Urząd Miasta przypomina o zasadach sanitarnych podczas wyborów

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 11 lipca 202011 1685
Niedziela (12 lipca) to druga tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej. W związku z pandemią koronawirusa, Urząd Miasta w Piotrkowie przypomina, aby podczas głosowania w sposób szczególny zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Najważniejsze informacje i zasady bezpieczeństwa dla mieszkańców przed niedzielnym głosowaniem:


W lokalu wyborczym może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 ogólnodostępnej powierzchni, z wyłączeniem członków OKW, mężów zaufania, obserwatorów społecznych.


Będzie zachowany odstęp między stanowiskami pracy poszczególnych członków Obwodowej Komisji Wyborczej co najmniej 1,5 m odstępu.
W lokalu wyborczym co najmniej raz na godzinę przez minimum 10 minut przeprowadzana jest wymiana powietrza.


Przed przystąpieniem do pracy Obwodowej Komisji Wyborczej wszystkie powierzchnie takie jak: klamki, urny wyborcze, blaty stołów, urządzenia higieniczno-sanitarne, w tym armatura, uchwyty, włączniki światła i inne przedmioty oraz powierzchnie, które mogą być dotykane przez osoby przebywające w lokalu wyborczym, są przemywane płynem do dezynfekcji.


Czynności te przeprowadzane będą nie częściej niż co godzinę, ale co najmniej 6 razy w czasie trwania głosowania. Czynności te nie przerywają głosowania.


Przed wejściem do lokalu wyborczego wymagane jest zachowanie (w przypadku osób obcych względem siebie) dystansu społecznego co najmniej 2 metrów.


Przed wejściem do lokalu zalecane jest wcześniejsze staranne zakrycie nosa i ust maseczką, a jeśli jest to możliwe mieć założone rękawiczki.
Kolejka winna tworzyć się na wolnym powietrzu, a nie w przestrzeniach zamkniętych.

 

Po wejściu do lokalu wyborczego należy zdezynfekować ręce. W widocznym miejscu przy wejściu będzie wystawiony płyn dezynfekcji rąk.


W lokalu wyborczym zalecamy powstrzymać się od powitań i rozmów. Wcześniej należy mieć przygotowane dokumenty tożsamości.


Po podejściu do komisji w celu odebrania karty do głosowania, należy na krótką chwilę zdjąć maseczkę w celu dokonania identyfikacji przez komisję. Po identyfikacji maseczkę należy ponownie założyć na twarz.


Zalecane jest przyjście do lokalu wyborczego z własnym długopisem.


Prosimy wyborców, aby w kilku ostatnich dniach przed głosowaniem obserwować i dbać o swoje zdrowie (mierzyć temperaturę, zwracać uwagę na kłopoty z oddychaniem czy szybkie męczenie lub brak energii, zaburzenia węchu i smaku), w takim przypadku należy skontaktować się ze stacją sanitarno - epidemiologiczną czy lekarzem POZ.

 

W przypadku kolejki na wejściu do lokalu wyborczego, ostatnią osobą uprawnioną do wejścia do lokalu wyborczego jest ta, która przyjdzie do godziny 2100. Członek Obwodowej Komisji Wyborczej, wskazuje ostatnią osobę uprawnioną do wejścia i zamyka kolejkę.

 

(źródło: www.piotrkow.pl


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.07.2020 21:21

Dlaczego ten sam urząd nie ostrzega i informuje że obowiązek sanitarny obowiązuje w sklepach, komunikacji itd...że napisy powinny brzmieć nakaz noszenia maski a nie prosimy założyć maskę. Takich przykładów można mnożyć ale z doświadczenia wiadomo że im dłuższy tym mniej jest czytany.

14


gość ~gość (Gość)12.07.2020 10:55

Mi odmówiono głosowania bo nie miałem własnego długopisu

01


gość ~gość (Gość)12.07.2020 08:03

Czy w komisji wyborczej obok domu seniora przy Kauflandzie będzie znów stała Pani która na siłę kazdemu psikala płynem do dezynfekcji dlonie?

20


gość ~gość (Gość)11.07.2020 21:49

Czy po wyborach będzie można już pić piwo w parku bez maseczki?

50


Najlepiej ~Najlepiej (Gość)11.07.2020 23:32

#zostań w domu

01


gość ~gość (Gość)11.07.2020 21:52

Proponuję podczas stawiania krzyżyka najpierw założyć maseczkę na oczy

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat