Czy będzie przejście dla pieszych?

ePiotrkow Wtorek, 24 kwietnia 201832 7063
Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Piotrkowie nie wyraziła zgody na wykonanie przejścia dla pieszych na Wojska Polskiego (przy sklepie DINO). Jej zdaniem inwestycję powinien zrealizować właściciel marketu. A mieszkańcy się żalą, że jest tam bardzo niebezpiecznie.
fot.A. Wolski

- Jeżdżą jak wariaci 100 km/h, ludzie nie mogą przejść na drugą stronę ulicy – żalą się mieszkańcy Wojska Polskiego i Wiatracznej. Poprosili też miejskich rajców o pomoc. Dlatego z interpelacją do Komisji Bezpieczeństwa zwrócili się radni Marlena Wężyk – Głowacka i Jan Dziemdziora.  - Potrzeba ta wynika między innymi z faktu, że w rejonie tego skrzyżowania rozpoczął swoją działalność handlową market Dino co spotęgowało ruch pieszy i samochodowy.

Ponadto uruchomienie komunikacji miejskiej obejmującej ul. Zawodzie też ma wpływ na zwiększenie ruchu pieszego w tym dzieci. (…) W tym stanie rzeczy wnoszę o podjęcie działań dla zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – czytamy w piśmie Jana Dziemdziory.

 

Odpowiedź Komisji Bezpieczeństwa była jednak mało satysfakcjonująca dla mieszkańców i radnych. – Na przedmiotowym odcinku brak jest obustronnych chodników. W tej sytuacji wykonanie przejścia dla pieszych nie jest możliwe bez dodatkowych nakładów – co stanowi zadanie inwestycyjne. Podkreślenia wymaga, iż analogiczna sprawa była już analizowana przez komisję na posiedzeniu w dniu 28 września 2017 roku z wniosku radnej Marleny Wężyk – Głowackiej. Została w tej sprawie także przeprowadzona wizja lokalna z terenie z udziałem wnioskodawcy, w wyniku której ustalono, iż należy wystąpić do właściciela sklepu o wykonanie chodników i dojść. Na chwilę obecną sytuacja nie uległa zmianie, dlatego komisja  na obecnym posiedzeniu zmuszona jest zająć takie stanowisko jak na posiedzeniu w dniu 28 września 2017 – czytamy w stanowisku  Komisji Bezpieczeństwa.

 

Z przedstawicielami marketu „Dino” kontaktowała się radna Marlena Wężyk – Głowacka. – Rozmawiałam z nimi. Sprawa ma zostać przedstawiona na posiedzeniu zarządu firmy. Po rozmowie jestem umiarkowaną optymistką, być może uda się problem rozwiązać z korzyścią dla mieszkańców – powiedziała nam miejska radna.

 


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

manius ~manius (Gość)25.04.2018 00:26

A może by tak o chodniku i ścieżce rowerowej od Powstańców Warszawskich wzdłuż Wojska Polskiego do wiaduktu , ktoś pomyślał bo ten chodnik który jest to ścieżka z przeszkodami .Wstyd ,główna ulica ,połączenie z trasą S8

40


juhas ~juhas (Gość)24.04.2018 18:22

Gdzieś jeszcze budują w Piotrkowie taki markecik DINO

71


gostek ~gostek (Gość)25.04.2018 09:33

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku nazywana jest również "prezydencką" powołana została Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr 465/06 z dnia 15.12.2006 r.
W jej skład wchodzą:
Krzysztof Chojniak
- Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - przewodniczący
Ludomir Pencina
- delegowany przez Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Mariusz Staszek
- delegowany przez Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Włodzimierz Krzysztof Budkowski
- powołany przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Bogdan Bujak
- powołany przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Arkadiusz Winiarski
- powołany przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Tomasz Jędrzejczyk
- delegowany przez Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim
Artur Wnuk
- delegowany przez Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim

03


tak ~tak (Gość)25.04.2018 08:48

Komisja komisją a co na to wszystko główny włodarz miasta. To on odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Nie po to został wybrany na ten urząd aby się wysługiwać i zasłaniać opiniami komisji.

20


erwinek ~erwinek (Gość)25.04.2018 07:41

Chciałbym zwrócić uwagę szanownej komisji że za samochodem na zdjęciu znajduje się skrzyżowanie z ulicą Zawodzie po której to poruszają się piesi . Aby dostać się na chodnik wzdłuż Wojska Polskiego MUSZĄ przejść przez W.Polskiego i to dla nich potrzebne jest oznakowane przejście . Ponadto kilkadziesiąt metrów wcześniej znajduje się przystanek MZK przy którym nie ma oznakowanego przejścia. I nad tymi problemami należy się pochylić a nie pitolić że nie ma chodnika to nie będzie przejścia albo zlikwidować przystanek i zamknąć skrzyżowanie .

40


g... ~g... (Gość)24.04.2018 23:28

Bardzo ciekaw jestem jak i czym szary Kowalski mierzy prędkość, że stwierdza prędkość, jaką poruszają się auta. Czyżby zwykłą domową suszarką? A może - jak to było w starym dowcipie - bo jechał BZZZIUUUUMMM, a powinien PYR PYR PYR.

02


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)24.04.2018 23:21

Patrząc na to zdjęcie, można by pomyśleć, że na jakiejś wsi zrobione. A to Piotrków Trybunalski, jedna z głównych ulic miasta.

50


gość ~gość (Gość)24.04.2018 19:23

A kto by tam chodził do tego dina?Wybór ni jaki praca tyż podobno za podstawę.

010


gość ~gość (Gość)24.04.2018 18:47

Jakie wynagrodzenie płaci im K. CHOJNIAK za taką robotę, żeby się nie narobić.

70


gość ~gość (Gość)24.04.2018 18:44

Nazwiska tych z komisji podać. Na Wierzejach nie ma problemu z takimi sprawami. Ilu z komisji tam mieszka.

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat