Młodzi Mołdawianie bawili się w ośrodku Służby Więziennej w Sulejowie

ePiotrkow Czwartek, 25 lipca 20193 6067
Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie do Polski przyjechało na wakacje blisko pięćdziesięcioro dzieci z Mołdawii. Goście jeden dzień spędzili ze Służbą Więzienną.

Ładuję galerię...

Starostwo i Służba Więzienna współpracują od dawna. Dzięki temu starosta Piotr Wojtysiak i dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie płk. Krzysztof Mrówczyński uzgodnili, że goście z Mołdawii jeden dzień spędzą ze Służbą Więzienną. - Porozumienie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu życzliwych ludzi tworzących naszą formację – mówi por. Cezary Jabłoński, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. - Szczególne podziękowania należą się zastępcy komendanta Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach ppłk. Tomaszowi Witkowskiemu, który udostępnił infrastrukturę Oddziału Zamiejscowego w Sulejowie, Związkom Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa działającym w AŚ, które sfinansowały ciepłe posiłki, napoje, słodycze i pomogły w całej organizacji, a także funkcjonariuszom i pracownikom AŚ i Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, którzy przez cały dzień służyli pomocą i czuwali nad bezpieczeństwem naszych gości.

 

Dzieci i młodzież z Mołdawii poza grami, zabawami, kąpielą w basenach, przejażdżkami rowerowymi, miały okazję zapoznać się z pracą przewodnika psa specjalnego st. sierż. sztab. Norberta Maleszy i dzięki uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej z Piotrkowa Trybunalskiego, poznać pracę strażaków. - Dzień był bardzo intensywny, a piękna pogoda i gościnność funkcjonariuszy, co podkreślali nasi goście, na długo zostaną w ich pamięci. My zapamiętamy ich jako otwartych, radosnych i pełnych energii. Mołdawianie, którzy w większości mieli polskie korzenie, będą w Polsce jeszcze tydzień – dodaje por. C. Jabłoński.

 

 

 

(materiały: AŚ Piotrków)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

loko ~loko (Gość)26.07.2019 21:49

Ciekawe czy opowiedziano dzieciom ilu pijanych pracowników SW pluskało się w ubraniach w tym basenie :D

01


gość ~gość (Gość)25.07.2019 16:00

Fajnie. Jeszcze trochę i będą służyć u nas. Wszystko mu temu idzie. Ukraińcy nawet uciekają.

10


gość ~gość (Gość)25.07.2019 11:35

Pani na pierwszym zdjęciu fajniutka :>>>

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat