Apele, stanowiska, listy. Co dalej z S12?

ePiotrkow Środa, 02 sierpnia 201794 13540
Zmiany w rządowym planie przebudowy dróg krajowych spowodowały, że zabraknie pieniędzy na budowę drogi ekspresowej S12, łączącą Piotrków z Lublinem. To zła wiadomość dla mieszkańców powiatu, szczególnie tych z gminy Sulejów.
fot. gddkia.gov.pl

Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych przypomniał na naszej antenie, że samorząd wielokrotnie czynił starania o budowę S12. - Były wystąpienia i stanowiska powiatu i sejmiku województwa w sprawie przebudowy DK 12, sam powiat należy do Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego Na Rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12. Działania podejmowane są cały czas, ale trzeba pamiętać, że to droga krajowa i nie wszystko od nas zależy – mówił dyrektor na antenie Strefy FM w programie "O tym się mówi". 

 

Budowa drogi S12 od dawna wzbudza kontrowersje i emocje. Mieszkańcy Sulejowa i Włodzimierzowa protestowali w ubiegłym roku przeciwko wariantowi trasy, zakładającemu wyburzenie kilkunastu domów. Z kolei wybór drugiej opcji wiązałby się z naruszeniem chronionych stanowisk roślin i zwierząt w obszarze Natura 2000. Co ciekawe, na portalu gminy sulejow.pl opublikowany został list burmistrza Wojciecha Ostrowskiego do dyrektora łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Macieja Tomaszewskiego. Burmistrz odnosi się m.in. do zarzutów, jakoby stanowisko mieszkańców gminy Sulejów, reprezentowanych przez burmistrza, spowodowało brak realizacji inwestycji. - Żądam kategorycznie zaprzestania prezentowania takiej informacji - napisał Ostrowski.

 

Poniżej pełna treść listu.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

9

2


Komentarze (94)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

grom ~grom (Gość)19.06.2019 09:55

nic nie stoi na przeszkodzie aby wybudować most na pilicy w miejscu gdzie ma i tak przebiegać s12, nic nie stoi na przeszkodzie aby dociągnąć drogę do drogi nr 91 nic nie stoi na przeszkodzie aby od mostu drogę pociągnąć do Jaksonka i nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić drogę od jaksonka do drogi na radom. węzeł oczywiście by się przydał na nowej jedynce, po pierwsze rozładowało by ruch lokalny i dało żyć mieszkańcom po drugie zawsze można zrobić łącznik od ronda przy obi a dwupasmówka o ile się nie mylę i tak ma iść od wschodniej obwodnicy Piotrkowa do "gierkówki" co prawda ronda przy obi, rakowskiej były by zapchane na maksa jednak nic można je rozbudować lub zmienić. zawsze jakaś alternatywa.

20


Zuzia ~Zuzia (Gość)02.08.2017 21:40

Burmistrz to dba o swój portfel.

104


JTM ~JTM (Gość)02.08.2017 20:45

Najgorsze jest to, że list burmistrza Ostrowskiego jest w zasadzie prawdziwy. Znając jednak kulisy całej sprawy trudno nie mówić, że to właśnie działania burmistrza doprowadziły do wstrzymania tej inwestycji. Punktując złośliwość i lekceważenie z jakim GDDKiA potraktowała nas mieszkańców planując trasę, należało przyjąć inną taktykę, ale pan burmistrz chciał wystąpić w roli tego jedynego sprawiedliwego, który kolejny raz uratuje Sulejów przed katastrofą. Oczywiście, wdzięczne społeczeństwo miało okazać swój zachwyt i uwielbienie przy wyborach na kolejną kadencję. S12 to jednak sprawa o wiele bardziej skomplikowana niż odpady na Wapiennikach. Wygrana jednych, powoduje straty u innych. Gra na wiele stron najzwyczajniej tu się nie opłaciła.
Zgadzam się z panem Ostrowskim, że niszczenie domów i prowadzenie trasy w bezpośrednim sąsiedztwie całkiem sporego Osiedla na Skarpie jest przejawem najwyższej nieodpowiedzialności. Ci, którzy lubią szybko jeździć, mają to, oczywiście, w nosie. Narażę się wam kolejny raz, ale powtórzę: tak nie wolno!
Kolejną "ciekawostką" jest to, że pan burmistrz pyta o to, jak zostaną usunięte uciążliwości i zagrożenia w ruchu drogowym, których aktualnie doświadczamy. A czy pan burmistrz jest w stanie wskazać swoje realne działania, które miałyby doprowadzić do poprawy? Da radę wskazać jakieś konkrety? Rozmawiał pan burmistrz z kimś "na mieście", próbował kogoś przeciągnąć na naszą stronę, czy tylko walczył ze wszystkim i ze wszystkimi? Co się stało z postulatami z narady z września ubiegłego roku? Czy pan burmistrz nadał im bieg, czy po powrocie z urlopu wyrzucił je do kosza? Jak to było?
Pan burmistrz pochyla się nad bezpieczeństwem pieszych. A co pan burmistrz zrobił w sprawie wniosku o przeniesienie słupa znajdującego się na skrzyżowaniu Koneckiej i Dworcowej, który znacznie ogranicza widoczność (i dla pieszych, i dla kierowców)? Zobaczymy jakieś konkrety? Nie, nie zobaczymy, bo to "nie sprawa urzędu", prawda?
Jeszcze jedna rzecz. Mamy koniec lipca 2017 roku, a w piśmie do GDDKiA analizy sprzed 9 miesięcy. Informuję, że dane za cały rok 2016 zostały omówione szczegółowe w marcowym numerze kwartalnika "SULEJ" (tekst pt. " Komu dziękować? "), a policja opublikowała już analizę za pierwsze półrocze 2017 roku...
Walczyliśmy - tak nam się wydawało - o słuszną sprawę, a ktoś tu przekombinował i przerżnęliśmy wszystko. Fajnie, psia mać...

152


A co Wam do tego. ... urzędniczka magistratu ~A co Wam do tego. ... urzędniczka magistratu (Gość)03.08.2017 07:02

Pan Ostrowski pojechał nad morze na wakacje, i dobrze można by rzec, spotkał tam kolonistów z Sulejowa. Tym się chwali na portalu. Niech również powie jaką kasą gminnych pieniędzy dofinansował ten wyjazd kolonistów, i kto, czy czyje dzieci tam pojechały. Na nic nie ma pieniędzy w gminie, a 5 tysięcy poszło, ot taki gest już wyborczy za publiczne pieniądze Pana Ostrowskiego. Sami oceńcie, może jestem złośliwa, może. ..

126


brawo ~brawo (Gość)03.08.2017 20:38

W Jastrzębiu-Zdroju odnotowano w 2016 r. najwyższe przeciętne wynagrodzenie w Polsce sięgające 6 tys. 132 zł. Relatywnie najgorzej zarabiają mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przeciętna pensja wyniosła 3 tys. 229 zł.

60


gość ~gość (Gość)03.08.2017 09:36

Jacy to wszyscy są mądrzy, gdy w sprawie nie chodzi o wyburzenie ich domów tylko kogoś innego...

510


gość ~gość (Gość)03.08.2017 20:42

Teraz biadolenie bo korki..jak była okazja to sie protestowało.Teraz sobie tkwijcie w tych upałach w korku.Nie żal mi Was wcale.Pare leciwych chałup by wyburzyli i jeszcze dobre pieniądze byście wzięli na nowe chaty i na Madere by jeszcze starczyło ,a tak jest teraz tylko ch du i kamieni kupa

142


piotrkowskie bezdroża ~piotrkowskie bezdroża (Gość)02.08.2017 16:24

Tam gdzie rzadzi lewactwo zawsze sa pieniazki na szlaki zbyt wielu kultur, murki urynowe na rynku i pałace biblioteki.
Ale drogi w lewackich enklawach zawsze są nieprzejezdne,

79


Witek ~Witek (Gość)02.08.2017 15:28

Nie budować żadnej S-12 wybudować normalną drogę bez grodzenia paneli gdyż dodatkowa kasa wyrzucona na bzdury ale jest moda na budowanie klatek pułapek gdzie nic nie widać jak się jedzie po co mi taka droga . Zastanawia mnie jedno dlaczego ci na Kielce z naszej strony muszą do Sulejowa ciągnąc kiedy od Gorzkowic mogą spokojnie jechać. Jak kiedyś dojdzie do tej budowy to znowu wiele firm wykończą przy okazji ale co prywatna własność urzędnika obchodzi

313


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat