Gdzie wyznaczono miejsca do handlu? Sprawdź na mapce

ePiotrkow Środa, 23 września 202058 11335
Sporo zmieni się wkrótce na piotrkowskim targowisku przy Urzędzie Miasta. Jeśli nasi radni przegłosują zaproponowane przez urzędników uchwały, uliczny handel w tej części miasta zostanie znacznie ograniczony.

Przede wszystkim kupcy będą mogli sprzedawać jedynie owoce, warzywa i inne płody rolne. Koniec z handlem ubraniami, butami czy firankami. Po drugie miejsca do handlu wokół budynku hali targowej (od strony ul. Sienkiewicza i ul. Bolesława Chrobrego) nie będą już miejskim targowiskiem, to teren prywatny, a w związku z tym za zajęcie jednego metra kwadratowego terenu kupcy będą musieli płacić nie 3 zł, jak dotychczas, ale 25. Gdzie dokładnie będzie można handlować, sprawdź to na załączonej mapce – to obszar zaznaczony na niebiesko.

 

Rada Miasta Piotrkowa, korygując lokalizację miejsc wyznaczonych do prowadzenia sprzedaży w ciągu ul. Targowej, porządkuje istniejący tam handel tak, aby w maksymalnym stopniu wyeliminować uciążliwości dla mieszkańców sąsiadujących z powyższym teren osiedli mieszkaniowych, związanych m.in. z dojazdem i parkowaniem mieszkańców, dojazdem służb ratunkowych, zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszego, poprawy komfortu zamieszkania oraz utrzymania czystości, porządku i estetyki terenu znajdującego się w centrum miasta, a jednocześnie nie likwidować prowadzonej od lat na tym obszarze działalności, która w wyniku wprowadzonych zmian wpłynie korzystnie na poprawę warunków handlu zarówno dla samych kupców, jak i wszystkich obecnych i potencjalnie nowych klientów – tak władze miasta uzasadniają potrzebę wprowadzenia zmian.

 

Zmiany mają wejść w życie 1 grudnia 2020 r. 

 

Przypominamy, sesja Rady Miasta odbędzie się w środę 30 września. Wtedy radni zdecydują czy poprą projekty uchwał dotyczące targowania w mieście. Radni będą obradować zdalnie, czyli w trybie korespondencyjnym.

 

 


Zainteresował temat?

9

3


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

JJ ~JJ (Gość)23.09.2020 15:09

Może targowisko przenieść na Wyzwolenia. Ożywiłaby się wschodnia część miasta!

78


gość ~gość (Gość)24.09.2020 09:28

Wszyscy którzy tak głośno krzyczą o likwidacji nie mają za grosz empatii. Przecież Ci ludzie zarabiają na życie. Nie ciągną socjalu tylko uczciwie i ciężko pracują. Ciągle czytam o paragonach czy kontrolach... kontrole są i to bardzo często US czy PIH . Piszą żeby poszli do pracy ok a co z towarem na który już zostały wydane pieniądze? Dwa miesiące to trochę mało na przeorganizowanie wszytkiego bo to nie jest zwykla zmiana pracy. Tu potrzebny jest czas chociażby na znalezienie alternatywy w postaci lokalu bo z ustawy wynika ze miasto nie ma żadnej alternatywy dla tych ludzi.

25


gość ~gość (Gość)24.09.2020 17:30

Brawo w tym mieście wszystko zniszczą nic nie potrzebne wszystko źle targowisko tyle lat było i nikomu nie przeszkadzało mieszkam tam i jakość nie widziałam żeby stragany o 4 rano się rozkładamy halasowaly co nie tak dawno było nagłaśniane tak o niektórzy mają rację lepiej iść do marketu kupić sprowadzane owoce i warzywa zamiast dag zarobić naszym lokalnym przedsiebiorcom i hodowcom brawo

26


gość ~gość (Gość)24.09.2020 00:29

Miasto jak zwykle zaczyna się brać od du.y strony. W pierwszej kolejności powinni zamknąć targowisko przy Bawełnianej. Kto tam wydał zezwolenie i dopuszczenie tego placu jako targowisko? Brak jakiejkolwiek bezpiecznej organizacji ruchu,teren nieutwardzony, brak dostępu do czystej wody bieżącej,brak toalet(1 toi toi) i brak oświetlenia na placu targowym. Tak wyglądać ma targowisko w XXl w? Czemu tam sanepid nie zrobi porządku z tym placem?

21


gość 2 ~gość 2 (Gość)23.09.2020 14:04

W końcu będzie tak jak było dawniej - warzywa, owoce i spożywka w miejscu do tego przeznaczonym!!! A nie tylko wolna amerykana, kupa śmieci, hałasu - nie można dojechać do apteki, sklepu, lekarza!!!! Współczuję mieszkańcom tego osiedla, że musieli tyle lat to znosić!!! Jestem ciekawa w którym mieście odbywa się handel między blokami i budynkami użyteczności publicznej? I który z handlujących chciałby mieć pod swoim oknem i drzwiami stragany ? Jeżeli już to powinien być odpowiednio ograniczony plac z zapleczem sanitarnym i parkingami - tego powinni domagać się od Prezydenta - tzw. kupcy!!!

217


gość ~gość (Gość)23.09.2020 20:26

Januwazam ze kucy maja piekne targowisko na Balcerku moze tam warto byloby sie przeniesc a jak nie to prywtane Dmowskiego przy blokach done polaczenie mzk np 6 dojezdza warto rozważyc. A jak dalej tak bedzie prezydent rzadzil to z Piotrkowa pół ludzi ucieknie

64


gość ~gość (Gość)23.09.2020 20:30

Brawo.. Szkoda ze tak późno, a sprzedawców zapraszam do lokali lub hal targowych... Sami są sobie winni, hałas, bałagan i odwieczny problem z dojazdem do własnego bloku.

141


Inny ~Inny (Gość)24.09.2020 09:13

Super pomysł gratulacje

50


gość ~gość (Gość)24.09.2020 00:17

Ciekawe jak rozwiązany będzie handel produktów z Niemiec? Ktoś będzie musiał się rozdwoić i słodyczami handlować na hali a chemią na stadionie. Głupota totalna.

17


piotrkowik ~piotrkowik (Gość)24.09.2020 07:24

Tylko łapy precz od targowiska na Wyzwolenia !!!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat