Mieszkańcy dwóch rodzin przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie od dłuższego czasu równolegle starają się o możliwość korzystania z garażu, który znajduje się na ich podwórku. Obu rodzinom przysługuje prawo do bezprzetargowego wynajmu nieruchomości. Jedna z nich posiada już garaż - tuż obok. Druga nie. Obie ze zniecierpliwieniem czekają na decyzję władz miasta. Jak długo jeszcze?
Piotrków: Pierwsze zdjęcia ze środka Focus Mall
Szklana winda, fontanna, kino i restauracje wśród setki sklepów. Dziś o 13:00 odbyła się prezentacja piotrkowskiego Centrum Handlowego Focus Mall. Mieszkańcy oblegali wejście już po 15:00. Jednak otwarcie nastąpiło punktualnie o 16:00.
Piotrkowski Polski Czerwony Krzyż, który do tej pory prowadził schronisko dla bezdomnych przy ulicy Belzackiej w Piotrkowie, nie chce już prowadzić placówki. Jaki jest powód rezygnacji i co stanie się z piotrkowskimi bezdomnymi?
Władze miasta postanowiły wykreślić z tegorocznego budżetu inwestycję, jaką jest przebudowa mostu na ulicy Wolborskiej. Zadanie przeniesiono na rok przyszły. Co było powodem decyzji władz? Sprawę starał się wytłumaczyć podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta prezydent Krzysztof Chojniak oraz jego służby.
W związku z wejściem na piotrkowski rynek i uruchomieniem marketu w Galerii Focus Mall, firma Media Markt przekazała sprzęt dla oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego.
Nie można jeszcze mówić o epidemii grypy, ale w niektórych szkołach w Piotrkowie z powodu zachorowań przychodzi na lekcje coraz mniej uczniów i nauczycieli.
Kradniemy z nudów
12.11.2009 14:11
Piotrek* ma 17 lat i na swoim koncie kradzieże z włamaniem, uszkodzenia mienia i zakłócanie porządku. Jarek* jest o trzy lata młodszy. Dla niego ukraść motocykl, pieniądze czy quada to niewielki problem. Często działają razem. Po interwencji policji i przesłuchaniu nieletni trafiają do Policyjnej Izby Dziecka, potem wracają do swoich szkół, domów i... nie zmieniają stylu spędzania wolnego czasu. Ich wizerunki są dobrze znane piotrkowskiej policji. Jak przerwać zamknięte koło patologii wśród młodzieży?
10 listopada przed godziną 20.00 przejeżdżający ulicą Sulejowską policjanci z „patrolówki” zauważyli młodego mężczyznę chodzącego po dachu wysokiego budynku.
11. listopada, 30 minut po północy policjanci z wydziału prewencji patrolując ulicę Łódzką zauważyli, jak mężczyzna uderzył w zaparkowanego przy chodniku fiata punto.
Ze względu na pogodę otwarcie lodowiska zostało przesunięte o trzy dni. Nowy sezon na lodowisku miejskim w Piotrkowie oficjalnie rozpocznie się w najbliższą środę (18 listopada).
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat