ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kredyt konsolidacyjny – co daje?

Poniedziałek, 10 grudnia 2018
Konsolidacja w banku pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno, najczęściej z możliwością obniżenia raty spłacanej co miesiąc do banku. Oferty banków w zakresie kredytów konsolidacyjnych mogą znacznie się od siebie różnić, a najlepsze najłatwiej będzie nam wybrać, korzystając z rankingu kredytów konsolidacyjnych.
Kredyt konsolidacyjny – co daje?

Interesują cię kredyty konsolidacyjne? Chcesz uporządkować swoje finanse i w końcu pozbyć się obowiązku spłacania kilku rat w każdym miesiącu na korzyść jednej, która będzie sumarycznie niższa od dotychczasowych rat kapitałowo-odsetkowych? To wszystko i wiele więcej umożliwia kredyt konsolidacyjny. Ranking kredytów  na Totalmoney.pl pozwoli ci znaleźć najatrakcyjniejszą dla ciebie ofertę. Dowiedz się, co daje kredyt konsolidacyjny i jak czytać rankingi, aby móc dopasować ofertę kredytową do własnych wymagań.

 

Co daje kredyt konsolidacyjny?

 

Pierwszym i najważniejszym powodem, dla którego powinieneś rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, jest możliwość spłaty wszystkich dotychczasowych zobowiązań za jednym razem, pozbywając się tym samym wielu różnych rat. W zamian otrzymujesz jeden większy kredyt z mniejszą ratą, która ułatwi ci dopięcie domowego budżetu. Kredyty konsolidacyjne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które pogubiły się w swoich finansach. Zaciągnęły sporo kredytów i pożyczek, a teraz przestają sobie radzić z ich terminową spłatą. Zamiast czekać na wezwania od banków do uiszczenia zaległej raty, możesz skorzystać z oferty kredytów konsolidacyjnych w jednym z polskich banków.

Wśród zalet kredytów konsolidacyjnych można wymienić: możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno, możliwość obniżenia miesięcznego obciążenia finansowego z tytułu spłacanych rat, ułatwienie w regulowaniu rat kredytów – bez konieczności pamiętania o różnych harmonogramach, zmniejszenie ryzyka popadnięcia w długi, możliwość uzyskania dodatkowej gotówki, do wykorzystania na dowolne cele.

 

Które zobowiązania podlegają konsolidacji?

 

Nie tylko kredyty gotówkowe można konsolidować. W zależności od polityki prowadzonej przez dany bank kredyt konsolidacyjny może pozwolić na połączenie kredytów: na koncie – limitu kredytowego, ratalnych, na karcie kredytowej, samochodowych, gotówkowych, hipotecznych. Zdarza się, że bank pozwala na połączenie również zobowiązań wynikających z zaciągniętych pożyczek pozabankowych.

 

Ranking kredytów konsolidacyjnych – co daje potencjalnemu kredytobiorcy?

 

Samodzielna analiza różnych ofert kredytowych, w tym ofert kredytów konsolidacyjnych, jest trudna. Wymaga nakładów pracy i czasu, aby zrealizować ją w sposób wszechstronny i rzetelny. Nie każdy będzie miał czas na odwiedziny w co najmniej kilku bankach, aby zebrać oferty kredytów konsolidacyjnych i porównać je ze sobą w celu wyboru najkorzystniejszego cenowo zobowiązania. O wiele łatwiej będzie przeanalizować oferty w ramach rankingu kredytów konsolidacyjnych. Na wielu stronach internetowych można skorzystać z takich aktualnych rankingów i sprawdzić, która z ofert bankowych jest w danej chwili najlepsza pod względem kosztów.

 

Prezentowane w rankingu kredytów konsolidacyjnych oferty są tylko potencjalnymi ofertami, skonstruowanymi na podstawie modelowego klienta oraz dla zadanych parametrów kredytu konsolidacyjnego. Dla uzyskania dla siebie oferty konsolidacji trzeba zgłosić się do danego banku i przedstawić, jakie kredyty chcemy połączyć ze sobą. Niewykluczone, że w przypadku niskiej oceny zdolności kredytowej i braku możliwości ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia spłaty kredytu wysokość prowizji lub oprocentowania kredytu konsolidacyjnego wzrośnie, a wraz z nimi ogólne koszty kredytowania, przez co oferta przestanie być aż tak atrakcyjna.

 

Warto zatem sprawdzić, dla jakich klientów i jakich parametrów kredytowania tworzone są publikowane w sieci internetowej rankingi kredytów konsolidacyjnych, aby umieć je poprawnie odczytać. Jeśli kredyt taki ostatecznie zostanie przyznany i udzielony, na podstawie wynegocjowanych warunków dotyczących przede wszystkim wysokości przyszłych rat kapitałowo-odsetkowych, kredytodawca spłaci dotychczasowe zobowiązania swojego klienta i ewentualnie wypłaci mu dodatkowe pieniądze z kredytu konsolidacyjnego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat