Kupcy walczą o targowisko. Czy w środę wszystko się rozstrzygnie? (FILM)

Strefa FM Wtorek, 29 września 2020122 9180
Kupcy znów protestowali na piotrkowskim targowisku i przed Urzędem Miasta. Wciąż walczą i wierzą, że istnieje szansa na funkcjonowanie tego miejsca w obecnej formie, bez wprowadzania zmian. Chodzi o ograniczenie handlu w tym miejscu do artykułów spożywczych i płodów rolnych oraz zmniejszenie obszaru, na którym mogą działać kupcy.

Ładuję galerię...

Piotrkowscy radni już zagłosowali korespondencyjnie za lub przeciw proponowanym zmianom.

 

Co ma się zmienić? Handlować będzie można tylko produktami spożywczymi i płodami rolnymi oraz ograniczony zostanie teren targowiska.

 

Wyniki głosowania poznamy w najbliższą środę na sesji Rady Miasta, ale nasze nieoficjalne informacje wskazują, że uchwała "przejdzie". Ośmioro radnych zadeklarowało, że zagłosowało przeciw, jednak nie stanowi to większości.

 

- Jaka będzie nasza przyszłość? Nie wiemy. Prezydent opowiada pierdoły, żeby przenieść nas na Wyzwolenia lub Modrzewskiego. W jednym miejscu zmieszczą się ze dwa stragany, a do drugiego nikt nie przychodzi. Prezydent chce się pozbyć pieniędzy w wysokości 1,5 mln zł na rzecz prywatnego przedsiębiorcy. Prawda jest taka, że gdyby rzeczywiście ludzie nas tutaj nie chcieli, to nie byłoby tego targu. Wszyscy się dziwią, dlaczego jesteśmy tutaj codziennie. Bo takie właśnie jest zapotrzebowanie. Nawet urzędnicy przychodzą do nas na zakupy, bo chcą kupić polską żywność, tekstylia czy inne przedmioty codziennego użytku. Jeżeli 65% targowiska zostanie skasowane, to dla nas całkowita likwidacja. Nikt nie przyjedzie na drugi koniec miasta po kilogram marchewki - mówił Tomasz Kowalewski, lider protestu.

 

Kolejna próba rozmów z prezydentem nie powiodła się:

 

Protestowi przyglądali się także mieszkańcy Piotrkowa. Zapytaliśmy, jakie mają zdanie na temat protestu i ewentualnych zmian w funkcjonowaniu targowiska.

 

Sprawa być może rozstrzygnie się podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta. Kupcy nie zamierzają składać broni i znów pojawią się w tym czasie przed budynkiem magistratu.

 


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (122)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

a ja z Targowej ~a ja z Targowej (Gość)30.09.2020 07:07

Ja marzę kiedy to się skończy - my w naszym bloku to stragany mamy praktycznie na balkonach!!

110


got. ~got. (Gość)30.09.2020 10:08

Panie Janik, czy to jest ta sama akcja co w Sulejowie z S12???
bo wszystko wskazuje na to że tak właśnie jest, więc zachowaj pan twarz i nie pompuj sztucznie protestu. wstydz się panie janik takiej populistycznej postawy, ale czego można się po panie spodziewać?
A Z DRUGIEJ STRONY - GDZIE SĄ PRACOWNICY Z IZBY SKARBOWEJ Z KONTROLĄ PARAGONÓW FISKALNYCH???

11


gość_dark city ~gość_dark city (Gość)30.09.2020 07:56

https://www.facebook.com/groups/157691434801034/permalink/634188233818016/?app=fbl . Polecam zobaczyc piekny widok. Piekna hala zero blokow i problemów.

12


czegoś nie rozumiem? ~czegoś nie rozumiem? (Gość)30.09.2020 10:54

właściciel budynku Hali tak bardzo jest za handlującymi - przecież ma jeszcze trochę miejsca, niech wynajmie im lokal - będzie wilk syty i owca cała, nie rozumiem też dlaczego handlujący nie chcą iść na Modrzewskiego ja tam, chodzę na zakupy i nie narzekam!!

20


lipa ~lipa (Gość)30.09.2020 10:44

nie wiem skąd ten brak zrozumienia, że ludzie walczą o swoje miejsca pracy . Darmo nic nie chcą. Często całe rodziny z tego żyją. Gdzie mają pójść ???? W tym mieście nie ma fabryk i dużych pracodawców - w ogóle niedługo niczego nie będzie.

12


gość_romanptb ~gość_romanptb (Gość)30.09.2020 01:22

Jak z wami rozmawiać, skoro wy umiecie tylko krzyczeć i buczeć. Jak rozmawiać z kimś, kto w momencie, gdy jest jeszcze czas na rozmowy, przyprowadza pod urząd taczkę? Ja się nie dziwię, że nikt nie chce z wami rozmawiać. Jakiego macie lidera, tak jesteście postrzegani. Na własne życzenie.

113


gość_fghhd ~gość_fghhd (Gość)30.09.2020 08:27

Przecież już prawie wszyscy wiedzą, że na miejscu targowiska mają powstać apartamentowce. Także odpowedzcie sobie sami dlaczego prezydentowi i cześci radnym tak bardzo zależy na likwidacji targu.

16


gość_ddr ~gość_ddr (Gość)29.09.2020 22:23

Zlikwidować to

82


~mieszkaniec osiedla ~~mieszkaniec osiedla (Gość)29.09.2020 13:49

Jak najbardziej jestem za likwidacją targowiska, bo to co się dzieje we wtorki i piątki to jakby przenieść się w daleką przeszłość. Patrzeć na to nie można, nie mówiąc o przejściu, gdzie skrawkiem chodnika, krawężnikiem trzeba się przemykać, żeby z rana dojść do pracy. Natomiast wracając trzeba omijać śmieci wirujące na wierze przy hali. Jest tyle sklepów, gdzie w przyzwoitych warunkach można zaopatrzyć się w tekstylia, obuwie itp.

166


gość_ja ~gość_ja (Gość)30.09.2020 08:15

Przyklad, wjazd od mieszka, tyle lat miasto bralo pieniadze za miejsce ktore wyznaczylo i oznakowalo. To zdium zgotowal takie problemy mieszkańcom. Bo pan Szokalski to jak drogi walec. Tylko niszczyc i podnosić ceny. Wystarczy poprzenosis te miejsca z ciągów komunikacyjnych. A nie wyrzucac na święta i zostawiać bez pracy. Nie jest Balcerka, z ktorego wszyscy uciekli bo zero klientów. Pomyślności

04


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat