Henryk Moruś, jeden z największych zbrodniarzy w powojennej Polsce, zmienił miejsce odbywania kary dożywocia. Ze względu na stan zdrowia przeniesiony został z Wołowa do Wrocławia.
Seksafera na zwolnieniu
23.11.2009 13:34
Kolejna przerwa w procesie Łyżwińskiego i Leppera. Nie będzie pięciu rozpraw, które miały odbyć się jeszcze w listopadzie. Stan zdrowia Łyżwińskiego od dawna przeszkadza w sprawnym prowadzeniu procesu dotyczącego seksafery. Z początkiem listopada rozchorował się też Lepper. I dostał zwolnienie. Lekarskie. Nie pojawi się w Piotrkowie co najmniej do końca miesiąca.
Tomaszowska policja zatrzymała 19-latka, który usiłował włamać się do jednego ze sklepów. Sprawca znajdował się pod wpływem amfetaminy.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali młodego kierowcę, który mimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdów wspólnie z kolegą kupił sobie samochód. Następnie wyruszyli w drogę.
Wójt gminy Ręczno Marek Sroka postanowił skończyć z przybijaniem ogłoszeń na drzewach lub płotach. W kilku miejscowościach ustawiono nowe, okazałe tablice ogłoszeniowe z nazwą miejscowości oraz herbem i flagą gminy.
Mamy siedem potwierdzonych przypadków świńskiej grypy w naszym regionie. Na AH1N1 w Piotrkowie zachorowały cztery osoby, w powiecie piotrkowskim - trzy.
Ostateczna koncepcja przebudowy ulicy POW jest już gotowa. Jaką wizję tego rejonu miasta ma projektant? Wiedzę na ten temat posiada jak na razie jej twórca, urzędnicy i garstka radnych. Wtajemniczenia wszystkich zainteresowanych planowaną modernizacją chce Rozwój i Gospodarność.
Skrzyżowania wokół focusa i placu Kościuszki wolne od elek? Wydaje się , że wkrótce sen wielu zmotoryzowanych, którzy chcieliby pozbyć się kandydatów na kierowców z centrum miasta może się ziścić.
Członkinie kół gospodyń wiejskich z gminy Moszczenica zakwalifikowały się do pierwszego krajowego festiwalu kabaretów KGW - Kociewie 2009 pow. Starogard Gdański. Oceniane będą scenki o tematyce weselnej (obrzędy) i scenki o tematyce dowolnej.
Wolbórz nadal chce być miastem. Mimo negatywnej lipcowej decyzji MSWiA władze gminy nie rezygnują. W przyszłym roku do ministerstwa ma trafić kolejny wniosek, tym razem - zgodnie z sugestiami warszawskich urzędników - nieco poprawiony. Dla praw miejskich Wolbórz zdecydował się nawet wyrzec części gruntów rolnych, ponieważ to właśnie zbyt duża ich ilość w porównaniu z terenami zurbanizowanymi była powodem odmownej decyzji ministerstwa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat