- Wszystkie szkoły, instytucje są zamknięte. Wszędzie jest panika - relacjonuje Orest Bezzubiak, prezes stowarzyszenia polonijnego w ukraińskim Iwano-Frankowsku, partnerskim mieście Tomaszowa Mazowieckiego.
Specjalnego seansu nie będzie. Działająca od 1963 roku Hawana po raz ostatni wyświetlać dziś będzie filmy, wynikające ze standardowego repertuaru.
Jadwiga Wójcik i Rafał Czajka z Prawicy Razem to liderzy listy piotrkowskich radnych najczęściej w tej kadencji wyjeżdżających służbowo za granicę.
"Ukryci" - taki tytuł będzie nosił najnowszy obraz filmowy Agnieszki Holland, która niedawno, szukając odpowiednich plenerów, gościła w Piotrkowie. Jest szansa na to, że Studio Filmowe ZEBRA zdjęcia realizować będzie w obrębie naszego Starego Miasta.
Piotrków i Tomaszów Mazowiecki pomogą Ukrainie. Piotrków wyśle pomoc do partnerskiego miasta Równe, a Tomaszów do zaprzyjaźnionego miasta Iwano-Frankowsk.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Międzynarodowy Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych i wiele innych wyjątkowych osiągnięć dla kultury polskiej, a wśród nich akcja piotrkowskiego ośrodka kultury „Wyciągamy dzieci z bramy”.
Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 17 października 2009 roku o godzinie 18.15 na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Włodzimierzów.
Nieszczęśliwy wypadek w gospodarstwie rolnym w Będkowie w powiecie tomaszowskim.
Karambol na krajowej ósemce w powiecie bełchatowskim. Wczoraj około godziny 23:00 w miejscowości Kluki, w stojące w korku samochody wjechał tir. Dwie osoby zostały ranne.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, Poczta Polska od 6 listopada nie będzie musiała już prowadzić stałych punktów w gminach wiejskich, liczących mniej niż 5 tysięcy mieszkańców.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat