Artykuły do tagu: Region

W Sulejowie szyją maseczki
Uczestniczki zawodowych kursów kwalifikacyjnych realizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie szyją maseczki ochronne. Produkcja już ruszyła, a pierwsza partia ma w piątek trafić do piotrkowskiej grupy „Widzialna Ręka”.
Nowe zakażenia w naszym regionie, w tym jedno w Piotrkowie
35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, pozytywne wyniki badań dotyczą 14 osób z województwa łódzkiego. Liczba zakażeń Piotrkowie i powiecie wzrosła do 9.
Z Moszczenicy do... Mazowsza
Najpierw kapela ludowa Tkacze w Moszczenicy, a teraz Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. 19-letnia Weronika Nowak, uczennica II LO w Piotrkowie Trybunalskim i tegoroczna maturzystka, będzie występować w jednym z największych polskich zespołów odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego.
Zderzenie czterech aut na krajowej
W Hucie Porajskiej zderzyły się ciężarówka i trzy samochody osobowe. Jedna osoba jest ranna.
Ważne informacje dotyczące instytucji samorządowych na terenie gminy Moszczenica
Ważne informacje, zasady i ograniczenia dotyczące działalności instytucji samorządowych i profilaktyki antywirusowej w Gminie Moszczenica.
Obostrzenia w gminie Moszczenica. Zamknięta kasa i ograniczony handel na targowisku.
Kolejny samorząd wprowadza obostrzenia. W Urzędzie Gminy wprowadzono specjalne zasady obsługi interesantów i ograniczono handel na targowisku gminnym
70-latka w ciężkim stanie po potrąceniu na pasach. Kierowca nie miał uprawnień
Do groźnego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w Gorzkowicach. Przechodząca przez przejście dla pieszych 70-latka została potrącona przez samochód. Konieczna była interwencja zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Kobiety Roku w Moszczenicy
W piątej, jubileuszowej edycji uhonorowano dwie panie. Tytuł Kobiety Roku otrzymały ex aequo Eliza Cander i Wiktoria Jaroniek.
MALUCH + już niedługo w Czarnocinie
W Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi wiceminister i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik, w obecności Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego i Dyrektora Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Piotra Ciepluchy, wręczyli promesy „Maluch Plus” 10 gminom z woj. łódzkiego. Wśród dziesięciu samorządów jako jedyna gmina z powiatu piotrkowskiego znalazł się Czarnocin.
Sukces
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach osiągnęły duży sukces w zawodach pożarniczych w Zakrzowie. Członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej "Czerwone Strzały", działającej przy tamtejszej OSP wygrali II Ogólnopolskie Zawody Pożarnicze o Puchar Przechodni Marszałka woj. opolskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat