Artykuły do tagu: zdrowie

Elektrownia Bełchatów. Czy mieszkańcom Piotrkowa należy się odszkodowanie?
Z kominów Elektrowni Bełchatów, Piotrków Trybunalski widać jak na dłoni. To w tę stronę najczęściej wieje wiatr, wiele częściej niż w kierunku pobliskiego Bełchatowa. Wysokie kominy zapewniają rozchodzenie się dymu ze spalanego węgla na odległość nawet kilkuset kilometrów. Jednak kiedy warunki atmosferyczne są niekorzystne, elektrownia „grilluje” pobliski Piotrków i jego mieszkańców.
Ekspert: już 20 min. marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko depresji
Już około 20 minut szybkiego marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji o 22 proc. - przypomina psycholog zdrowia Mateusz Banaszkiewicz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który obchodzimy 23 lutego. Tymczasem z ogólnopolskich badań przeprowadzonych w 2019 r. wynika, że co piąty mieszkaniec Polski nie spaceruje nawet przez 10 minut w tygodniu.
Zadbaj o swój kręgosłup
Dolegliwości bólowe kręgosłupa stały się już chorobą cywilizacyjną, która niestety z czasem może doprowadzać do poważnych komplikacji. Codzienność wypełniona masą obowiązków często nie pozwala odnaleźć czasu na regularne ćwiczenia oraz odpowiednio zadbać o kondycję całego ciała. Okazuje się jednak, że pamiętając o kilku ważnych zasadach odnoszących się do najczęstszych czynności dnia codziennego możemy zapobiegać tego rodzaju dolegliwościom.
Działanie szczoteczki sonicznej
Szczoteczki soniczne są stosunkowo nowym wynalazkiem, toteż wiele osób nie ma jeszcze zbyt dużej wiedzy na temat ich sposobu pracy. Tymczasem, według stomatologów, są to obecnie najskuteczniejsze urządzenia służące do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Na czym polega działanie szczoteczek sonicznych i czym różnią się one od szczoteczek elektrycznych?
Urodziłaś się w latach 1951-1970? Wykonaj bezpłatną mammografię
Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku. Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego. Bezpłatną mammografię będzie mona wykonać w Piotrkowie 27 marca!
95 proc. Polaków poddaje się obowiązkowym szczepieniom
Szczepienia to nie tylko kwestia zdrowia, to również korzyść dla gospodarki i pracodawców. I choć 95 proc. Polaków poddaje się obowiązkowym szczepieniom, to nie możemy spocząć na laurach – uważa Aleksandra Lusawa, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej i Promocji Zdrowia Głównego Inspektora Sanitarnego.
Piotrkowscy policjanci uratowali kierowcę tira
Niepokojące manewry kierującego pojazdem ciężarowym wzbudziły podejrzenia policjantów z Piotrkowa, którzy patrolowali ul. Sulejowską. Okazało się, że mężczyzna miał udar i potrzebował natychmiastowej pomocy.
Problemy z otworem owalnym
Drożny otwór owalny u człowieka to pozostałość z życia płodowego, która może dotyczyć nawet co trzeciej osoby w populacji. Przepływ krwi zachodzący między przedsionkami bierze się z niedomykalności zastawki otworu owalnego.
Naukowcy dowiedli, że sport działa na mózg jak kawa
Gdy dopada nas zmęczenie lub senność, odruchowo sięgamy po filiżankę małej czarnej, która nas pobudza, poprawia koncentrację i dodaje energii. Najnowsze badania pokazują, że podobny efekt uzyskamy... ćwicząc. To kolejny dowód na to, że aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ nie tylko na ciało, ale i umysł.
Do czego potrzebne nam suplementy diety?
Czym są, a czym nigdy nie będą suplementy diety? – nad tym zastanawiali się i o to pytali prowadzący czwartkowy magazyn Magiel w Strefie FM. Narodowy Instytut Leków dokładnie przebadał 50 najpopularniejszych z nich. W żadnym nie wykryto zanieczyszczeń czy substancji szkodliwych, ale około jedna czwarta miała skład niezgodny z deklaracjami producentów i wykazała deficyt lub wręcz brak deklarowanych witamin.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat