Międzynarodowe malowanie pisanek w Szydłowie

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 08 kwietnia 20190 3861
Uczniowie z Włoch, Holandii i Norwegii wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie malowali pisanki i dekorowali wielkanocne palemki. A wszystko pod czujnym okiem prawdziwych mistrzyń w tej dziedzinie – członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy. ZSP w Szydłowie do 13 kwietnia gości uczniów i nauczycieli z wymienionych krajów w ramach wymiany uczniowskiej.

Ładuję galerię...

Pomimo strajku nauczycieli w poniedziałek, 8 kwietnia, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Reymonta w Szydłowie odbyły się warsztaty z rękodzielnictwa wielkanocnego, zorganizowane z okazji wizyty zaprzyjaźnionych z placówką uczniów i nauczycieli z szkół rolniczych z Włoch, Holandii i Norwegii. Pod okiem członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy zagraniczni goście próbowali swoich sił w strojeniu wielkanocnych palm i malowaniu pisanek. Wśród tych ostatnich nie zabrakło jajek w narodowych barwach, jak i w barwach regionów z których przyjechali goście.

 

– Gościmy delegację 12 uczniów wraz z nauczycielami z trzech krajów europejskich. Dziś zapewniliśmy im i naszym uczniom, którzy przyszli na zajęcia, właśnie takie edukacyjne warsztaty związane z polskimi tradycjami i Świętami Wielkanocnymi. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały się fantastycznie do wizyty w naszej szkole, nie tylko pod względem materiałów, które ze sobą przywiozły, ale także były ubrane na ludowo, całymi sobą świadczyły więc o naszej kulturze – mówiła Wiesława Olejnik, dyrektor ZSP w Szydłowie.

– To jest projekt, który przygotowali nasi nauczyciele. My byliśmy z wizytą w Norwegii, a teraz tamtejsi uczniowie przyjechali do nas. I tak, jak oni goszcząc nas organizowali nam czas, tak teraz my staramy się by pobyt w naszej szkole i w naszym kraju ciepło wspominali. Porozumiewamy się w języku angielskim. Niektórzy z nich po raz pierwszy w ogóle malowali pisanki, byli nawet zadziwieni tą naszą tradycją, ale ogólnie wszystkim bardzo się to podobało – mówi Mateusz Nowak, uczeń I klasy o profilu technik pojazdów samochodowych ZSP w Szydłowie.

 

Delegacja uczniów i nauczycieli będzie przebywać w Polsce do 13 kwietnia. W tym czasie zagraniczni goście między innymi zwiedzą Piotrków, odbędą wycieczkę do skansenu w Tokarni w Górach Świętokrzyskich, a także wezmą udział we wspólnym pieczeniu międzynarodowej pizzy i gotowaniu potraw z różnych stron świata.

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat