6-latek z gminy Moszczenica z podejrzeniem odry

Strefa FMRegion Poniedziałek, 28 stycznia 201920 7334
Zgłoszenie o podejrzeniu odry u jednego z uczniów z gm. Moszczenica otrzymała w piątek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie. Inspektorzy zabezpieczyli krew, mocz i wymaz z gardła pacjenta. Próbki przekazali do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.
fot.pixabay

Jak podkreśla Wiesława Kozińska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim, na razie jest to jedynie podejrzenie, ponieważ dziecko w 13. miesiącu życia zostało zaszczepione pierwszą dawką szczepionki. Chłopiec jest izolowany w domu, zaś wszystkie osoby z jego otoczenia (15 dzieci, opiekun grupy i rodzice) zostały przebadane i znajdują się pod obserwacją. Dodatkowo wszystkie dzieci z grupy chłopca z zerówki zostaną zaszczepione.

 

Wyniki badań Państwowego Zakładu Higieny będą najprawdopodobniej w piątek.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zaniepokojony ~zaniepokojony (Gość)30.01.2019 06:29

piszecie ,że z gminy moszczenica, ale konkretnie to skąd? bo w moszczenicy jest panika.

11


gość ~gość (Gość)30.01.2019 22:36

To wkoncu ma ta Odrę czy nie

10


żyjcie dalej w swoim świecie ~żyjcie dalej w swoim świecie (Gość)30.01.2019 20:30

Skoro szczepienia są takie dobre to czemu trzeba do nich zmuszać i czemu coraz więcej dzieci przewlekle choruje? Padaczki, astmy, autyzm, zespół Aspergera i szereg innych chorób. Sam twórca szczepionek stwierdził że Jedyna bezpieczna szczepionka to ta której nie wzięliśmy!

32


Słuchacz ~Słuchacz (Gość)30.01.2019 08:16

W radiu mówili że był szczepiony a jednak zachorował

32


gość ~gość (Gość)29.01.2019 11:01

A ty tluku nucz sie czytać pisze ze dzieci z jego otoczenia zostały zaszczepione a dziecko z podejrzeniem nie.. ale nie szczepcie sie a bedziecie padac jak muchy.. przyda sie naturalna selekcja Dżesik i Pioterów

73


gość ~gość (Gość)29.01.2019 00:14

Szczepionki nie gwarantują tego,że nie zachorujemy. One chronią przed powikłaniami. To one są najbardziej niebezpieczne.

65


kujbhj ~kujbhj (Gość)28.01.2019 13:38

dalej szczepcie dzieci, gratulacje

820


gość ~gość (Gość)28.01.2019 19:21

Jeśli się okaże że dziecko jest chore na Odrę to apel do rodziców, nie poddajcie się leczenia w żadnym szpitalu w słynnym Piotrkowie Trybunalskim!!!

81


Exploit Exploitranga28.01.2019 17:37

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi...

50245432_2005881922836918_8347085785190629376_n.jpg

143