wysyłani na przymusowe leczenie przeciwalkoholowe, po odbyciu terapii (6 tygodni szpital) już do domu wracają pijani. Wcześniej maja dozory kuratora, leczenie niestacjonarne. Jeśli ktoś nie chce przestać pić nikt go do tego nie zmusi. Jeśli chodzi o 500+, odkąd się pojawiło, wzrosła liczba pijanych rodziców, jeżeli wcześniej starali się pracować chociażby dorywczo w tej chwili nic nie robią. Więc należałoby zweryfikować kryteria przydziału świadczenia, bo obecnie za najniższą krajową nie opłaca im się pracować.

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat