18 listopada już po raz drugi obchodziliśmy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Z tej okazji piotrkowski sanepid przy współudziale Szpitala Rejonowego zorganizował wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury, której głównym celem jest zwiększenie świadomości w zakresie zagrożenia dla zdrowia, jakim jest antybiotykooporność oraz promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków.
Piotrków: Potrącony rowerzysta w szpitalu
Niebezpieczny poranek w Piotrkowie. Kierowcy jeżdżą dziś mało ostrożnie - w ciągu dwóch godzin doszło już do dwóch wypadków drogowych.
Od września piotrkowski sanepid odnotował 289 chorych na grypę. Tylko od 7 do 15 listopada na terenie naszego powiatu zarejestrowano aż 176 przypadków zachorowań. - Fala epidemii jednak jeszcze przed nami - ostrzega Bogusława Piasecka z piotrkowskiego sanepidu.
Miasto wypowiada dzierżawę MZGK
Miasto wypowiada umowę spółce MZGK na dzierżawę majątku ciepłowniczego - poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak. Powodem tej decyzji jest wprowadzona przez spółkę podwyżka cen ciepła.
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości na terenie gminy Moszczenica. Podchmielony senior postanowił wyładować złość na zaparkowanym przed sklepem fordzie, po tym, jak sprzedawczyni poprosiła go o opuszczenie lokalu, w którym się awanturował.
Opalanie w solarium wkrótce może przestać być beztroską przyjemnością. Łódzka posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska proponuje rozpocząć ogólnopolską kampanię dotyczącą szkodliwości kąpieli słonecznych w solariach. Bardziej radykalny jest poseł Waldemar Andzel. Jego zdaniem, każda wizyta w punkcie opalania powinna być odnotowana na piśmie.
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.
W Sulejowie dobiega końca budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego.
Pierwsi amatorzy łyżew już pojawili się na piotrkowskim lodowisku miejskim, które zostało otwarte dzisiaj rano.
Piotrków: Szpital Rejonowy zmienia nazwę
Piotrkowski Szpital Rejonowy przy ulicy Roosevelta zmienia nazwę. Od Nowego Roku będzie Powiatowym Zespołem Opieki Zdrowotnej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat