Weronika może liczyć na wsparcie Polonii i ŁKS

ePiotrkow Wtorek, 08 października 20194 2972
Podczas sobotniego meczu 12. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy PKS Polonia Piotrków Trybunalski a ŁKS II Łódź, wolontariusze będą zbierać datki na pomoc dla kilkumiesięcznej Weroniki, poza tym w przerwie tego spotkania odbędzie się specjalna aukcja. Mała mieszkanka ziemi piotrkowskiej ma wrodzoną rozwojową wadę lewej ręki, a rehabilitacja jest bardzo kosztowna.

Kibice, działacze i zawodnicy obydwu klubów chcą pomóc dziewczynce. W przerwie meczu zostanie przeprowadzona aukcja, podczas której będzie można wylicytować gadżety klubowe, całkowity dochód zostanie przeznaczony na ten cel. Ponadto podczas meczu wolontariusze będą zbierać datki.

 

Weroniczka jest kochanym dzieckiem. Urodziła się półtora miesiąca po tragicznej śmierci swojego tatusia, pozostała tylko kochająca mama. Ma wrodzoną rozwojową wadę lewej rączki, niedorozwój kości śródręcza (są one mniejsze od kości zdrowej rączki) poza szczątkowym kciukiem nie ma paluszków - w ich miejscu są skórne „kuleczki". Weronika od początku swego przyjścia na świat jest pod stałą opieką medyczną lekarzy. Ta mała kruszynka była już konsultowana u licznych specjalistów, czekają ją dalsze konsultacje.Zalecane przez lekarzy rozwiązanie to docelowo przeszczep oraz kosztowna rehabilitacja Ponadto szeroko rozumiane wspomaganie rozwoju oraz zapobieganie wad postawy. Działania te wiążą się z dużymi kosztami, które są nie do udźwignięcia przez samotnie wychowującą mamę. Chcąc zapewnić spokojną przyszłość Weronice, gorąco Państwa prosimy o wsparcie i pomoc. Każda kwota pomoże zrównać jej szanse w dorosłym życiu - zachęcają organizatorzy.

 

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 16.00 na stadionie Polonii przy ulicy Ronalda Reagana 18.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.10.2019 16:44

Po jaką cholerę ten ŁKS??? Przecież kibice tego klubu tylko wstyd w PT przynoszą.

71


gienia ~gienia (Gość)08.10.2019 21:11

Ładne zdjęcie

21


gość ~gość (Gość)08.10.2019 16:08

Będzie się działo oj będzie się działo!!!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat