Już wiadomo, w jaki sposób ograniczona zostanie działalność miejskich targowisk

ePiotrkow Poniedziałek, 21 września 2020123 15206
Wygląda na to, że zapowiadane od miesięcy zmiany na targowisku miejskim przy Urzędzie Miasta wkrótce staną się faktem. Radni Piotrkowa właśnie dostali projekt uchwały, zgodnie z który handel zostanie ograniczony. Okazuje się, że zmiany dotkną nie tylko kupców z ul. Targowej, ale także tych handlujących przy ul. Cmentarnej.

Na miejscach wyznaczonych do handlu w ciągu ul. Cmentarnej mogą być sprzedawane wyłącznie kwiaty i znicze nagrobkowe. Na miejscach wyznaczonych do handlu w ciągu ul. Targowej mogą być sprzedawane wyłącznie artykuły spożywcze, rolne (warzywa, owoce) i ogrodnicze (m.in. sadzonki, nasiona, kwiaty, rozsady) - czytamy w projekcie uchwały, którym nasi radni zajmą się już podczas wrześniowej sesji Rady Miasta (30.09). 

 

Jeśli projekt uzyska większość, przepisy uchwały wejdą w życie 1 grudnia 2020 r.

 

 

Jak władze miasta argumentują potrzebę wprowadzenia powyższych zmian? Tego możemy dowiedzieć się z uzasadnienia do uchwały: 

 

Uchwala Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim z 30 sierpnia 2017 r. w sprawie regulaminu targowisk miejskich oraz miejsc wyznaczonych do handlu na gruntach należących do Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, reguluje zasady i tryb korzystania z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, co należy do kompetencji rady gminy, która ma prawo wydać akt prawa miejscowego regulującego powyższą kwestię.

Zmiany, które wprowadza się proponowaną uchwałą, porządkują prowadzenie działalności handlowej na miejscach wyznaczonych do handlu w ciągu ul. Targowej, ograniczając jej zakres wyłącznie do artykułów spożywczych, rolnych i ogrodniczych. Jest to konsekwencją ograniczenia obszaru wyznaczonego do handlu w ciągu ul. Targowej. Ograniczenie to ma za zadanie wyeliminować występujące od lat i nasilające się uciążliwości dla mieszkańców sąsiednich osiedli mieszkaniowych, związane między innymi z dojazdem i parkowaniem przy swoich posesjach, zakłóconym spokojem, utrzymaniem czystości i porządku, dewastacją terenów zielonych, a przede wszystkim, by poprawić komfort ich życia, a także zagwarantować bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszego, umożliwiającego bezkolizyjny dojazd wszelkich służb ratunkowych oraz estetykę terenów położonych w centrum miasta, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości kontynuowania prowadzonej od lat na tym obszarze działalności targowej w znacznie korzystniejszych warunkach handlu zarówno dla samych kupców, jak i wszystkich obecnych i potencjalnie nowych klientów.

 

 

Jak Wam się podobają zaproponowane przez urzędników zmiany? 


Zainteresował temat?

10

6


Komentarze (123)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.09.2020 09:35

Piotrkowska młodzieży!!!!! Wyjeżdżacie stąd bo tu wszystko niedługo pozamykaja.....

31


gość ~gość (Gość)21.09.2020 22:23

W końcu normalny dojazd

84


politolog ~politolog (Gość)23.09.2020 22:13

Za jakiś czas wyjdzie szydło z worka, i się okaże dlaczego w takim pośpiechu podnoszono opłaty na targowisku a teraz jeszcze ograniczenia w handlowaniu. Jeśli będzie coś na rzeczy, to będą KONSEKWENCJE.

12


gość ~gość (Gość)23.09.2020 07:04

Ludzie tu nie chodzi o dobro społeczne mieszkancow!!!bo gdyby chodziło o halas to by warzyw nie zostawili a to oni przyjezdzaja przed 5 i wala wszystkim. Gdyby o dojazd to by kilka miejsc przeniesiono na wolny plac po Karusi. Tyle ze ten plac sprzedali i pod pretekstem pomocy mieszkancom likwiduja wszystko.

23


gość ~gość (Gość)23.09.2020 08:45

Z innymi artykulami niz warzywa itd. powinni na hali targowej sprzedawać tylko piotrkowianie. I to by mialo sens. Wtedy ilosc stanowisk by byla o polowe mniejsza.

03


gość ~gość (Gość)22.09.2020 21:15

Szkoda że nikt tu nie pisze że w tych trudnych czasach tyle ludzie straci swoją pracę...Radni !pomyślcie o nich....

23


97-300 97-300ranga22.09.2020 21:07

Zniknie wreszcie wszechobecny chiński smród i pseudo "przedsiębiorcy", super !

73


gość ~gość (Gość)23.09.2020 07:13

Typowe polaczki oby mial gorzej odemnie. A jak juz ich wszystkich na swieta wywala i zostana bez pracy to będzie taki szczesliwy!!! Pan prezydent tyle marketów otworzyl ze gdzieś prace znajdą. Będziemy pracować dla zagranicznych wlascicieli. Polak polaka gnębi. Wstyd. No tak ciebie to nie dotyczy. Ludzie trochę rozumu

14


gfhg ~gfhg (Gość)22.09.2020 19:44

we wszystkich dużych miastach jak Wrocław, Warszawa są takie hale targowe i można tam kupić zdrowe, smaczne rzeczy, nie to co w tych wszystkich biedronko-stonkach i żabkach-sra..pkach. I nikomu nic nie przeszkadza. Piotrkowianie wielcy państwo, a nawet roboty dla młodych nie ma, dziury w asfalcie i pozamykane wszystko, wstyd, że to miasto jeszcze nie zniknęło z powierzchni województwa, ba Polski!

67


gość ~gość (Gość)22.09.2020 23:08

Biedni mieszkancy z Piastowskiwj maja trudnosci z zaparkowaniem. No w duzym miescie to by dla nich ruch wstrzymywali. Halasuja i wogole to jakos wszystko niepasuje. Za misto chatke kupic w lesie i po sprawie. Placw za abonamwnt w starym mieście i tez nie mam gdzie zaparkowac. Bo so kosciola albo caly weekend do barów a jakie tu sa halasy cale noce bujki tluczone szklo itd. Zamknac wszystko. Nie bo jestem człowiekiem i umiem zrozumieć ze ten chce sprzedawac ten chce się pobawić a ktos chce się pomodlic i mi dupy nie urwie jak postawie auto dzisiaj kawalek dalej albo zamknę okno bo młodzieży sie chce pobawić. Miasto dziwnych ludzi zero empatii.

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat