Artykuły do tagu: Warszaw

1 sierpnia zawyją syreny
Punktualnie o godzinie 17.00 na terenie Piotrkowa zostaną uruchomione syreny alarmowe.
Wygrała konkurs i wysłuchała przemówienia Trumpa
Katarzyna Szyposzyńska była jedną z 20 osób, które otrzymały od Ambasady USA w Polsce zaproszenie VIP na przemówienie Donalda Trumpa przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Piotrkowianka wzięła udział w konkursie organizowanym na FB przez ambasadę. Tak jak wiele innych osób napisała 5 zdań o tym dlaczego chce wziąć udział w tym wydarzeniu i w czwartek 6 lipca przysłuchiwała się wystąpieniu amerykańskiego prezydenta.
Piotrków górą podczas gali w Warszawie
4 statuetki tzw. "Pytlasów" odebrali przedstawiciele AKS Wrestling Team Piotrków podczas gali podsumowującej pierwszy sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej w zapasach. Uroczystość odbyła się w czwartek w Warszawie.
Uczniowie z Szydłowa weszli do skarbca NBP
Pojechali do stolicy, by odwiedzić Centrum Pieniądza. Nie było to jednak tradycyjne zwiedzanie, ale warsztaty na temat historii bankowości i pieniądza. Przydały się wiadomości z podstaw przedsiębiorczości i zasad prowadzenia działalności.
Pierwsza inwestycja związana z budową nowej biblioteki
Nowe schody, murek a także przejście pojawią się w przyszłym roku na Starowarszawskiej między ulicami Skłodowskiej – Curie a Jerozolimską. Inwestycja ma związek z budową nowej biblioteki na pl. Pofranciszkańskim. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na „wykonanie pasażu pieszego wraz z murkiem oporowym”. s
Pożar w kamienicy przy Starowarszawskiej
We wtorek wieczorem w kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 7 w Piotrkowie wybuchł pożar.
Wiedeńska tylko z nazwy?
Czy linia kolejowa, którą 170 lat temu przejechał przez Piotrków pierwszy pociąg na pewno była linią warszawsko-wiedeńską? A może była wiedeńską tylko z nazwy? I kiedy tak naprawdę przypada jej jubileusz – 2 września czy 7 października?
Godzina „W” w Piotrkowie
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.
Powstanie Warszawskie to nie tylko bardzo ważny moment w historii Polski, wspomnienia, czy spory o jego sens. Od kilku lat to także produkty, by nie powiedzieć wręcz gadżety.
Uporządkowali mogiły powstańców
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat