Artykuły do tagu: zdrowie

Sorry, ale w SOR-ach ratuje się życie!
Zdaniem niektórych lekarzy nawet połowa pacjentów, którzy zgłaszają się do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w ogóle nie powinna tam trafić. Powód? Problemy, z jakimi się zgłaszają są, delikatnie ujmując, błahe.
Piknik zdrowotny w Rozprzy
Wszyscy mieszkańcy Rozprzy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. To za sprawą pikniku zdrowotnego, który w poniedziałek odbył się w Centrum Medyczno-Usługowym. Wszyscy przybyli mogli m.in przebadać swój słuch, wzrok, cholesterol, a nawet sprawdzić stan swoich kości w osteobusie.
Mała, pomarańczowa, bardzo zdrowa... 4 kwietnia obchodzimy Dzień Marchewki
Kalendarz pełen jest nietypowych świąt. Jedno z nich obchodzimy właśnie dziś - 4 kwietnia to Dzień Marchewki. Wbrew pozorom jest to jednak bardzo istotna data, bo marchewka jest niezwykle bogata w wartości odżywcze, nie tylko surowa, ale i w formie soków, musów i smoothies.
Czy otyli są dyskryminowani?
Podobno ludzie nie chcą siadać obok nich w środkach publicznego transportu. Tak ma być też w restauracjach i pubach, gdzie siedzenia nie są dostosowane do ich wagi. Czy osoby otyłe naprawdę są dyskryminowane?
Tarczyca – dlaczego warto o nią dbać
Choroba tarczycy to coraz częstsza diagnoza wystawiana w gabinecie lekarskim. Coraz więcej Polaków odczuwa dolegliwości, źle funkcjonującego narządu hormonalnego. Jak wspomóc swoją tarczycę i uniknąć przykrych konsekwencji jej stopniowego rozwoju? Dlaczego warto o nią dbać i jak to robić?
Aleksandrów. Program profilaktyki stomatologicznej
Gmina Aleksandrów realizuje program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej uczniów.
Szybciej na ratunek. Karetka pogotowia w Grabicy
Od 1 kwietnia karetka pogotowia z zespołem podstawowym ratownictwa medycznego będzie stacjonowała przez całą dobę w Grabicy. Podczas negocjacji, które w imieniu gminy prowadził wójt Krzysztof Kuliński, uzgodnione zostało miejsce jej stacjonowania i lokalizacja pomieszczenia dla zespołu ratunkowego. Ambulans formalnie jest przypisany do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, jednak na stałe będzie rezydował przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grabicy.
Grabica wzbogaci się o dodatkowy zespół ratownictwa medycznego
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.
Czy dojdzie do połączenia piotrkowskich szpitali?
Czy szpitale w naszym mieście zostaną połączone? Między innymi na ten temat dyskutowali we wtorek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
O tłuszczu w tłusty czwartek
Jeden pączek to aż 300 kcal. Jeśli zaplanowaliście, że zjecie trzy, to... zdecydowanie za dużo, ale jeden w sam raz. Tak radzi dietetyk. Dziś tłusty czwartek i właśnie o tłuszcz pytamy eksperta – Magdalenę Kościańską, dietetyk z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat