Będzie więcej patroli nad Zalewem Sulejowskim

Strefa FMRegion Poniedziałek, 04 czerwca 201815 5742
Komendant piotrkowskiej policji, starosta powiatu piotrkowskiego oraz przedstawiciele gmin Wolbórz i Sulejów podpisali porozumienie, w ramach którego samorządowcy przekażą środki na ponadnormatywne dyżury mundurowych nad największym w naszym regionie akwenem, czyli nad Zalewem Sulejowskim.

Ładuję galerię...

Umowa jest kontynuacją wieloletniej współpracy pomiędzy policją a samorządami. - Naszym wspólnym zadaniem jest to, aby zadbać o bezpieczeństwo. Nie ma co tutaj ukrywać, że bez współpracy z samorządami, bez ich środków, nie bylibyśmy w stanie wystawiać wystarczającej liczby patroli. Samorząd tj. starostwo, gmina Sulejów i Wolbórz w sumie wydatkowały środki w kwocie 11 000. zł. Ta kwota pozwoli na swobodne wystawienie patroli we wszystkie weekendy. Nie zachwieje nam to codziennej służby, a nawet pozwoli na wzmocnienie sił w sobotę i niedziele. Należy podkreślić, że nie mam tutaj na myśli jedynie służb wodnych, ale także te wokół zbiorników wodnych. W lato będziemy współpracować z sąsiednią jednostką, aby zapewnić patrole konne. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana i dalej będzie przynosiła zadowalające rezultaty - mówił podinsp. Krzysztof Mikułowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim.


Zalew Sulejowski to jeden z największych akwenów wodnych w regionie. Przybywają tutaj nie tylko mieszkańcy ziemi piotrkowskiej, ale także goście z całego województwa łódzkiego. - Dbając o bezpieczeństwo wszystkich przybyłych postanowiliśmy przeznaczyć dodatkowe środki na patrole ponadnormatywne, które mają zapewnić bezpieczeństwo nad tym akwenem. Dodatkowo powiat piotrkowski podpisał porozumienie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które będzie współdziałać w zakresie bezpieczeństwa. Na WOPR przeznaczyliśmy 5 000 zł, są to środki, które przekazujemy co roku na zabezpieczenie kwestii paliwa dla łódek. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie, ale także na rozwoju gospodarczym tego akwenu. Chcemy zadbać o to, aby rozwijały się wszystkie ośrodki zarówno te zlokalizowane nad samym zalewem Sulejowskim, ale także te na Pilicy - mówił Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu piotrkowskiego.


Z ponadnormatywnych patroli cieszą się także przedsiębiorcy z okolic Zalewu Sulejowskiego. - Obecność służb porządkowych jest dla bardzo ważna. My, ale przede wszystkim nasi goście mają wtedy spokój, bezpieczniej się czują. Największy problem jaki pojawia się na naszym terenie to alkohol. W ostatnią sobotę musieliśmy wzywać policję, ze względu na nieodpowiednie zachowanie jednego z przybyłych. Awanturował się, obrażał pracowników, narozrabiał nam na barze. Policja tutaj jest bardzo potrzebna, ale nie tacy funkcjonariusze jak Ci, którzy byli tutaj ostatnio w nocy. To ci awanturujący się mężczyźni ustawiali policje, legitymowali ich, a nie odwrotnie - powiedział w rozmowie ze Strefą FM właściciel ośrodka wypoczynkowego w Bronisławowie.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

okok ~okok (Gość)07.06.2018 02:08

Awanturnicy legitymowali policjantów

10


bławatek ~bławatek (Gość)05.06.2018 09:44

Kontrować właścicieli tych wielkich jachtów którzy wodują u Łysego na bronku! Trzeźwość dokumenty itp. Bardzo dobrze że będzie więcej policji.

30


taramtata ~taramtata (Gość)05.06.2018 08:45

Najważniejsze, że gwiazda się łódeczką karnęła. To już był pierwszy patrol.

50


gość ~gość (Gość)05.06.2018 08:24

Bardzo zła wiadomość.

20


gość ~gość (Gość)04.06.2018 23:26

Dobrze że ktoś pomyślał o tej sprawie

20


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)04.06.2018 16:38

Zająć się dojściami do wody bo niedługo zalew zostanie cały ogrodzony płotami itd i nawet pas brzegowy będzie dzierzawiony kto do tego dopuszcza? aby tak nad zalewem sie działo

140


gość ~gość (Gość)04.06.2018 22:20

Dzis jest Swieto gorszego sortu

20


gość ~gość (Gość)04.06.2018 20:31

W Barkowicach kolo Róży Wiatrów pływają skutery,motorówki i robią co chcą a właściciel nie reaguje bo nie chce stracić klientów.

50


niuage ~niuage (Gość)04.06.2018 18:03

Na tych zdjęciach więcej komendantów i naczelników niż policjantów. Już widzę te patrole

60


Szczupły ~Szczupły (Gość)04.06.2018 18:20

Pieniądze brać to każdy chętny a gdzie widać efekty ? Wszędzie pełno śmieci ,brudno i faktycznie nie ma jak ryb połowić .Promować się na zdjęciach super sprawa ale żeby rzetelnie popracować to już nie ma kto . Całkowity brak kontroli nad tym co się na brzegu i na wodzie wyprawia -pełna samowolka .

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat