Artykuły do tagu: Wakacje

Wakacje czas start! W
Wakacje rozpoczęte, uczniowie mogą korzystać z ponad dwumiesięcznej przerwy od nauki. W I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie w środę dało się więc wyczuć jedynie pozytywne emocje.
Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne?
Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, jednak jego brak może nam w wielu sytuacjach przysporzyć niemałych problemów. Przed zaplanowanymi wakacjami warto jest rozważyć wszystkie „za” oraz „przeciw” dot. danej polisy. Niemal pewnym jest, że zdecydowana większość argumentów będzie przemawiać za kupnem ubezpieczenia podróżnego. Dlaczego?
Wakacje coraz bliżej…czy warto korzystać z First Minute?
Wiosna zbliża się wielkim krokami. To dobry czas, aby zadbać o odpoczynek i rozejrzeć się za ofertami wakacyjnymi dla siebie lub całej rodziny. Na co zwracać uwagę przeglądając propozycje biur podróży i czy najkorzystniejsze cenowo „okazje”, to rzeczywiście oferty typu LAST MINUTE?
Jak wybrać wakacje życia w 2019 ?
Są oczywiście tacy wczasowicze, którym wystarczy działka lub też domek nad jeziorem. Wiele osób wybiera również sprawdzone miejsca, w które jeżdżą co roku, ponieważ to gwarantuje im pewnego rodzaju stabilizację i pozwala odpocząć. Są jeszcze tacy, którzy z chęcią wyszukują nowe tereny, zwiedzają egzotyczne orientalne kraje lub też odkrywają Polskę z różnych stron. Zobacz, gdzie warto pojechać.
Piotrkowskim Rowerem Miejskim pojedziesz najwcześniej w sierpniu
Jednoślady - w ramach systemu Piotrkowski Rower Miejski - w tym roku pojawią się na piotrkowskich ulicach nie wcześniej niż 1 sierpnia. Dlaczego tak późno? Wykonawca systemu musi mieć zagwarantowany określony czas na przygotowanie się do świadczenia usługi, czyli zakup rowerów, stacji dokujących czy zorganizowanie systemu płatności. Rower Miejski będzie funkcjonować przez najbliższe cztery lata. Do dyspozycji mieszkańców będzie osiemdziesiąt rowerów oraz dziesięć stacji (w tym jedna sezonowa).
Zabierz dokumenty na wakacje
Pracujemy za granicą, wyjeżdżamy na studia, a także nie stronimy od wycieczek czy wczasów zagranicznych. Zarówno możliwości prawne, jak i finansowe sprawiają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzać świat, pracować tam, gdzie mamy ochotę, a także uczyć się, jak chcemy. Oczywiście jest to dość mocno związane z otwarciem granic oraz umowami podpisanymi z poszczególnymi krajami. Do sporej części z nich pojedziemy z dowodem, żeby wjechać do innych potrzebujemy paszportu a do jeszcze innych także wizy. Te wszystkie wymagania oczywiście należy sprawdzić przed wyjazdem. Zobacz, czego jeszcze będziesz potrzebować.
Wakacje w Chorwacji. Czarter Jachtów
Polacy od lat bardzo chętnie wyjeżdżają do Chorwacji – państwa, które powstało na początku lat 90. po rozpadzie Jugosławii. Naszych turystów można spotkać m.in. na wyspie Kornati, w historycznej Dalmacji czy słynnym mieście Split. Aby wypoczynek był w pełni udany warto wypożyczonym jachtem popływać po Adriatyku.
Szykujesz się na festiwalowe lato? Sprawdź, co powinieneś ze sobą zabrać!
Wakacje spędzone na festiwalu muzycznym lub filmowym, choć z gruntu są trochę szalone, wymagają odpowiednich przygotowań. Jeszcze przed wyjazdem warto dokładnie rozejrzeć się i dowiedzieć odnośnie tego, jakie warunki zastaniemy na polu namiotowym. Poniżej krótki poradnik dotyczący tego, jakie kroki warto podjąć, aby dobrze wypocząć i przywieźć z wyjazdu wyłącznie dobre wspomnienia.
Ostatnie chwile beztroskiej zabawy z MOK-iem
Choć koniec wakacji zbliża się nieubłaganie, dzieciaki ze świetlic artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury nie myślą jeszcze o rozpoczęciu roku szkolnego. Ostatnie dni wakacyjnej laby upłynęły im pod znakiem wesołej zabawy.
Ostatni wakacyjny festyn
Kolorowy, artystyczny, sportowy, radosny i jak zawsze z nutką edukacyjną - taki był czwartkowy, ostatni już, festyn rodzinny zorganizowany na zakończenie wakacji w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat