7 rumaków z Tomaszowa z nowym atestem

ePiotrkow Poniedziałek, 19 maja 20140 1119
Zakończyła się coroczna atestacja policyjnych koni. 7 rumaków z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji tomaszowskiej komendy z siedzibą w Smardzewicach przeszło pomyślnie testy i otrzymało tzw. atest drugiego stopnia.

Ostatni etap atestacji odbył się 16 maja 2014 roku na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi przy ulicy Pienistej. Zarówno funkcjonariusze, jak i konie pełniący służbę w tej jednostce musieli wykazać się umiejętnościami przed komisją. - Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Dlatego też podczas atestacji jeźdźcy i konie musieli wykazać się między innymi umiejętnością jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach - informuje KWP w Łodzi.

Dużą sztuką jest panowanie nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach – przy huku petard, w dymie, zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Jeźdźcy i ich rumaki spisali się na medal – cała siódemka przeszła pomyślnie atestację i otrzymała na najbliższy rok atest II stopnia. Warto dodać, że w tegorocznej atestacji „gościnnie” wystąpiły także konie ze Straży Miejskiej z Łodzi.

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat