Wolbórz: Brutalne zabójstwo 55-latka
Oblał denaturatem i podpalił. Bestialskim zabójstwem zakończyła się kłótnia podczas alkoholowej libacji. Częsciowo spalone zwłoki 55-latka, znalazła w przydomowej szopie matka ofiary. Do tragedii doszło 2-dni temu w Wolborzu, jednak policja ze względu na dobro śledztwa dopiero teraz poinformowała o zdarzeniu.
Szkoły Rawita stracą prawa szkoły publicznej ?
- Będę wnioskowała o odebranie tej placówce praw szkoły publicznej - powiedziała Janina Skibicka p.o dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Chodzi o Rawitę w Piotrkowie. Komisja dopatrzyła się nieprawidłowości w pracach humanistycznych egzaminu gimnazjalnego. Podejrzenia dotyczą dziewięciu prac, które są niemalże identyczne. Posłuchaj wywiadu z Janiną Skibicką p.o dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
Nowy budynek prokuratury na ukończeniu
Dobiega końca pierwszy etap robudowy siedziby piotrkowskiej prokuratury. Nowy budynek jest prawie gotowy. Cztery kondygnacje nowoczesnego budynku w przeszklonej aranżacji powstały w niecały rok.
Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 2 tys. m2. Sama sala konferencyjna, w kształcie elipsy będzie miała 80 m2.
Nauczyciele będą strajkować?
Nauczyciele przygotowują się do strajku. Mediacje pomiędzy władzami związku a ministerstwem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i teraz w placówkach oświatowych trwają referenda.
Ruszył festiwal INTERAKCJE 2008
Rozpoczęła się X-jubileuszowa edycja festiwalu Interakcje. Artyści performerzy niemal z całego świata zgromadzili się po raz pierwszy w Ośrodku Działań Artystycznych.
Seksafera: dalszy ciąg zeznań Anety Krawczyk
W Sądzie Okręgowym w Piotrkowie dziś kolejny dzień rozprawy w procesie lidera Samoobrony Andrzeja Leppera i b. posła Stanisława Łyżwińskiego oskarżonych w tzw. seksaferze.
Poszukiwanego od sześciu lat groźnego przestępcę zatrzymali bełchatowscy policjanci. 31-letni Paweł Ś. oraz 28-letni Błażej W. dokonali rozboju w jednym z mieszkań przy Piłsudskiego w Bełchatowie.
Policjanci patrolujący ulicę Słowackiego zauważyli grupkę piotrkowian odpowiadającym rysopisom sprawców, którzy kilka dni temu wybili szybę w sklepie przy Placu Kościuszki.
OZPN w Piotrkowie: wkrótce zmiana prezesa
Włodzimierz Motyka, po 32 latach rezygnuje z funkcji prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie.
Honorowi krwiodawcy z naszego regionu czynnie uczestniczą w ogólnopolskich akcjach. Ratując życie potrzebującym, zapisują pozytywnie region piotrkowski na mapie polskiego krwiodawstwa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat