GDDKiA zgodziła się na przejście pod A1. Czy jest szansa na przejazd?

Strefa FMRegion Piątek, 10 maja 201945 14815
Wiadukt przy ul. Wojska Polskiego w kierunku Szydłowa i Grabicy został zamknięty w związku z budową autostrady A1. Kierowcy muszą liczyć się z dziesiątkami kilometrów objazdów, z kolei mieszkańcy, którzy wcześniej pokonywali wiadukt pieszo, boją się, że zostaną odcięci od możliwości dostania się na drugą stronę wiaduktu. Rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przyniosły skutek i powstanie przejście pod autostradą. To jednak nie koniec negocjacji.
fot. dzięki uprzejmości posła Grzegorza Lorka

W piątek wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński wspólnie z wicemarszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Wojciechowskim, posłem Grzegorzem Lorkiem, wiceprezydentem Adamem Karzewnikiem oraz starostą piotrkowskim Piotrem Wojtysiakiem, brali udział w spotkaniu z kierownictwem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Zostało ono zorganizowane na prośbę posła Lorka, do którego zwrócili się mieszkańcy. 

Rozmowy przyniosły efekt. - Uzgodniliśmy, że powstanie przejście dla pieszych pod autostradą w ciągu ulicy Twardosławickiej. Będzie to za około 2 miesiące, gdy zostaną wylane fundamenty nowego wiaduktu. We wtorek w GDDKiA w Łodzi będą trwały dalsze rozmowy, aby utworzyć tymczasowy przejazd dla samochodów - powiedział w rozmowie z naszym reporterem wójt Krzysztof Kuliński.


Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, na utworzenie tymczasowego przejazdu przez plac budowy pomiędzy ulicami Wojska Polskiego a Twardosławicką, są bardzo duże szanse. Decyzja czy taki przejazd powstanie zapadnie 14 maja.

 

Przeczytaj o proteście mieszkańców Twardosławic.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.05.2019 16:18

W Jeżowie też by się może udało, ale trzeba było myśleć lata wcześniej. Zapytajcie Władze Gminy Wola Krzysztoporska (rządzą 4 kadencję) i Radę Gminy, co zrobili w tej sprawie przez te wszystkie lata?!!!

30


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)11.05.2019 08:23

Spotkanie powinno sie odbyć kilka miesięcy wcześniej, ale cieszę sie ze sa duże szanse na utworzenie tego przejazdu. A swoja droga wspolczuje mieszkańcom wzdłuż do 12 Jarosty-węzeł A1. Jechałem tam ostatnio i to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Ilość aut znacznie przewyzsza przepustowość drogi,a niedawno wylewany asfalt juz miejscami zaczyna pękać...Brawo dla kierowców,ze mimo dużego natężenia ruchu i korków jechali płynnie i bez szaleństw.

51


gość ~gość (Gość)13.05.2019 17:45

Jak ktoś mieszka w Piotrkowie to nie rozumie problemu mieszkańców gm.Grabica..... teraz przez Majków da się dojechać ale jak przyjdzie zima graniczy to z cudem,bo droga jest wąska teraz jest problem żeby osobówka minąć się z tirem a co będzie zima??? A jak będzie trzeba pilnie dojechać do szpitala np?? Może być za późno...

40


Moj ~Moj (Gość)10.05.2019 16:16

Każdy atakuje PiS, a jedynie Pan Lorek z PiSu właśnie zainteresowała się sprawą.

178


gość ~gość (Gość)12.05.2019 15:34

Masz rację, Olek.

40


gość ~gość (Gość)12.05.2019 12:21

Na tym portalu mozna opluwać PIS a zapytasz gdzie pani Radziszewska to nie przechodzi

52


gość ~gość (Gość)12.05.2019 12:01

epi nie chce wam się skorzystać z prostego objazdu na na majkow i na dk 74 tylko wymyslacie GDDKiA nie takich kozaków się nasluchalo i na pewno wasze prośby o przejazd pod A1 traktuje jako dobry żart. Dziękuję dobranoc.

63


olek ~olek (Gość)12.05.2019 08:03

Pod koniec lata wiadukt na Bełchatów też zostanie wyburzony. Zostanie utworzone tzw. tymczasowe rondo, które będzie obsługiwało ruch z autostrady, czyli w stronę Częstochowy, Katowic oraz Warszawy i Łodzi, jak również ruch w stronę Bełchatowa, Wrocławia i z tego kierunku wjazd do Piotrkowa.
Będą korki po kilka km i masa stłuczek, bo każdy będzie starał się wjechać na chama, żeby tylko przejechać na drugą stronę.
Przejazd, o który walczą mieszkańcy rozładuje po części armagedon, który nas czeka na tymczasowym rondzie. Przejmie on część komunikacji z terenu, gdzie na przestrzeni wielu kilometrów po jednoczesnym zburzeniu kilku wiaduktów nie będzie żadnego przejazdu.
Trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby takich rzeczy nie rozumieć i urządzać sobie kpiny z całej sytuacji.
Zupełnie inna sprawa to dodatkowe obciążenie czasowe i finansowe tutejszych mieszkańców. Łatwo się wyśmiewać, gdy samemu siedzi się na d... i problem bezpośrednio nie dotyka. Nie jest też argumentem stwierdzenie, bo jak tak jeżdżę codziennie do pracy i żyję. Ty, jeden z drugim, sam sobie tak wybrałeś. Mieszkańców, dzieci, młodzieży, pracujących, chorych nikt o zdanie nie pyta. Funduje im się powojenny PRL z brakiem dostępu do podstawowych rzeczy na 3 lata, bez żadnej pomocy i rekompensaty. TO JEST SKANDAL I KRYMINAŁ!
Za komentarze śmieszniutkie, kpinę i wyszydzanie poważnego problemu dziękuję. Półgłówków nam już wystarczy.

111


gość ~gość (Gość)10.05.2019 18:40

Komuś się z deka pomyliło. Po co przejazd pomiędzy Wojska Polskiego i Twardosławicką ? Przecież to ulice równoległe, połączone np. ul. Zawodzie.

25


Jeżów ~Jeżów (Gość)10.05.2019 14:15

Skoro tyle udaje się załatwić to może węzeł w Jeżowie też uda się załatwić?

106


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat