Artykuły do tagu: zdrowie

Ból częściej odczuwamy w wilgotne i wietrzne dni
W wilgotne i wietrzne dni, niezależnie od temperatury powietrza, możemy być bardziej podatni na bóle, np. bóle reumatyczne – wynika z badań brytyjskich specjalistów. Pisze o tym BBC News.
Płukanie gardła - najlepsze sposoby na ból gardła
Ból gardła zazwyczaj jest pierwszym symptomem przeziębienia oraz innych chorób atakujących układ oddechowy, jak grypa czy angina. Należy przy tym do objawów niezwykle uciążliwych i nieprzyjemnych, dlatego chętnie sięgamy po wszelkie sposoby na jego złagodzenie. Największą popularnością, obok pastylek, cieszy się płukanie gardła. Poznaj apteczne oraz domowe sposoby na ból gardła i dowiedz się, jakie są najlepsze płukanki!
Ile trwa przeziębienie? Co zrobić, aby szybko stanąć na nogi?
Mówi się, że leczone przeziębienie trwa 7 dni, a nieleczone tydzień. Nie oznacza to jednak, że niestosowanie w jego trakcie leków nie ma sensu. Nawet jeśli nie skrócą znacząco czasu trwania choroby, pomogą złagodzić objawy, a niekiedy uchronią przed powikłaniami. Dowiedz się, ile trwa przeziębienie i jakie są skuteczne metody leczenia!
Dziś Światowy Dzień Owoców i Warzyw
Warzywa i owoce, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Stanowiąc podstawę zbilansowanej codziennej diety, kompleksowo wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a także w postaci przetworów np. soków. 18 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Jednak, aby zachować zdrowie i witalność powinniśmy świętować codziennie.
Dbaj o kręgosłup. Na co dzień i od święta
Kręgosłup to stelaż podtrzymujący całe nasze ciało. Pełni kilka ról, każda z nich jest niezwykle istotna. Stanowi podporę, narząd ruchu i osłonę rdzenia kręgowego. Buduje go 26 kości – 24 oddzielne kręgi i dwie kości powstałe z ich zrośnięcia: kość krzyżowa i guziczna. Kręgosłup jest codziennie narażony na urazy, przeciążenia i niedogodności. Aby skutecznie się o niego zatroszczyć i zapewnić sobie zdrowie i komfort na długie lata, trzeba solidnie wziąć się do pracy.
Mydlarnia u Franciszka zaprasza…  nie tylko po mydło
Po co idziemy do mydlarni ? Odpowiedź pewnie zabrzmi „PO MYDŁO”. Wchodzimy… i tutaj czeka nas wielka niespodzianka! W środku stylowe wnętrze inspirowane domowym ciepłem, niewymuszoną elegancją – bielony kredens a na nim pachnące, kolorowe glicerynowe mydła i przyjazny uśmiech zza lady. To pierwsze wrażenie po przekroczeniu pachnących progów! Jakie jest następne?
Filipińska sztuka uzdrawiania. Jesse Novida ponownie w Piotrkowie Trybunalskim!
Filipińscy healerzy są słynni na cały świat za sprawą swych energetycznych operacji. Jednak to nie ta umiejętność jest podstawą do ich codziennej praktyki - są oni przecież niezwykle skutecznymi bioenergoterapeutami. Właśnie ich skuteczność fascynuje ludzi na całym świecie.
Mistrzowski Zakład Optyczny
Zakład Optyczny M. Baranowska powstał w 1994r. Jest to firma rodzinna z tradycjami założona przez mistrza optyki okularowej Mariannę Baranowską.
Aktywnie i rodzinnie. Zapraszamy do Ręczna!
„Sportowa Rodzina” to wydarzenie, które w najbliższą niedzielę 6 października zorganizowane zostanie na terenie Ośrodka Ludowych Zespołów Sportowych w Ręcznie. Cel imprezy to promocja aktywności fizycznej.
02.10.2019 12:07
Siecioholizm
Wyniki badań Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego wskazują, że ok. 6% osób korzystających z Internetu jest od niego uzależnionych, natomiast ok. 30% traktuje go jako sposób na ucieczkę od rzeczywistości. U 25% zdiagnozowanych uzależnienie pojawiło się już w pierwszych 6 miesiącach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat