W piątek wieczorem w miejscowości Świątniki na terenie gminy Wolbórz kierowca mitsubishi, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie, na prostym odcinku drogi potrącił idące prawą stroną dwie 15-latki.
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostał zaledwie jeden dzień. Dzieci i młodzież będą musiały pozostawić wakacyjne rozrywki i zasiąść do książek. W porównaniu do ubiegłego roku będzie ich w Piotrkowie nieco mniej. 1 września do szkół wybierają się również sześciolatki.
Od czwartku wyłączone z ruchu jest jedno z najruchliwszych piotrkowskich skrzyżowań: Słowackiego-Kostromska.
Do 15 września wszyscy korzystający z usług Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie odnośnie nowego rozkładu jazdy piotrkowskich autobusów.
W poniedziałek, 31 sierpnia 2009, o godz. 17 w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Emilia Krakowska odczyta dzieciom wiersze, a Cezary Żak zinterpretuje fragmenty twórczości Aleksandra Fredry.
W gminie Rozprza działa już nowa oczyszczalnia ścieków. Znajduje się na miejscu starej oczyszczalni w Rozprzy. Jej budowa trwała rok i kosztowała 3,6 mln złotych.
Rozpoczęły się prace nad przebudową ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie. Remont potrwa do 30 listopada, a miasto zapłaci za niego prawie 3,4 mln.
Na 4 tysiące zł wycenił łapówkę za doprowadzenie do spotkania z szefem CBA działacz społeczny z Piotrkowa Trybunalskiego. CBA zatrzymało Marka Ł. na gorącym uczynku.
Pijany mężczyzna stanął na środku jezdni, uniemożliwiając przejazd samochodom. Kiedy jeden z kierowców poprosił go o zejście z drogi, doszło do szarpaniny. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem przy ul. Próchnika w Piotrkowie.
Mimo szumnych zapowiedzi Orlik nie przyleci jednak do Piotrkowa jesienią? Budowa pierwszego etapu ruszyła w połowie lipca. Procedura przetargowa dla drugiego etapu nadal trwa...
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat