Czują się uziemieni przez budowę autostrady

Tydzień TrybunalskiRegion Niedziela, 16 lutego 202031 10255
Mieszkańcy Kargał-Lasu w gminie Wola Krzysztoporska twierdzą, że budowa autostrady A1 na odcinku B (Piotrków Trybunalski - Kamieńsk) sprawiła, że zostali odcięci od świata. Jak tłumaczą, zamknięto im jedyny przejazd pod autostradą, a pozostałe możliwości objazdu oznaczają nadrabianie kilkudziesięciu kilometrów. Są zaniepokojeni postawą wykonawcy i inwestora.

Ładuję galerię...

Sprawę zgłosiła na antenie Radia Strefa FM Piotrków jedna z mieszkanek miejscowości. - Odcięli nas od świata – mówiła kobieta. - Nawet karetka do nas nie dojedzie. Chodzi o 401. kilometr w Kargał-Lesie. Mieliśmy przejazd pod trasą, a teraz nam go zamknęli. Nie można dostać się z dziećmi do szkoły, bo przejazd na węźle bełchatowskim jest ciągle zakorkowany. W Siomkach przejazd odbywa się wahadłowo, potem dopiero przejazd w Jeżowie. Mamy z drugiej strony pola, nie rozumiem, dlaczego to się tak odbywa.

 

Zwróciliśmy się w tej sprawie do inwestora, czyli pracowników łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nieprawdą jest, że mieszkańcy Kargału-Lasu zostali „odcięci od świata". Istotnie, istniejący do tej pory przejazd został zlikwidowany, ale - jak deklaruje wykonawca - wyznaczone są objazdy. W możliwie najkrótszym czasie przedstawimy mapki z ich schematami i opisami, jak można przedostać się z jednej strony budowy na drugą. Proszę mieć na uwadze, że jest to budowa autostrady w śladzie istniejącej drogi krajowej – najważniejszej w kraju - pod odbywającym się ruchem. Należy więc uznać, że logistycznie jest to jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć w kategorii budowy dróg i takich sytuacji trudno uniknąć - wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiej GDDKiA, który  dodaje, że każda zmiana organizacji ruchu musi zostać zatwierdzona w oparciu o przedstawiony projekt, a przede wszystkim zostaje wcześniej uzgodniona z wszelkimi służbami, które korzystają z dróg krajowych i autostrad.

 

Czekamy na dalszy rozwój tej sprawy, mamy nadzieję, że niebawem pracownicy GDDKiA lub wykonawca inwestycji, przedstawi nam schematy i opisy wprowadzanych objazdów. Wiadomo już, że w marcu nastąpi zmiana organizacji ruchu na wysokości Jeżowa. Jak poinformował nas Paweł Bruger z firmy Mirbud, zamiast tymczasowego ronda, zostaną utworzone dwa, z czego każde będzie mieć 3 wloty.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.02.2020 22:06

Jak Cie to człowieku nie dotyczy to się nie wypowiadaj

10


gość ~gość (Gość)17.02.2020 16:58

Ja jestem uziemiony przez mopr.Nie chcą już dawać zasiłku bo niby na wódkę przeznaczam.A gdzie ja w wieku 40lat prace znajdę???

21


gość ~gość (Gość)16.02.2020 07:48

Ja widzę, że dla inwestora logistycznego problemu żadnego nie ma. Pozamykac przejazdy, zburzyć wiadukty a ludzie niech sie martwia jak dojechać.

150


gość ~gość (Gość)16.02.2020 12:13

Nikt wam nie zmusza tam mieszkać

113


gość ~gość (Gość)16.02.2020 09:40

Na zdjęciu jest stara stacja paliw w Woli Krzysztoporskiej. I restauracja Mac podczas remontu

32


adamko ~adamko (Gość)17.02.2020 13:10

wielkie rondo znowu stoi

31


gość ~gość (Gość)16.02.2020 19:46

Ferie są. Kolorowanki z dziećmi można robić w domu.

39


EP97300 ~EP97300 (Gość)16.02.2020 20:10

zamiast łopla niech se helikopter kupi.

26


gość ~gość (Gość)16.02.2020 21:03

Jak będziecie dalej popierać pis to S12 nie będzie w zamian dostaniecie: wysoką inflacje, wysokie ceny i wysokie koszty życia!!!

77


gość ~gość (Gość)16.02.2020 21:41

Dlaczego w tym poście wypowiadają się osoby które tam nie mieszkają i obrażają mieszkańców? Co są mieszkańcy winni budowie drogi nie mając dojazdu do pól? Jeżeli ma się tylko pluć jadem to może lepiej wcale się nie wypowiadać. Jak Piotrkowianie narzekali na budowę ulicy Wojska Polskiego to okej nie obrażamy a jak narzeka okoliczna wieś to trzeba wyzywać.. Zero ludzkiego zrozumienia

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat