Artykuły do tagu: wybory

Ogłoszono brakujących kandydatów do piotrkowskiej Rady Miasta
Członkowie piotrkowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego poinformowali, że pozytywnie zweryfikowano listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pierwszym oraz Koalicji Samorządowej w okręgach pierwszym i czwartym. Listy zgłoszeniowe tych komitetów zawierały błędy, dlatego musiały zostać zatwierdzone na specjalnym posiedzeniu.
Poznaj kandydatów do Rady Powiatu Piotrkowskiego
Znamy już wszystkich kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Piotrkowskiego. Zarejestrowanych zostało 6 komitetów: PSL, Nasza Ziemia Piotrkowska, PiS, Koalicja Samorządowa, Przymierze Samorządowe, Przyjazny Powiat. Na liście jednego z nich znalazł się obecny wójt Aleksandrowa Dionizy Głowacki, a to oznacza, że nie będzie ubiegał się o reelekcję w swojej gminie.
Sprawdź, kto startuje do Rady Miasta Piotrkowa!
W poniedziałek o północy minął termin zgłaszania kandydatów do rad miast, gmin i powiatów. Znamy już wszystkich kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat radnego w Piotrkowie Trybunalskim. Kandydatów zarejestrowało 6 komitetów wyborczych, choć nie wszystkie we wszystkich czterech okręgach wyborczych.
Liderzy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili Piotrków
Liderzy Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zaprezentowali w piątek w Piotrkowie swoich kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych.
Krzysztof Kozłowski kolejnym kandydatem na prezydenta Piotrkowa
Radny Rady Miasta Krzysztof Kozłowski dołączył do grona kontrkandydatów Krzysztofa Chojniaka w zbliżających się wyborach samorządowych. Wystartuje z własnego komitetu "Solidarny Piotrków".
Krzysztof Chojniak stara się o reelekcję
- Stawiam swoją osobę do dyspozycji, będę ubiegał się o urząd prezydenta w najbliższych wyborach - zadeklarował na antenie Strefy FM Krzysztof Chojniak, obecny prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.
Czy spot kandydatki to plagiat?
Komitet Wyborczy „Razem dla Piotrkowa” opublikował na FB post sugerujący, że spot kandydatki na prezydenta Marleny Wężyk-Głowackiej jest plagiatem. Radna tymczasem cieszy się z popularności swojego filmiku.
Czy mój głos w wyborach ma znaczenie?
Frekwencja w wyborach w Polsce w porównaniu do tych w większości krajów unijnych nie jest wysoka. W wyborach parlamentarnych 2015 głosowało tylko 50% uprawnionych. Lepiej jest w wyborach na prezydenta, a najgorzej do Europarlamentu. Dlaczego? Polacy uważają bowiem, że ich głos ma nie znaczenia. Czy na pewno?
Tomasz Sokalski kandydatem na prezydenta Piotrkowa (VIDEO)
Tomasz Sokalski został kandydatem komitetu TAK dla Piotrkowa w wyborach na prezydenta miasta. W prawyborach pokonał Krystynę Czechowską.
Mieszkańcy wybierali kandydata na prezydenta Piotrkowa
Kto zostanie kandydatem w wyborach na prezydenta Piotrkowa Komitetu Wyborczego Wyborców TAK dla Piotrkowa? O tym decydowali mieszkańcy miasta. W środę i czwartek przeprowadzono prawybory. Ich wynik poznamy w piątek.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat